Ferie zimowe w Sochaczewie - sprawdź, co będzie się działo w naszym mieście

Zdjęcia i foto: Ferie zimowe w Sochaczewie - sprawdź, co będzie się działo w naszym mieście Rekreacja sochaczew

Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe. W tym roku w województwie mazowieckim wypadają w terminie 10 lutego - 23 lutego. Z jakich atrakcji mogą skorzystać mieszkańcy Sochaczewa?

Ferie to czas radości dla najmłodszych. W końcu przez okres dwóch tygodni nie będą musieli uczęszczać do szkoły. Warto zatem pomyśleć w jaki sposób zorganizować dziecku czas, aby nie był to czas zmarnowany. 

W Sochaczewie, możemy skorzystać przede wszystkim z atrakcji oferowanych przez m.in:

1. Basen ORKA:

W dniach 10 luty 2020 r. oraz 21 luty 2020 r. w godzinach 12:00-14:00 wstęp na pływalnię dla dzieci i młodzieży od 7 r.ż z ważną legitymacją szkolną jest BEZPŁATNY. Tego dnia na dzieci czekają gry i zabawy w wodzie, dowolne pływanie.

2. Hala sportowa MOSiR, ul. Kusocińskiego 2:

10 lutego o godz. 10.00 -14.00 

Aktywny i zdrowy piknik sportowy: gry i zabawy animacyjne, mini turniej warcabowy, konkurencje sportowe – rzuty do celu, rzuty do kosza, strzały na bramkę, slalom z przeszkodami, przeciąganie liny, wyścigi rzędów itp.

14 lutego o godz. 10.00

Walentynki dla dzieci na sportowo - tematyczne gry i zabawy sportowo-animacyjne, warsztaty plastyczne.

17 lutego o godz. 10.00 

Dzień kota – tematyczne gry i zabawy sportowo-animacyjne, warsztaty plastyczne

19 lutego w godzinach 10.00 - 14.00 

Aktywny i zdrowy piknik sportowy: Gry i zabawy animacyjne, mini turniej warcabowy, konkurencje sportowe – rzuty do celu, rzuty do kosza, strzały na bramkę, slalom z przeszkodami, przeciąganie liny, wyścigi rzędów itp.

23 lutego o godz. 16.00 

AHOJ PIRACI - Piracki Piknik dla Dzieci plus Mały sportowiec - zajęcia ogólnorozwojowe z Sochaczewskim Centrum Sportów Walki 

3. Kino Odeon:

Od 17 do 21 lutego - Warsztaty kulinarne w restauracji fresco, zabawa karnawałowa, Edukido - zajęcia z klockami Sochaczew – zajęcia z klockami LEGO, planszówki, zajęcia sportowe w Dragon Fight Club Sochaczew, Flamenco – czyli kreatywne zabawy z językiem hiszpańskim, zajęcia florystyczne prowadzone przez kwiaciarnię Ale Bajka - Kwiaty i Dekoracje, wycieczka do Centrum Zabaw w Płocku oraz warsztaty: Gipsowy zawrót głowy oraz Moda jest w modzie.

4. Szkoła Wędkowania przy Kole PZW Sochaczew - Miasto. 

5. Ścianka wspinaczkowa ,,Lonża".

6. Lodowisko.

7. Zagroda w Zakrzewie.

- Turnus od 10.02 do 14.02

- Turnus od 17.02 do 21.02

Ferie od poniedziałku do piątku od godziny 8:00 do 16:00. Spacer z Alpakami, poranne karmienie zwierząt, przejażdżka bolidami, kulig na kółkach, oprowadzanka na koniu, warsztaty plastyczne oraz kulinarne, łamigłówki, kreatywne gry i zabawy itp. 

8. Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie.

8 lutego -kolejowy bal karnawałowy dla najmłodszych pn. "Roztańczona ciuchcia". Zabawy, przejazd pociągu Retro, kolejowe warsztaty plastyczne w ramach których będzie można samodzielnie wykonać pamiątki, oczywiście w kolejowym stylu.

22 lutego - Zakończenie ferii z Wąskotorówką - zwiedzanie skansenu z przewodnikiem, przejazd pociągiem Retro. 


To tylko kilka możliwości spędzenia ferii zimowych w naszym mieście. Część mieszkańców z pewnością planuje wypoczynek również poza Sochaczewem. Obozy tematyczne i sportowe, wyjazdy w polskie góry, na mazury, nad morze. Dużym zainteresowaniem cieszą się również wycieczki zagraniczne. Nie każdy przecież musi lubić zimę i woli ten czas spędzić na gorącej plaży np. w Tunezji.  0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy