Dzień Otwarty dla Osób Niepełnosprawnych i ich Opiekunów 3 grudnia

Zdjęcia i foto: Dzień Otwarty dla Osób Niepełnosprawnych i ich Opiekunów 3 grudnia Sztuki plastyczne sochaczew

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie włącza się w obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych i przystępuje do VIII Edycji Dnia Otwartego. W tym dniu dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów obowiązuje bezpłatny wstęp do Muzeum.

Zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć skansen z unikalnymi w skali Europy zabytkami techniki oraz Centrum Edukacyjno-Turystyczne przy ul. Licealnej, w którym udostępniona będzie wystawa „Władysław Stanisław Reymont (1867 – 1925)” i sala z komponentem kolejowym oraz wystawa przygotowana z okazji 25 – lecia Muzeum Kolei Wąskotorowej.

Celem obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych jest przybliżenie społeczeństwu problemów osób niepełnosprawnych. Osób, u których występują ograniczenia w prawidłowym funkcjonowaniu spowodowane obniżeniem sprawności fizycznej lub psychicznej, albo nieprawidłowości w budowie i funkcjonowaniu organizmu. Ponadto, dzień 3 grudnia jest wspaniałą okazją do włączenia tej grupy społecznej w społeczne życie. Obchody dają również możliwość do zwiększenia świadomości publicznej o korzyściach płynących z integracji osób niepełnosprawnych w każdym aspekcie życia politycznego, społecznego, gospodarczego i kulturalnego.

Serdecznie zapraszamy osoby indywidualne, jak i grupy zorganizowane.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy