Nazywam się Miliard - Taniec Przeciwko Przemocy w Sochaczewie 2020

Zdjęcia i foto: Nazywam się Miliard - Taniec Przeciwko Przemocy w Sochaczewie 2020 Imprezy cykliczne sochaczew

Nazywam się Miliard to akcja, która przybliża nam sytuację przemocy wobec kobiet na świecie. 14 lutego w każdym niemalże zakątku świata wspólnie zatańczą przeciwnicy przemocy wobec kobiet i dziewcząt. 


Społeczne przyzwolenie na wszelkie rodzaje przemocy to ważny temat, który należy przedstawiać oraz omawiać. Obecnie jest to zagadnienie, które wydaje się trudne do zrozumienia dla wielu z nas. Przemoc to nie tylko ataki fizyczne, to też trudności w egzekwowaniu alimentów czy też zależność finansowa. Przemoc to także po rozstaniu dorosłych utrudnianie kontaktów z dzieckiem. Przemoc dotyczy wszystkich. Akcja One Bilion Rising czyli nazywam się Miliard jest dedykowana przede wszystkim zagadnieniu przemocy seksualnej wobec kobiet. Tylko tak oznacza zgodę. Pod takim hasłem będziemy mogli zatańczyć w lutym w Sochaczewie.  


Tą wyjątkową akcję koordynują Marlena Skrobosz oraz Katarzyna Pyś - Fabiańczyk. Dodatkowo ambasadorkami zostały między innymi Marta Zarzyńska, Zuza Ziarek czy tez Kasia Kajak, Kasia Fiołek.


Jak mówią organizatorki wydarzenia - 25 lutego rozpoczęła się Kampania 16 Dni Akcji Przeciw Przemocy ze względu na Płeć, a wraz z nią w naszym mieście ruszyły przygotowania do akcji 1 Billion Rising – Taniec Przeciwko Przemocy. 


Inicjatorka akcji – Eve Ensler, napisała: Żyjemy na planecie, na której w ciągu swojego życia około miliarda kobiet padnie lub padło ofiarą gwałtu. MILIARD KOBIET! Z badań przeprowadzonych we wszystkich krajach UE wynika, że różnych form molestowania seksualnego doświadcza od 45 do 55% kobiet powyżej 15. roku życia. Statystki są zatrważające, ale chęć przeciwdziałania i wsparcia kobiet doświadczających przemocy napawa optymizmem.


W Polsce co 40 sekund jakaś kobieta doświadcza przemocy. Często współofiarami są dzieci.  Ponad 400 rocznie, trzy tygodniowo, tyle kobiet umiera w Polsce z powodu przemocy.


Lokalna społeczność Sochaczewa już po raz kolejny włącza się w projekt rozwijany na całym świecie. Każdego roku, 14 lutego tańczymy w miejscach publicznych, żeby okazać swoją solidarność z kobietami, które doświadczają przemocy. Tańczą wszyscy, bez względu na płeć i wiek. Dzięki temu problem agresji wobec kobiet przestaje być tematem tabu, a zaangażowanie ludzi lokalne i globalne dodaje ofiarom odwagi i motywacji do przerwania milczenia.


Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do włączenia się w projekt. 


Każdy chętny może włączyć się akcję, być może macie dodatkowe pomysły, aby akcja miała większy zasięg i wymiar. Można przesyłać wiadomości na adres dominika@e-Sochaczew.pl bądź bezpośrednio za pomocą FB z organizatorkami  wydarzenia Marleną Skrobosz oraz Katarzyną Pyś-Fabiańczyk. 
 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy