Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w brydżu sportowym

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w brydżu sportowym Inne sporty sochaczew

30 marca w warszawskim XIV Liceum im. Staszica odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w brydżu sportowym. W turnieju wystartowało 37 par młodych (do lat 15) zawodników.

Bardzo dobrze wypadła w tym turnieju 16 – osobowa grupa brydżystów „Piata” Feliksów.

Zwyciężyła para: Jakub Dziuba i Jakub Zatorski, uzyskując wysoki wynik 74,24%. Na piątym miejscu uplasowali się faworyci: Michał Maszenda i Kamila Kiraga.

Pozostałe miejsca naszych par:

10. Dominik Florczak i Robert Liszewski

11. Aleksandra Abka i Maja Włodarska

13. Piotr Pyrak i Mateusz Zentara (AZS UW)

16. Karolina Borek i Dominik Kamelak

21. Szymon Pawłowski i Małgorzata Bielińska ((MKS Metalowiec Łódź)

24. Maciej Szewczyk i Rafał Klimczak

31. Karolina Kamelak i Amelia Kuta

Na uwagę zasługuje bardzo dobry występ debiutujących, 10-12 letnich uczniów Akademii Prymusa. Amelia, Piotrek, Rafał i Maciek bez kompleksów walczyli ze starszymi i bardziej doświadczonymi przeciwnikami

Równocześnie z tym turniejem odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży dla zawodników w wieku 16-18 lat. Plan minimum, czyli awans został wykonany. W stawce 33 par doskonale wypadły Kinga Kiraga i Karolina Kupczyk zajmując 3 miejsce. Kacper Kopka i Krzysztof Cichy (AZS UW) skończyli turniej na 5 miejscu. Finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbędą się 10-14 maja w Drzonkowie.