Budowa dużego osiedla w Sochaczewie już wkrótce

/ 3 komentarzy
Zdjęcia i foto: Budowa dużego osiedla w Sochaczewie już wkrótce Inwestycje sochaczew

Nabywcą gruntów przy ulicy Olimpijskiej jest firma VFM Real Estate, która planuje budowę kolejnego dużego osiedla w Sochaczewie. Jest to ten sam podmiot, który inwestuje w budowę osiedla Okrzei. 


Po sukcesie sprzedaży mieszkań w inwestycjach Okrzei 21 i Nowe Okrzei, VFM zakupiło grunt pod realizację kolejnego osiedla mieszkaniowego zlokalizowanego przy ul. Olimpijskiej w Sochaczewie (tzw. „Pola Czerwonkowskie”).


Warszawski deweloper na działce o powierzchni ponad 3,5 ha planuje realizację kilku budynków wielorodzinnych o łącznej powierzchni mieszkań nawet 30 tys. PUM. W ramach osiedla, w kilku etapach powstanie nawet ponad 500 mieszkań, lokale usługowe oraz infrastruktura towarzysząca. Do każdego mieszkania przypisane będzie co najmniej jedno miejsce parkingowe w hali garażowej lub na zewnętrznym parkingu naziemnym.


- Pola Czerwonkowskie to teren o ogromnym, przez lata niewykorzystanym potencjale, z rozwiniętą infrastrukturą w okolicy. Jesteśmy przekonani, że kolejny nasz projekt mieszkaniowy realizowany w Sochaczewie, zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie centrum Sochaczewa, spotka się z dużym zainteresowaniem mieszkańców – mówi Michał Zaczkowski, Prezes Zarządu VFM sp. z o.o.

Atrakcyjna lokalizacja planowanej inwestycji zagwarantuje mieszkańcom łatwy dostęp do licznych punktów handlowo-usługowych, urzędów, placówek edukacyjnych, terenów zielonych oraz obiektów sportowo-rekreacyjnych. Po drugiej stronie ulicy Olimpijskiej znajduje się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji z basenem a pobliskie stacja PKP,  obwodnica miasta i autostrada A2 zapewnią szybką komunikację z Warszawą. Zaledwie 24 km od osiedla planuje się realizację Centralnego Portu Komunikacyjnego, który ma powstać w miejscowości Stanisławów, w gminie Baranów.


- Patrzymy na naszą nową inwestycję jako na całość - jedno osiedle. Chcemy żeby było to przyjazne miejsce, z terenami zielonymi i przestrzenią wspólną, w której każdy z mieszkańców mógłby miło spędzać czas - dodaje Michał Zaczkowski.


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (3)

land-houseland-house
0
Każdego kto chce być na bieżąco informowany o nowej inwestycji mieszkaniowejna Polach Czerwonkowskich oraz chce być jako pierwszy poinformowany o przedsprzedaży zapraszamy do zapisania się do newslettera http://bit.ly/NEWSLETTER_VFM lub prosimy o kontakt z biurem sprzedaży LAND-HOUSE Nieruchomości Sochaczew (2019-10-31 16:26)
stawik12stawik12
-1
O ile pamietam to burmistrz Osiecki przed każdymi wyborami zapowiadał ,że tam bedzie wolna strefa ekonomiczna , a lud już nie nazwę ich to jak zwykle kupił i co , ano nic . Podobnie będzie z obiecanym mostem , podobnie bedzie z salą sportową przy szkole nr 2. . nie wspominając już o arabie- miłośniku fortepianów ,ktory kupując teren po cegielni na boryszewie już ciągnął tory kolejowe z Chin a w obiecankach zatrudniał pół Sochaczew, a Osiecki mówił Zapamiętajcie tą datę . Datę zapamiętaliśmy a torów nie ma i nie będzie bo teren sprzedany . Jak długo dacie się oszukiwać , czy Wy naprawdę jesteście z pod znaku Kurskiego , czyli cyt. Ciemny lud wszystko kupi. (2019-10-31 22:49)
jerzyk2205jerzyk2205
+1
Byłem pomysłodawcą zakupu od firmy, której starostwo sprzedało 54 ha pól czerwonkowskich, tej ok. 6 ha części działki. Uważałem, że lepiej mieć grunt aniżeli pieniądze, które miastu należały się wówczas z tytułu renty planistycznej od firmy po przekształceniu terenu rolnego. To było ok. 2,5 mln zł. Ten grunt to była szansa na lepszą przyszłość miasta. Od początku nie wierzyłem w bajki o łódzkiej podstrefie gospodarczej i dawałem temu wyraz na swoim blogu. Po 9 latach nieudanych prób zagospodarowania tej działki, burmistrz zrobił to co wychodzi mu od początku jego kadencji - sprzedał część działki. Dobrze, że deweleperowi pod osiedle mieszkaniowe. Wobec braku innej perspektywy ten ruch wyjątkowo popieram. "Osiedle Milionerów" może spać spokojnie. (2019-10-31 23:28)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy