Artyści „zatrzymali czas…” na sochaczewskiej wąskotorówce

/ 1 komentarzy / 11 zdjęć
Zdjęcia i foto: Artyści „zatrzymali czas…” na sochaczewskiej wąskotorówce Sztuki plastyczne sochaczew
+6

„Zatrzymać czas...” to tytuł pleneru malarskiego, który odbywał się od 5 do 11 czerwca na terenie Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie i Stacji Muzeum w Warszawie. Celem organizacji pleneru było rozbudzenie wrażliwości estetycznej odbiorców, kształtowanie postaw twórczych oraz uwrażliwienie na dziedzictwo kultury technicznej i jego ochronę.

W plenerze wzięło udział dziesięciu wybitnych artystów, a byli to: Kazimierz Furga z Warszawy, Marek Hołda z Miechowa, Mikołaj Malesza z Legionowa, Daniel Ludwiczuk z Kamionki, Katarzyna Wiszowaty z Prudnika, Krystyna Olchawa z Miechowa, Bartosz Musiej z Siedlec, Michał Godlewski z Sokołowa i Janusz Lewandowski z Warszawy. Komisarzem pleneru był Antoni Wróblewski z Siedlec. W trakcie swojej wizyty artyści mogli poznać piękno oraz bogactwo kulturowe powiatu sochaczewskiego, gdyż oprócz Muzeum Kolei Wąskotorowej zwiedzali perły architektoniczne Sochaczewa i okolic - ruiny Zamku Książąt Mazowieckich w Sochaczewie oraz Bazylikę św. Jana Chrzciciela w Brochowie. Po obu obiektach naszych gości oprowadzili asystenci muzealni naszej placówki – Łukasz Popowski i Marta Przygoda-Stelmach, którzy jako historycy specjalizują się w dziejach sochaczewskiego wzgórza zamkowego oraz gminy Brochów.

Plener malarski zakończył się wystawą na polanie w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach, gdzie można było podziwiać przygotowane prace zainspirowane wizytą artystów w obu placówkach. Dziękujemy malarzom za możliwość tak bliskiego obcowania ze sztuką oraz zapraszamy ponownie!

Więcej zdjęć w naszej galerii!

fot. Marta Przygoda-Stelmach, Piotr Ratajczyk

 5
Oceń
(3 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

margot45margot45
0
Matko jedyna moja.....
Jeśli te "odrestaurowane" ruiny mają być perłą architektoniczną, to ja chyba jestem z innego świata. (2017-06-14 13:51)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy