Nagroda Marszałka dla e-Sochaczew.pl

/ 2 komentarzy / 8 zdjęć
Zdjęcia i foto: Nagroda Marszałka dla e-Sochaczew.pl NGO lokalne sochaczew
+3

Wielkie święto regionu mazowieckiego za nami. W sobotnie popołudnie 26 listopada, w Mateczniku Mazowsze w Otrębusach, odbył się XII finał konkursu Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego. Niezwykle miło nam poinformować, iż w zaszczytnym gronie instytucji i osób, które zostały docenione przez Marszałka Adama Struzika za wkład w rozwój i promocję regionu mazowieckiego znalazło się także Stowarzyszenie e-Sochaczew.pl.


Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w regionie, nic więc dziwnego, iż wśród uczestników nie zabrakło parlamentarzystów, a także przedstawicieli samorządów, w tym starosty powiatu sochaczewskiego – Tadeusza Korysia.

Za każdym razem finał konkursu przybiera bardzo bogatą oprawę. Tak też było i tym razem. Zanim uczestnicy wydarzenia poznali werdykt kapituły konkursowej, mieli okazję podziwiać muzyczno-taneczne popisy najbardziej znanych gwiazd w kraju. Galę otworzył znany chyba wszystkim Państwu Tomasz Kammel, by już po chwili zaprosić gości do prawdziwej uczty muzycznej w wykonaniu Marcina Wyrostka. Marcin Wyrostek, to zwycięzca drugiej edycji programu „Mam talent”, który tego dnia wystąpił zarówno indywidualnie, jak i z zainicjowanym przez siebie zespołem „Tango Corazon Quintet”. Wiele emocji dostarczył zebranym także pokaz taneczny jednej z najsłynniejszych - za sprawą programu „Taniec z gwiazdami”, par w Polsce – Anny Głogowskiej i Jana Klimenta.

Po tak emocjonującym, artystycznym wstępie przyszedł czas na kulminacyjny punkt programu.
- Ideą Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego jest honorowanie niezwykłych osób, ich twórczych inicjatyw oraz osiągnięć przyczyniających się do rozwoju i promocji naszego regionu. Fakt, że to symboliczne wyróżnienie wręczane jest już po raz dwunasty, to dla mnie powód do dumy i satysfakcji. To potwierdzenie, że na Mazowszu nie brakuje ludzi kreatywnych, szczerze zaangażowanych w umacnianie lokalnej tożsamości i rozpowszechnianie dobrego imienia województwa - powiedział na wstępie Marszałek Adam Struzik.

Warto w tym miejscu dodać, iż nagrody przyznane zostały w bardzo wielu obszarach społecznej aktywności – sportu, kultury, nauki czy służby społecznej. Nagrodzeni zostali zwycięzcy konkursów „Barwy Wolontariatu” i „Organizacja Przyjazna Wolontariuszom”. Pamiątkowe puchary odebrali także zwycięzcy Mazowieckiego Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2011.

Zaproszeni goście poznali również laureatów XII edycji konkursu o nagrodę Marszałka, która skierowana jest zarówno do osób indywidualnych, jak i organizacji, które w swoim codziennym funkcjonowaniu kreują dobrą rzeczywistość wokół siebie i działają na rzecz wspólnoty mazowieckiej. To niezwykle prestiżowe wyróżnienie, którym do tej pory uhonorowano m.in. takie wybitne osobistości jak: śp. ks. Jan Twardowski, Barbara Wachowicz czy Sława Przybylska. W tym roku ilość zgłoszeń była rekordowa i wyniosła 104 kandydatury. Tym bardziej cieszy nas fakt, iż Stowarzyszenie e-Sochaczew.pl znalazło się w gronie 10 wyróżnionych, do których powędrowała Nagroda Marszałka Województwa. Dziękujemy!


Listę wszystkich laureatów znajdą Państwo pod poniższym linkiem:
Laureaci

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

enfieldenfield
0
Gratulacje dla Marcina Ryńskiego i całego zespołu e-Sochaczew !!!
(2011-11-28 10:52)
jerzyk2205jerzyk2205
0
Cieszę się z kolejnego wyróżnienia, uzyskanego przez e-Sochaczew.pl. Lata wytrwałej pracy i wkład w budowę społeczeństwa obywatelskiego procentują uznaniem wykraczającym poza granice Sochaczewa. Wcześniej młodzi tancerze "Abstraktu", a teraz e-Sochaczew promuje nasze miasto i potencjał młodych jego mieszkańców podczas mazowieckiej gali. Gratuluję sukcesu i życzę dalszych! (2011-11-28 21:37)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy