Noc Muzeów w Sochaczewie - miasto pokazało klasę

Noc Muzeów w Sochaczewie to było wyjątkowe wydarzenie. Mieszkańcy miasta z pewnością zapamiętają ten wieczór na długo. Z dwóch ważnych powodów. Po pierwsze dlatego, że oferta przygotowana przez miasto była wyjątkowa a po drugie, mieszkańcy nie zawiedli. 


Sochaczewska Noc Muzeów z roku na rok nabiera coraz bardziej śmiałego wyglądu. Długa lista atrakcji, która dostępna była na wyciągniecie ręki dała rezultat w postaci wielu zwiedzających. Na początek warto było zajrzeć do Muzeum Kolei Wąskotorowej, które we współpracy z Muzeum w Żelazowej Woli oraz UM Sochaczew otworzyło drogę do magicznej nocy zabytkowych pociągów oraz muzycznych atrakcji. Dzięki tej współpracy sochaczewianie mogli bez problemu połączyć aż trzy atrakcje tego wieczoru. Wycieczka zabytkową kolejką do Muzeum w Żelazowej Woli to oferta, która najbardziej zaskoczyła zwiedzających. Powracający z muzycznego wieczoru goście nie ukrywali swojego zachwytu pomysłem. Tutaj należy pochwalić organizatorów za przystosowanie oferty zarówno dla dorosłych jak i nie mniej ważnych młodszych uczestników Nocy Muzeów. 


Największym zaskoczeniem dla wielu zwiedzających mogło być Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. Zapowiadając się spokojnie wieczór oczarował gości. Muzeum nabrało ciepłych barw i ożyło. Dosłownie. Przechadzający się żołnierze, prezentujący czasy z okresu wojen sprawiali, że goście mogli zapomnieć o teraźniejszości. Godzina 22.00 była wystrzałowa. Tu też określenie należy traktować dosłownie bowiem na niebie rozbłysnął pokaz sztucznych ogni. Miejska oferta wypełniła ulice zwiedzającymi, którzy mogli bez problemu połączyć atrakcje z trzech miejsc, które na terenie miasta zapraszały gości na nocne zwiedzanie. 


Do oferty miasta w tym roku dołączyć także Pałac w Gawłowie. Sportowo oraz śpiewająco. Zawodnicy po zmaganiach w terenie mogli odpocząć podczas ogniska, do którego grały nastrojowe gitary przypominające stare dobre hity. 

Warto zobaczyć i przypomnieć sobie jak wyglądała ta noc w Sochaczewie oraz co mówią zwiedzający oraz sami organizatorzy.  

0min     1085x    Udostępnij film


Zaznacz i skopiuj poniższy kod:

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł