Defibrylatory AED w Sochaczewie – zagłosuj na projekt SBO 2020

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Defibrylatory AED w Sochaczewie – zagłosuj na projekt SBO 2020  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

W przypadku nagłego zatrzymania krążenia nasze życie może uratować defibrylacja sprzętem AED. Nasze zdrowie jest w naszych rękach. Możemy, jako mieszkańcy, podejmować działania, które przyczynią się do wykluczenia niebezpieczeństwo oraz minimalizować ryzyko. Takim prewencyjnym działaniem może być zakup i umieszczenie w różnych punktach miasta mobilnych defibrylatorów. 


Urządzenia AED to w tłumaczeniu Automatyczny Zewnętrzny Defibrylator, a jego ideą jest, przede wszystkim łatwy i publiczny dostęp do niego. Sprzęt podaje nam instrukcję, tak, aby każda osoba nawet bez przeszkolenia medycznego, mogła podjąć się ratowania życia. Defibrylator w bezpieczny sposób, głosowymi oraz wizualnymi komunikatorami kieruje na kolejne kroki w przygotowaniu sprzętu i poszkodowanego do podania impulsu elektrycznego. 


Najważniejsze funkcje defibrylatorów to:

- pełna automatyzacja, która sama wykrywa nieprawidłowy rytm serca, migotanie komór.

- Czynności ratunkowe odbywają się za pomocą elektrod, które przyklejamy na skórę pacjenta, 

- przywraca prawidłowy rytm serca, a połączenie go z resuscytacją krążeniowo-oddechową jest maksymalnie wykorzystanym sposobem na uratowanie życia. 


Sochaczewski Budżet Obywatelski na 2020 rok to możliwość dla miasta, aby takie defibrylatory znalazły się na terenie Sochaczewa. Wnioskodawcą projektu jest Kamila Gołaszewska – Kotlarz. Szacunkowy koszt przedsięwzięcia to 48 000 zł. 


Jak sama wnioskodawczyni opisuje projekt - Celem projektu jest zakup pięciu defibrylatorów AED. Proponowane lokalizacje umieszczenia urządzeń to: SCK Boryszew, Chodaków (okolice stadionu), kramnice miejskie, pływalnia "Orka", targowisko przy ul. Pokoju. Automatyczny defibrylator zewnętrzny to wysoce specjalistyczne urządzenie, które za pomocą poleceń głosowych i wizualnych prowadzi zarówno osoby z wykształceniem medycznym, jak i przypadkowych świadków zdarzenia przez procedurę bezpiecznej defibrylacji w zatrzymaniu krążenia. Użycie defibrylatora jest proste, lecz celem zwiększenia skuteczności wskazane jest przeszkolenie około 10 pracowników instytucji miejskich z jego użycia. Dodatkowo wyposażony jest w tryb pediatryczny i automatycznie dopasowuje energię defibrylacji i instruktarz RKO do ratowania dzieci. Wyposażenie: Wi-Fi oraz RKO, AED Alert. 


Możemy współtworzyć tą inicjatywę. Dać sobie i mieszkańcom miasta większe bezpieczeństwo w zakresie zdrowia. Wystarczy zakreślić odpowiednią rubrykę. Defibrylator AED dla Sochaczewa. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy