Mariusz Szczygieł o nowym projekcie w Sochaczewie [video]

/ 1 komentarzy

14 września odbyło się pierwsze ze spotkań w ramach "Sochaczewskiego Łoskotu Myślowego". Dzisiejsze wydarzenie zapoczątkowało wyjątkowe przedsięwzięcie organizowane dzięki Marlenie Skrobosz i Instytutowi Reportażu.    


Sobotnie popołudnie zgromadziło tłumy na pierwszym wydarzeniu w ramach Sochaczewskiego Łoskotu Myślowego, który będzie cyklem spotkań z pisarzami związanymi z Instytutem Reportażu. 


14 września mieliśmy okazję wziąć udział w fantastycznym spotkaniu z Mariuszem Szczygłem, który jest prezesem Instytutu Reportażu. Pierwsze, inaugurujące spotkanie przebiegło w wyjątkowej atmosferze. O sprawach czesko-polskich Mariusz Szczygieł opowiadał z finezją i wielką pasją, którą z całą pewnością są dla niego Czesi, bo kraj to przede wszystkim ludzie. 


Całość tego przedsięwzięcia pokazuje jak ważne są spotkania tego typu dla mieszkańców miasta. Wielkie podziękowania należą się organizatorce wydarzeń Marlenie Skrobosz, dzięki której cząstka świata wkracza do naszego miasta. Pewien rodzaj spokoju i być może lekkiego marazmu poprzez spotkania z takimi osobami jak Mariusz Szczygieł, zostaje zburzony i daje możliwość rozwoju myśli i skupienia się na sprawach, które można i należy ulepszać. Powiedzmy sobie z czeskiego: nie spinać się. 


Zapraszamy na rozmowę z prezesem Instytutu Reportażu Mariuszem Szczygłem, który opowie o pierwszym temacie jaki został przedstawiony podczas Sochaczewskiego Łoskotu Myślowego oraz o kolejnych, jakie już niebawem odbędą się w mieście.  

0min     1384x    Udostępnij film


Zaznacz i skopiuj poniższy kod:

 5
Oceń
(4 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

gajgaj
0
:) Fajne.

Laska nebeska - Czyli "poznanie jako podstawa pozbycia się lęków." (2019-09-15 12:43)

skomentuj ten artykuł