Forum organizacji NGO Sochaczew

/ 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: Forum organizacji NGO Sochaczew NGO lokalne sochaczew

27 listopada w Państwowej Szkole Muzycznej w Sochaczewie odbyło się II Forum Organizacji Pozarządowych. Celem Forum była chęć stworzenia płaszczyzny do rozmów między poszczególnymi organizacjami z terenu naszego miasta oraz pomiędzy organizacjami a samorządem lokalnym.
Spotkanie reprezentantów III sektora i przedstawicieli samorządów zorganizował Urząd Miejski w Sochaczewie i Stowarzyszenie e-Sochaczew. Otwarcia Forum dokonali: Marcin Ryński prezes Stowarzyszenia e-Sochaczew i Katarzyna Kajak Pełnomocnik Burmistrza ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi. Swoją obecnością spotkanie uświetnili: z-ca burmistrza miasta Jerzy Żelichowski, Maria Kuśmirek wiceprzewodnicząca RM, honorowi członkowie Stowarzyszenia e-Sochaczew, członkowie Akademii, przedstawiciele NGO.
Spotkanie składało się z dwóch części: podsumowania rocznej działalności Stowarzyszenia e-Sochaczew i prezentacji dorobku artystycznego sochaczewskich artystów skupionych w „Akademii e-Sochaczew” oraz z części wyborczej. W wyborach wzięło udział 18 uprawnionych przedstawicieli organizacji pozarządowych. Wyłoniono w głosowaniu tajnym 2 członków Komisji Konkursowej i 2 członków Zespołu Doradczego. W Komisji Konkursowej, odpowiedzialnej za wybór ofert w ramach konkursu organizowanego przez UM w 2006 r., zasiądzie Krzysztof Werłaty (Stowarzyszenie Europejskie Biegi Młodych Olimpijczyków oraz Stowarzyszenie „Razem i Sprawnie”) i Janusz Piechna (Uczniowski Klub Sportowy „Siódemka”). Do Zespołu Doradczego, stworzonego na mocy Karty Współpracy Samorządu z Organizacjami Pozarządowymi powołano: ks. Piotra Krzyszkowskiego (CARITAS Diecezji Łowickiej - Stacja Opieki) i Łukasza Adamczyka (Sochaczewskie Centrum Wolontariatu). Podczas obrad został zgłoszony przez Stowarzyszenie e-Sochaczew wniosek dotyczący ujednolicenia współpracy merytorycznej na linii samorząd miejski, gminny i powiatowy a organizacje pozarządowe. Stworzenie listu intencyjnego w tej sprawie jest pierwszym zadaniem nowo wybranego Zespołu Doradczego. Organizatorzy mają nadzieję, iż taka formuła spotkania sprawdziła się i będzie kontynuowana w następnych latach. Do zobaczenia za rok!

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy