Jubileusz 15-lecia Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej

/ 6 komentarzy / 17 zdjęć
Zdjęcia i foto: Jubileusz 15-lecia Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej NGO lokalne sochaczew
+12

23 września 2004 – w Galerii Porczyńskich przy Placu Bankowym odbył się jubileusz 15-lecia Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej. Jubileusz został połączony z wręczeniem po raz pierwszy Dorocznych Nagród Fundacji za wspieranie demokracji lokalnej oraz „Laurów Edukacji Samorządowej”. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski.
Sochaczew był – jak żadne inne miasto w Polsce – reprezentowany na imprezie przez finalistów z każdej nagradzanej kategorii tj. Dorocznej Nagrody FRDL – p. Grażyna Czubacka oraz Stowarzyszenie e-Sochaczew.pl i Laur Edukacji Samorządowej – Urząd Miasta w Sochaczewie.
Impreza rozpoczęła się o godz. 11.00 wystąpnieniem Prezesa FRDL prof. Jerzego Regulskiego, który krótko przedstawił dorobek Fundacji.Następnie w imieniu Prezydenta RP głos p. minister Jolanta Szymanek-Deresz, która odczytała list z gratulacjami od Prezydenta.Kolejnym mówcą był pierwszy premier III RP p. Tadeusz Mazowiecki, który mówił o trudnym okresie transformacji ustrojowej ostatnich 15 lat.
Następnie odbyła się dekoracja odznaczeniami państowymi pracowników fundacji, które w imieniu Prezydenta RP wręczała p. Jolanta Szymanek-Deresz.

Po ceremonii dekoracji odbyło się wręczenie Dorocznej Nagrody FRDL w każdej z 3 kategorii. W kategorii organizacji samorządowych finalistami byli:
1. Gmina Pawłosiów,
2. Gminne Centrum Kultury w Świętej Katarzynie z siedzibą w Siechnicach,
3. Miejski Ośrodek Kultury w Przemyślu,
4. Urząd Gminy w Morawicy,
5. Urząd Miejski w Nowym Tomyślu.

A nagrodę otrzymała Gmina Pawłosiów.

W kategorii zasłużonych osób finalistami byli:
1. Maria Jolanta Batycka-Wąsik, wójt Gminy Lesznowola,
2. Grażyna Czubacka, prezes Radia Fama Sochaczew,
3. Damian Galusek, wójt Gminy Pawłowice,
4. Michał Guć, wiceprezydent Gdyni,
5. ks. Sławomir Kokorzycki, proboszcz parafii w Korytowie.

A nagrodę otrzymał Michał Guć, wiceprezydent Gdyni.W kategorii organizacji pozarządowych finalistami byli:
1. Forum Sekretarzy Samorządów Polski Południowej,
2. Społeczne Centrum Wspierania Inicjatyw Lokalnych Gminy Mały Płock,
3. Stowarzyszenie Oświatowe Sycyna,
4. Stowarzyszenie Upowszechniania Nowych Technologii i Rozwoju Społeczności Lokalnych „e-Sochaczew”,
5. Towarzystwo Przyjaciół Supraśla.

A nagrodę otrzymało Stowarzyszenie Oświatowe Sycyna.


Sochaczew jeszcze raz miał okazję być zaprezentowany w konkursie Laur Edukacji Samorządowej, w którym nasz Urząd Miejski w kategorii Miast otrzymał 4 miejce w Polsce. W skład Kapituły przyznającej to wyróżnienie wchodzili m.in. Mirosława Posern-Zielińska ze Związku Miast Polskich, prof. Mirosław Stec – przewodniczący Rady Służby Cywilnej, Ludwik Węgrzyn – Przewodniczący Związku Powiatów Polskich.Wszyscy finaliści byli prezentowani przybyłym licznie zaproszonym gościom. Prezes Fundacji Barbara Imiołczyk szczególnie zaprezentowała liczną reprezentację Sochaczewa jako miasta w którym wielu ludziom chce się działać dla rozwoju demokracji.

Po ceremoniach wręczania nagród odbyła się symboliczna Lampka Wina z udziałem gości i finalistów a następnie konferecja prasowa.

Patronat medialny:

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (6)

MarcinMarcin
0
W związku w wyróżnieniem naszego Stowarzyszenia w dorocznym konkursie FRDL chciałbym osobiście podziękować za trud kilkuletniej pracy Jarkowi, Rafałowi, Sebastianowi i Maćkowi (zarządowi Stowarzyszenia) oraz wszytki którzy przyczyniają się do rozbudowy i rozwoju eSochaczew.pl.

Zespół eSochaczew.pl pragnie także gorąco podziękować Władzom Miasta Sochaczewa, za nominowanie Stowarzyszania do konkursu FRDL. Jest nam niezmiernie miło, że zauważacie i doceniacie Państwo naszą prace. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za to wyróżnienie.
(2004-09-23 00:00)
JazlowiakJazlowiak
0
Gratuluję i chylę czoła! Wielka sprawa. (2004-09-24 00:00)
zenzen
0
SŁOWO NA NIEDZIELĘ

Tak niewielu z nas uświadamia sobie, że elementy Dobra Wspólnego, z którego na codzień korzystamy bardzo rzadko biorą się same z siebie, lecz są efektem czyjeś pracy, która to dobro tworzy. Biorą się z działania, które ma na celu wytworzenie użytecznej wartości dla innych. Efektem pięciu lat pracy społecznej twórców eSochaczew jest dość atrakcyjny lokalny portal informacyjny. Jest to również forum wymiany poglądów na każdy temat, który użytkownicy tej strony internetowej uznają za ważny dla naszej sochaczewskiej zarówno miejskiej jak i powiatowej społeczności. Niby to takie oczywiste i zwyczajne. Ot po prostu jest portali i już. I w tym tonie były reakcje na wyróżnienie eSochaczew. No bo niby co tu wyróżniać?

I właśnie zarzuty o zwyczajności, normalności, oczywistości istnienia eSochaczew są najlepszym dowodem na to, że jest to instytucja d-e-m-o-k-r-a-t-y-c-z-n-a. Nie jest to „urządzenie społeczne” dedykowane dla wybranych lecz dla k-a-ż-d-e-g-o, kto chce z niego skorzystać. Z wielu niezależnych źródeł, z rozmów z osobami o różnych orientacjach politycznych, mieszkających w Sochaczewie, a pracujących zarówno w różnych instytucjach lokalnych, jak i pozalokalnych (w tym w naszej mekkce – Warszawie) wiem, że z eSochaczew korzysta bardzo wiele osób. Jest więc medium powszechne, choć powszechność ta jest uwarunkowana dostępnością do Internetu w ogóle, jednak wiadomo, że w ostatnich latach liczba internatów dość dynamicznie rośnie.

Mam wrażenie, że niektórzy użytkownicy eSochaczew zapominają, że wizerunek naszego lokalnego portalu zależy bezpośrednio od nich samych, a właściwie od stylu, w jakim korzystają z możliwości publicznego zabrania głosu. Dodajmy, że często jest to dla nich j-e-d-y-n-a możliwość zabrania głosu w sposób nieskrępowany i wyrażenia dowolnej opinii! Jak się więc odpłacają za taką możliwość? Można odpowiedzieć krótko: różnie się odpłacają.

Można porównać tę sytuację do składkowego przyjęcia. Ma ono swoich organizatorów i uczestników. Ci pierwsi są świadomi odpowiedzialności, którą na siebie d-o-b-r-o-w-o-l-n-i-e przyjęli. Drudzy w większości cieszą się, że są na przyjęciu, jedzą różne potrawy i smakołyki. Niektórzy jednak co bardziej krzykliwi mówią: - dlaczego ta zupa jest niedosolona? Dlaczego na główne danie podajecie to a nie tamto? Krzykliwcy zapominają jednak, że skład i smak potraw, zależy od tego co oni sami przynieśli na przyjęcie! A wszystko złe zwalają na gospodarza! Czy tak się godzi postępować?

Pozdrawiam wszystkich eSochaczewian
Serdeczne gratuluję i dziękuję załodze eSochaczew sukcesu!!!
Ojciec Zen-ek

PS.: szkoda, że tak niewielu potrafi powiedzieć zwyczajnego „dziękuję” czy „gratuluję”.
Potrafił to zrobić jedynie Paweł, który chyba jest ekspertem w tej dziedzinie, gdyż sam osiąga sukces co roku i to coraz większy. I może dlatego nie zazdrości tego innym. (2004-09-26 00:00)
GEDEONGEDEON
0
Są w Sochaczewie ludzie którzy mylą demokrację z adoracją
Demokrację,mój drogi kolego buduje się latami,na demokrację trzeba zasłużyć,zdobywa się ją często kładąc na szali swoje życie.Demokracja to nie tylko słowo w słowniku ale przede wszystkim wartość.
Więc niech cię nie dziwi małe zainteresowanie ,,wydarzeniem,, dość szczegółowo opisanym i fotografowanym w e-sochaczew. Ale nie martw się.Już we Wtorek lokalna prasa nada jemu wysoką rangę.
I wszystko będzie jak dawniej.
Pozdrawiam.
Józef Siwak (2004-09-26 00:00)
JazlowiakJazlowiak
0
Szanowny Panie, nie rozumiem Pańskiego posta. Ja nie należę do grona osób adorujących ani adorowanych, ale wstydzę się, że osoby wchodzące na ten wortal muszą głowić się, czemu sami siebie sekujemy.
Niech Pan weźmie pod uwagę, ze ja i wiele setek innych osób, którzy nie mieszkają w Sochaczewie i odbierają miasto przez pryzmat kultury osób tu dyskutujących.
Niech się Pan zastanowi co ważniejsze - wylewanie własnych sochaczewskich frustracji, których nikt z zewnątrz nie rozumie, nawet ja, bo ja nie bardzo wiem kim Pan jest, czy dyskusja merytoryczna?(2004-09-27 00:00)
ccieccie
0
Prawdziwych pionierow poznaje sie po strzalach w plecach i tak jest zawsze z ludzmi z e-sochaczew.pl i nie tylko. Jak jest dobrze to i tak wiekszosc mowi ze jest do kitu bo po co powiedziec "robicie fajna rzecz, moze wam jakos pomoc ?". Niestety u nas uprawia sie krytykanctwo ale ciesze sie bardzo ze wiele osob nie patrzy na takie posty (OLEWA JE) i robi swoje. W zwiazku z tym ze ja jeszcze tego nie zrobilem to w tym miejscu chce podziekowac wszystkim z E-Sochaczew za to co robia, Pawłowi za Bzure 2004 a Zen-kowi za koncerty Władka. Serdeczne dzieki z to co robicie bo inni potrafia tylko mowic jak tu jest zle i nudno !!!.

Dominik (2004-10-01 00:00)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy