Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przypomina nam, że do końca lipca musimy zdecydować, czy część naszego wynagrodzenie pozostanie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, czy jak w przypadku niektórych osób, nadal będzie kierowana do Otwartych Funduszy Emerytalnych. Jest to zgodne z nowelizacją ustawy o funduszach emerytalnych z grudnia 2013 roku.
Ustawa zakłada, że od kwietnia do końca lipca br. wszyscy ubezpieczeni mogą zdecydować, czy chcą część swojej składki emerytalnej przesyłać do OFE, czy na indywidualne subkonto w ZUS. Tak więc w przypadku osoby, która zdecyduje się na odprowadzanie składki emerytalnej wyłącznie do ZUS, 12,22 proc. jej wynagrodzenia brutto będzie zapisywane na koncie w I filarze ZUS, a 7,3 proc. na subkoncie w ZUS. W przypadku pozostania w OFE, 12,22 proc. naszego wynagrodzenia będzie trafiało do I filara, a 7,3 proc. podzielone zostanie na 4,38 proc. na subkonto w ZUS, a 2,92 proc. do OFE.
(...)
Te skomplikowane rozliczenia każdy musi wykonać sam i przeliczyć, co mu się bardziej opłaca.
Więcej na ziemia-sochaczewska.pl
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze