Reklama

Został tydzień na podjęcie decyzji

Tygodnik Ziemia Sochaczewska
23/07/2014 10:16

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przypomina nam, że do końca lipca musimy zdecydować, czy część naszego wynagrodzenie pozostanie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, czy jak w przypadku niektórych osób, nadal będzie kierowana do Otwartych Funduszy Emerytalnych. Jest to zgodne z nowelizacją ustawy o funduszach emerytalnych z grudnia 2013 roku.  

Ustawa zakłada, że od kwietnia do końca lipca br. wszyscy ubezpieczeni mogą zdecydować, czy chcą część swojej składki emerytalnej przesyłać do OFE, czy na indywidualne subkonto w ZUS. Tak więc w przypadku osoby, która zdecyduje się na odprowadzanie składki emerytalnej wyłącznie do ZUS, 12,22 proc. jej wynagrodzenia brutto będzie zapisywane na koncie w I filarze ZUS, a 7,3 proc. na subkoncie w ZUS. W przypadku pozostania w OFE, 12,22 proc. naszego wynagrodzenia będzie trafiało do I filara, a 7,3 proc. podzielone zostanie na 4,38 proc. na subkonto w ZUS, a 2,92 proc. do OFE.

Reklama

(...)

Te skomplikowane rozliczenia każdy musi wykonać sam i przeliczyć, co mu się bardziej opłaca.

Więcej na ziemia-sochaczewska.pl

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo e-Sochaczew.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości