Dzień Kolejarza w Muzeum Kolei Wąskotorowej – podsumowanie

/ 29 zdjęć
Zdjęcia i foto: Dzień Kolejarza w Muzeum Kolei Wąskotorowej – podsumowanie Imprezy cykliczne sochaczew
+24

W ostatnią niedzielę, 25 listopada 2018 r., w całej Polsce odbywały się wydarzenia związane z Dniem Kolejarza, obchodzonym corocznie od 1981 r. w dniu wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy. To jakże ważne święto uczciliśmy również w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie, organizując imprezę "Dzień Kolejarza w Sochaczewie 2018".

Tego dnia dla gości naszej placówki przygotowaliśmy szereg kolejowych atrakcji, a w godzinach wydarzenia obowiązywał bezpłatny wstęp dla byłych i obecnych pracowników kolei, bezpłatny wstęp dla dzieci do 7 roku życia oraz bilety normalne w cenie biletu ulgowego.

Na terenie skansenu taboru wąskotorowego udostępniliśmy wnętrza trzech obiektów: wagonu osobowego salonowego serii ABxhpi 2281 (tzw. salonki generalskiej lub Salonki gen. Jaruzelskiego), wagonu osobowego serii Ch 1123 i parowozu Px49-1794. Po jednym z muzealnych wąskich torów odbywały się dostępne dla wszystkich kursy drezyny wahadłowej. Zainteresowani zgłębieniem tajemnic kolei wąskotorowych mogli wziąć udział z jednej z dwóch wycieczek z przewodnikiem w klimatycznej scenerii starych lokomotyw, wagonów i innych pojazdów. Wystawa plenerowa była również areną muzealnej gry terenowej z nagrodami pt. "Skarby wąskotorowych szlaków".

Równolegle w budynku Centrum Edukacyjno-Turystycznego czynne było Kolejowe Kino Malucha. Chętni mogli również wykonać ozdobne, kolejowe stemple na pamiątkowych kartach pocztowych, a na specjalnej ściance zrobić selfie z kolejowymi rekwizytami. W czasie imprezy odwiedzający mogli ponadto obejrzeć wszystkie muzealne wystawy stałe i czasowe, w tym nowo otwartą ekspozycję pt. "Armia Polska we Francji w I wojnie światowej i walce o polskie granice".

Serdecznie dziękujemy tym, którzy zaszczycili nas swoją wizytą, a wszystkim kolejarzom składamy jeszcze raz gorące życzenia z okazji ich święta.

Tomasz Karolak
asystent muzealny
Muzeum Kolei Wąskotorowej
w Sochaczewie

Fot. Monika Szymańska, Tomasz Karolak

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy