Dzień Dziecka 2019 w Sochaczewie – sprawdź jakie atrakcje przygotowało miasto

Zdjęcia i foto: Dzień Dziecka 2019 w Sochaczewie – sprawdź jakie atrakcje przygotowało miasto  Rekreacja sochaczew

Bieżący rok przyniesie kilka niespodzianek związanych o organizacją Dnia Dziecka w Sochaczewie. Przede wszystkim zmieni się lokalizacja imprezy. W tym roku bawimy się w odnowionym parku Garbolewskiego przy ulicy Głowackiego. Wśród atrakcji czerwcowego dnia odnajdziemy takie wydarzenia jak spektakle teatralne, występy wokalne dzieci, wykonanie na żywo muzyki orkiestrowej. Najmłodsi będą mogli własnoręcznie wykonać słodkości czy wziąć udział w przedstawieniach historycznych. Wzorem lat poprzednich w miasteczku dziecięcym w parku Garbolewskiego powstaną krainy o różnych tematykach. 


Dzień Dziecka w Sochaczewie to naturalnie data 1 czerwca a zabawa potrwa od 14.00 do 19.00. Teren przy szkole muzycznej zamieni się w magiczny świat krain historii, bajek, łakoci, maluchów. Na sportowców będzie czekać specjalna strefa a mole książkowe odnajdą swój teren w krainie książek.


Organizatorzy mają nadzieję, że całość wydarzenia będzie miała charakter rodzinnego pikniku a pogoda dopisze w realizacji zamierzonych celów. Kraina zabaw dzieci w parku Garbolewskiego to nie tylko celowo przygotowane atrakcje. Stałym wyposażeniem tego terenu są instrumenty muzyczne, scena a także piękna sceneria, która w czerwcowe popołudnie ma za zadanie rozpieszczać oraz zachęcać do przybycia. 

 

Naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta Joanna Niewiadomska–Kocik dodaje, że w organizację Dnia Dziecka włączyło się dużo osób i instytucji. 


Obchody koordynuje Urząd Miasta, współorganizatorami są instytucje kultury czyli Sochaczewskie Centrum Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, ale 1 czerwca będą z nami także lokalni artyści, uznani plastycy, Państwowa Szkoła Muzyczna, stowarzyszenie Planszówki w Sochaczewie, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Muzealna Grupa Historyczna czy Sochaczewskie Centrum Sportów Walki – podkreśla Joanna Niewiadomska-Kocik


Podczas popołudnia w parku dzieci przystąpią do wykonania z pomocą opiekunów słodkich lizaków. Dodatkowymi zabawami będzie wykonanie figurek z gliny, świec woskowych a na naprawdę wytrwałych będą czekać klocki lego i specjalna strefa z ich wielkoformatowego wzoru. Nad przebiegiem całej imprezy będą czuwać opiekunowie oraz załoga Recepcji, dzięki którym będzie można z otrzymaną wcześniej mapką zabrać się za zwiedzanie terenu.   


Jakie atrakcje będą dostępne dla najmłodszych?


KRAINA MUZYCZNA – jest to specjalnie przygotowana scena plenerowa w parku którą będzie zajmować się załoga Z Sochaczewskiego Centrum Kultury a w szczegółowym programie znajdziemy: 

• 14.00-14.30 – koncert orkiestry PSM pod dyrekcją Iwony Niemyjskiej

• 14.30-15.30 – przedstawienie pod tytułem „Calineczka” w wykonaniu Teatru Lalek „Bajka”

• 15.30-17.15 – wystąpią uczniowie ze szkół i przedszkoli miejskich 

• 17.15-17.45 – występ dzieci z grupy „Perełki”

• 17.45-18.30 - występ dzieci z grupy „Open Day Junior”, które wykonają wybrane piosenki z Morskiej Przygody Pana Kleksa

• 18.30-19:00 - Orkiestra Dęta z Sochaczewa pod dyrekcją Justyny Piątkowskiej – Duraj wykona swoje popisowe numery 


KRAINA MALUCHA

To specjalna strefa przygotowana z myślą o niemowlętach i małych dzieciach do 3 roku życia. Rodzice wraz z maluchami będą mogli wziąć udział w zajęciach gordonowskich, które poprowadzi Magdalena Jaworska. Pracująca na co dzień z młodzieżą oraz dziećmi Jolanta Kawczyńska wraz z  Katarzyna Orlińska zaproszą do „Teatrzyku z pudełka”  a będą to występy na żywo, które dzieci przygotują i wymyślą samodzielnie. Do przedstawienia będą miały do dyspozycji kukiełki, pacynki, tabliczki rysunkowe oraz wiele innych rekwizytów. Mali artyści będą mogli wziąć udział w Warsztaciku Plastusia, czyli kąciku kreatywnych rączek.


KRAINA KARMELKÓW 

To najbardziej słodka propozycja wydarzenia. Dzieci będą miały okazję zobaczyć jak powstają lizaki oraz wszelkie słodkości. Kraina Karmelków to obszar wypełniony warsztatami, które poprowadzą animatorzy. Cały proces powstawania będzie opowiedziany przez dorosłych, którzy wyjaśnią jak smak trafia do cukierków a wszelkie produkty będą dostępne na miejscu. KRAINA PLASTYCZNA

Królować w tej krainie będą Monika Boruta – Sałacińska wraz z Jadwigą Orczyk – Miziołek z Sochaczewskiego Centrum Kultury. Z płatków kwiatów, liści, gałęzi, mchu, trawy będą powstawać piękne dekoracje na tkaninach. Tutaj będzie znajdować się także fantastyczna zabawa w formie rozciągniętej między drzewami przezroczystej folii a mali twórcy stojący naprzeciwko siebie będą tworzyć na niej swoje portrety. Standardowo dzieci będą mogły pomalować swoje buźki w najróżniejsze wzory. Na terenie tej krainy będzie można również obejrzeć wystawę plenerową malarstwa Stanisława Werle. Seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku wraz z dziećmi wykonają produkty z gliny. Będzie można także utworzyć własny obraz czy też nauczyć się trudnej sztuki wykonywania koronek.

 

KRAINA GIER I ZABAW

Dzieci będą mogły zagrać w szachy, a doświadczeni już szachiści zaproszą dzieci do udziału w symultanie. Fajną propozycję szykuje Stowarzyszenie Planszówki w Sochaczewie, które  przygotuje dla gości ich ulubione gry, lecz w wersji XXL. Na dużych planszach (po których można chodzić, skakać i biegać), dzieci z rodzicami i dziadkami zagrają np. w warcaby, kapsle, kółko i krzyżyk, scrabble, klasy i domino. W Krainie gier i zabaw powstanie Klockolandia, która zaprosi do budowy wieżowca, statku czy domu z wielkoformatowych klocków. W tej strefie królować będą balony z których dzieci będą mogły wykonać najróżniejsze postacie. Każde dziecko będzie mogło pokolorować swojego zwierzaka namalować mu oczy, nosek i uśmiech. Oprócz balonów dużą popularnością z pewnością będą cieszyły urządzenia wytwarzające bańki mydlane.  


KRAINA HISTORYCZNA

Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą wraz ze Stowarzyszeniem Muzealna Grupa Historyczna im. II / 18 pp przeprowadzi w niej projekt pt. "Budzenie pasji". Będą to zajęcia plastyczne nawiązujące do historii w ramach których najmłodsi wykonają projekty dotyczące czasów II wojny światowej. W Krainie Historycznej będą przechadzać się postacie z epoki. Warto wziąć udział w tych zajęciach gdyż z powstałych tego dnia rysunków powstanie film animowany, kolejny odcinek z cyklu „Historia Polski wg. dzieci” zrealizowanego przez Fundację Budzenie Pasji a każdy rysunek stanie się częścią tego przedsięwzięcia. 


KRAINA KSIĄŻKI

W tej krainie jak nazwa wskazuje będą królować książki i opowiadania. Od 14.00 będzie można usłyszeć czytanie na żywo. Quizy, zabawy oraz konkursy będą atrakcją tego kącika, oczywiście wszystko związane z książką, o 16.30 rozpocznie się spotkanie autorskie z Wiolettą Piasecką – autorką bajek i baśni dla dzieci, z kolei o 17.30 wystartują zabawy z chustą animacyjną.


KRAINA ODKRYWCY

W tym roku Odkrywcy przeniosą się do czasów przeszłych. Goście będą poznawać ginące zawody a towarzyszyć będą temu warsztaty, pokazy oraz bezpośredni kontakt z produktem.

Tutaj znajdziemy warsztat garncarski z pokazem wytwarzania mis, dzbanków, kufli i świeczników, kram z gotowymi, ręcznie wytwarzanymi garnkami i kubkami. Ciekawy będzie warsztat papieru czerpanego gdzie będzie można zapoznać się z historią i przeznaczeniem drewnianej prasy śrubowej i lakownicy a każdy uczestnik będzie mógł sam wyczerpać kartkę papieru. Średniowiecze to także światło ale tylko ze świec, zatem na małych gości będzie czekał warsztat świecownika w którym będzie można dowiedzieć się wszystkiego o wyrabianiu świec metodą średniowieczną z wosku pszczelego i tu również dzieci będą mogły same wykonać świeczkę. W Krainie Odkrywcy znajdziemy także warsztat powroźnika z prawie 100 letnią powroźnicę wiejską oraz urządzenia, których jeszcze w latach 60. ubiegłego stulecia używano na Śląsku. Sznury, uprzęże dla koni, powrozy, knoty świec, liny do wyciągania wiadra wody ze studni czy linki do prania – wszystkie te rzeczy nie będą miały tajemnic przed uczestnikami. Interesująco zapowiada się warsztat prząśniczki w których będą powstawać bransoletki z wełny czy krajki na średniowiecznym krosienku.


KRAINA SPORTOWA

To raj dla każdego młodego sportowca. Stowarzyszenie Sochaczewskie Centrum Sportów Walki przygotowało wiele atrakcji. Tu każdy z znajdzie coś atrakcyjnego dla siebie.„Latający Beret”, czyli rzut beretem na odległość, „Siłacze” z przeciąganiem liny, „Starcie Tytanów” czyli wypychanie przeciwnika poza matę oraz „Zwinny jak kot”, tj. skok z trampoliny na materac i przewrót w przód. 


Dzień Dziecka to także fantastyczne imprezy w całym powiecie. Szczególną ofertę przygotowuje zawsze Muzeum Kolei Wąskotorowej oraz Muzeum w Żelazowej Woli, które w tym roku z pewnością zaskoczą wieloma atrakcjami. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy