Internet obywatelski według e-Sochaczew.pl

/ 8 zdjęć
Zdjęcia i foto: Internet obywatelski według e-Sochaczew.pl NGO lokalne sochaczew
+3

Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego 2007

Organizowane w maju obchody Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego poświęcone szeroko rozumianej tematyce elekomunikacji, jej wpływu na rozwój i życie codzienne, są jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń z dzieciny telekomunikacji i teleinformatyki w Polsce. W ramach tegorocznych uroczystości Marcin Ryński, prezes e-Sochaczew.pl, zaprezentował dorobek i wkład naszego stowarzyszania w rozwój tzw. Internetu obywatelskiego.


Geneza ŚDSI
Zgromadzenie Ogólne ONZ w dniu 27 marca 2006r. przyjęło rezolucję ustanawiającą dzień 17 maja każdego roku Światowym Dniem Społeczeństwa Informacyjnego (ŚDSI) w marcu 2006r. Geneza ustanowienia Światowego Dnia Telekomunikacji nawiązuje do wydarzeń z 17 maja 1865 roku, kiedy to w Paryżu spotkali się przedstawiciele 20 krajów europejskich, żeby podpisać pierwszą Międzynarodową Konwencję Telegraficzną i utworzyć pierwszą na świecie międzynarodową, wyspecjalizowaną organizację – Międzynarodowy Związek Telegraficzny, który został później przekształcony w dzisiejszy Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU).

Jak było w tym roku
Obchody ŚDTSI 2007 odbyły się pod honorowym patronatem marszałka Sejmu RP Ludwika Dorna. Hasłem przewodnim tegorocznych obchodów było: „Łączenie młodych: szanse dla cyfrowych technik komunikacyjnych”. W ramach wielu imprez i konferencji ŚDSI na szczególną uwagę załsugiwały: konferencja „Nowa Telekomunikacja – Aplikacje Społeczeństwa Informacyjnego', sesja oficjalna i wystawa w gmachu Politechniki Warszawskiej poświęcone problematyce społeczeństwa informacyjnego w Polsce oraz konferencja Okrągłego Stołu VIII KOS 2007 „Polska w drodze do Społeczeństwa Informacyjnego: Nauka i Gospodarka, Państwo i Samorząd, Grupy Społeczne i Osoby” odbywająca się w Sali Kolumnowej Sejmu RP.

Internet obywatelski według e-Sochaczew.pl
Przedstawiciele e-Sochaczew.pl brali udział we wszystkich z wymienionych spotkań, gdzie mieli okazję zaprezentować własne poglądy i doświadczenia w zakresie budowania społeczeństwa informacyjnego. W czasie wystąpienia na Politechnice „Internet w służbie lokalnej społeczności” Marcin Ryński, prezes e-Sochaczew.pl, zwracał uwagę na dwa zjawiska: definiowanie usług internetowych na bazie filozofii Web 2.0 jako doskonałej metodzie tworzenia lokalnych witryn oraz na skuteczność Internetu w budowaniu sprawnego społeczeństwa obywatelskiego. Wystąpienie Ryńskiego, z uwagi na ogromną ilość przykładów, spotkało się z dużym zainteresowaniem i wieloma pytaniami słuchaczy.

Organizatorami imprezy są: Stowarzyszenie Elektryków Polskich raz Polskie Towarzystwo Informatyczne. Współpracuje z nimi wiele organizacji i firm: Instytut Łączności, Stowarzyszenie Inżynierów Telekomunikacji, Business Centre Club oraz Polska Izba Komunikacji Elektronicznej.

Zainteresowanych tematyką społeczeństwa informacyjnego zapraszamy do obejrzenia prezentacji przedstawionych przez e-Sochaczew.pl na Politechnice Warszawskiej (załącznik).

Na zdjęciach Andrzej Wilk – SEP / Stowarzyszanie Elektryków Polskich, Jacek Kozłowski – Wicemarszałek Woj. Mazowieckiego, Jerzy Żelichowski – wice Burmistrz Sochaczew oraz przedstawiciele e-Sochaczew.pl


bm

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Dokumenty (1)Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy