Kolej wąskotorowa na konferencji "Wychowanie przez czytanie"

/ 12 zdjęć
Zdjęcia i foto: Kolej wąskotorowa na konferencji "Wychowanie przez czytanie" Promocja regionu sochaczew
+7

3 października br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sochaczewie odbyła się konferencja informacyjno-metodyczna skierowana do dyrektorów i nauczycieli-bibliotekarzy placówek oświatowych z terenu powiatu sochaczewskiego pn. „Wychowanie przez czytanie”. Spotkanie organizowane było przez pracowników sochaczewskiej Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Warszawie, a wśród wielu zaproszonych instytucji było również Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie, reprezentowane przez kierownika Radosława Koniecznego oraz asystenta muzealnego Łukasza Popowskiego.

Konferencję otworzyła Elżbieta Szczypińska – kierownik sochaczewskiej Biblioteki Pedagogicznej, po czym nastąpiły poszczególne wystąpienia. Na początek Katarzyna Wiśniewska – psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sochaczewie, wygłosiła prelekcję "Wychowanie przez przykład". Następnie swoje oferty edukacyjne zaprezentowali przedstawiciele sochaczewskich muzeów: Jakub Wojewoda – kustosz i kierownik działu historii z Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą oraz Katarzyna Marzęcka – kierownik Zespołu Edukacji w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i Parku w Żelazowej Woli. Ofertę edukacyjną Muzeum Kolei Wąskotorowej zaprezentował Łukasz Popowski – asystent muzealny Centrum Edukacyjno-Turystycznego. Na koniec wystąpiła Sylwia Bąbik – kierownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej Filii w Grodzisku Mazowieckim z prezentacją pt. "Wychowanie w patriotyzmie. Wątki patriotyczne w literaturze dla dzieci".

Jednym z głównych zadań Muzeum Kolei Wąskotorowej jest prowadzenie lekcji muzealnych. Na niniejszej konferencji położyliśmy nacisk na prezentację bogactwa tematycznego naszych zajęć. W kontekście powyższej konferencji, warto przypomnieć, również że zgodnie z umową zawartą dnia 15 stycznia 2018 roku pomiędzy Urzędem Miejskim w Sochaczewie a naszą placówką, wszystkie miejskie szkoły i przedszkola do końca bieżącego roku kalendarzowego mogą korzystać z naszej oferty edukacyjnej nieodpłatnie. Ze szczegółami oferty i opisami wszystkich lekcji muzealnych można zapoznać się na naszej stronie internetowej mkw.e-sochaczew.pl w zakładce Lekcje muzealne.

Monika Szymańska
asystent muzealny
Muzeum Kolei Wąskotorowej
w Sochaczewie

Fot. M. Kazur

 5
Oceń
(4 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy