Nasz Zamek u Prezydenta Lecha Kaczyńskiego

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Nasz Zamek u Prezydenta Lecha Kaczyńskiego NGO lokalne sochaczew

Jako Stowarzyszenie „Nasz Zamek”, ze względu na swoją różnorodną działalność, zostaliśmy w „kwestii katyńskiej” dostrzeżeni przez najwyższe władze państwowe. Jako organizacja biorąca wespół z Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „KATYŃ...ocalić od zapomnienia”, (poprzez Dęby Pamięci ma na celu zasygnalizowanie 70. rocznicy mordu katyńskiego), zostaliśmy zaproszeni przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polski Lecha Kaczyńskiego na uroczystość sadzenia Dębu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej do Pałacu Prezydenckiego (zaproszenie pod tekstem). Jako prawnuk zamordowanego oficera mjr. Karola Cywińskiego i członek rodzin katyńskich miałem reprezentować naszą sochaczewską inicjatywę w Ogrodach Pałacu Prezydenckiego. Uroczystość zaplanowana była na 12 kwietnia 2010 r. Niestety ze względu na tragiczne wydarzenia minionej soboty (10.04.2010 r.) nie odbyła się. Posiadane zaproszenie stało się jedynie smutną pamiątką po Pierwszym Obywatelu Rzeczypospolitej oraz Jego ofierze jaką poniósł wraz ze wszystkimi, którzy zginęli, by uczcić pomordowanych 70 lat temu...

Stowarzyszenie Na Rzecz Historycznej Odbudowy Zamku w Sochaczewie oraz Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą w Sochaczewie gorąco zaprasza mieszkańców naszego miasta na otwarcie wystawy „Pamięć o Was przetrwa w naszych sercach. Katyń, Charków, Miednoje 1940 r.”. Podczas uroczystości tej zostanie posadzony Dąb Katyński poświęcony pamięci mojego pradziadka, mjr. Karola Cywińskiego więźnia Starobielska, zamordowanego w 1940 r. w Charkowie. Uroczystość ta odbędzie się 9 maja na dziedzińcu Muzeum.


Alan Pszonczenko

P.S.

W imieniu pogrążonych w ogromnym smutku członków Stowarzyszenia „Nasz Zamek” pragnę przekazać rodzinom, przyjaciołom oraz znajomym tragicznie zmarłych ofiar polskiej delegacji udającej się na obchody 70 rocznicy zbrodni katyńskiej, najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy