new@poland 2007 dla e-Sochaczew.pl

/ 7 komentarzy / 17 zdjęć
Zdjęcia i foto: new@poland 2007 dla e-Sochaczew.pl NGO lokalne sochaczew
+12

Polski Związek Pracodawców Prywatnych Informatyki i Telekomunikacji oraz Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej przy współpracy z Uniwersytetem Warszawskim oraz Szkołą Główną Handlową przyznał pierwszy raz nagrodę new@poland . Patronat nad nagroda objął prof.Michał Seweryński Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Na inicjatywę new@poland składają się nagroda new@poland oraz obserwatorium new@poland. Inicjatywa ma na celu rozpropagowanie rozwoju nowej gospodarki społeczeństwa informacyjnego w Polsce.

Wczoraj wieczorem (18.01.2007r.) w dużej sali starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się finałowa gala konkursu new@poland 2007. W kategorii „Społeczeństwo informacyjne” główną nagrodę otrzymało Stowarzyszenie „e-Sochaczew.pl”.

W kategorii „e-Government” nagrodę główną otrzymał Powiat Poddębicki za projekt pt. „Przyjazna Administracja – Informatyzacja Urzędów Powiatu Poddębickiego”.

Głównej nagrody w dziedzinie nowej gospodarki nie przyznano. Wyróżnienia otrzymały Centrum Edukacji i Technologii Komputerowej za projekt pt. „Platforma transferu wiedzy między sektorem badawczo-rozwojowym a przedsiębiorstwami” oraz Student Space Exploration and Technology Initiative za projekt pt.: „Możliwości Internetu w łączeniu wysiłków wielu zespołów w różnych krajach w celu realizacji wspólnych kompleksowych projektów o wysokim stopniu innowacyjności.

Nagrody, którymi były kryształy wypełnione krzemem (na jego bazie buduje się układy elektroniczne), wręczał Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Uroczystość uświetnili również przedstawiciele samorządu miejskiego na czele z wiceburmistrzem Jerzym Żelichowskim.

Celem inicjatywy jest popieranie rozwoju nowej gospodarki i społeczeństwa informacyjnego w Polsce. Nagroda, która będzie przyznawania raz do roku, stanowi tylko część inicjatywy new@poland. Drugą będzie obserwatorium new@poland analizujące rozwój nowej gospodarki w Polsce. Efektem jego prac będzie coroczny raport na temat:
- postępu rozwoju nowej gospodarki
- najlepszych praktyk
- barier dla nowej gospodarki.
Raport będzie opracowywany przez Komitet Naukowy (Politechnika Warszawska oraz inne Placówki Naukowe) i przekazywany podczas konferencji organizowanej przez PZPPiT w drugim kwartale roku.

Konkurs organizowany jest przez Polski Związek Pracodawców Prywatnych Informatyki i Telekomunikacji oraz Szkołę Biznesu Politechniki Warszawskiej pod patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W inicjatywie uczestniczą także inni partnerzy naukowi: Uniwersytet Warszawski oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Celem inicjatywy jest promowanie rozwoju nowej gospodarki i społeczeństwa informacyjnego w Polsce. Partnerami korporacyjnymi inicjatywy new@poland są Netia, Microsoft i PricewaterhouseCoopers
.

Podczas wręczania nagród głos zabierali między innymi profesor Witold Orłowski, dyrektor Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz Cristiano Pinzautii, prezes PZPPiT (wiceprezes PKPP Lewiatan). Założenia, na których opiera swoją działalność Stowarzyszanie „e-Sochaczew.pl” przedstawiał prezes Marcin Ryński.
Witold Orłowski zwracał uwagę, że budowanie społeczeństwa informacyjnego w Polsce ciągle jeszcze jest powolnym procesem. – Mamy do czynienia ze strumieniem, ale takim, w którym woda stoi w miejscu. To jeszcze nie zmienia nam życia, nie widać jeszcze entuzjazmu, ale wierzę, że ten stan rzeczy zacznie się zmieniać. Jeśli chcemy zobaczyć Polskę zamożną, konkurencyjną i nowoczesną, musimy dokonać przełomu w zakresie otwartości społeczeństwa na nową technologię oraz zainteresowanie biznesu rozwojem opartym na wiedzy – dodawał.
Cristiano Pinzautii podkreślał, że rozwój społeczeństwa informacyjnego to dzisiaj klucz do konkurencyjności Europy na rynkach światowych.

Nagroda new@poland ma dla nas ogromne znaczenie. Szczególnie cenne jest dla nas to, że w komisji konkursowej zasiadali specjaliści problematyki społeczeństwa informacyjnego. Cieszymy się, że nasza praca została zweryfikowana i oceniona w ten sposób. Samemu konkursowi życzymy dalszego rozwoju. Jesteśmy zaszczyceni, że pojawiliśmy się w gronie laureatów jego pierwszej edycji.

Zespół „e-Sochaczew.pl”


foto:
Andrzej Gąsiorowski
Tomasz Wątor

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Dokumenty (1)Opinie i komentarze użytkowników (7)

kosaw74kosaw74
0
Gratuluję całemu zespołowi e-sochaczewa! I życzę, aby nie spoczął na laurach, tylko dalej pracował na swoim "ogródku". Wierzę, że pomysłów i energii nie zabraknie. (2007-01-19 11:15)
polaxpolax
0
Szkoda, że nie jestem pierwsza, ale to wszystko przez to, że nie było prądu :)
Gratulacje dla całego e-Sochaczew, a w szczególności dla Sepixa! Zawsze wiedziałam, że wyrośnie z niego człowiek sukcesu. Jestem z Ciebie dumna Braciszku (nie poraz pierwszy zresztą). (2007-01-19 13:38)
SkopekSkopek
0
Rowniez gratuluje calemu stowarzyszeniu!
pozdrawiam (2007-01-19 19:37)
erkalerkal
0
Gratulacje. (2007-01-19 20:33)
PJTPJT
0
Fajna sala ;) (2007-01-20 16:12)
K O N I UK O N I U
0
Moje gratulacje w pełni zasłużyliœcie na tš nagrodę. Jesteœcie najlepszš wizytówkš naszego miasta. (2007-01-21 10:57)
electro_nicelectro_nic
0
Czy ta tzw "finalowa gala" odbyla sie przy takiej publicznosci jaka widac na zdjeciach? (2007-01-25 02:25)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy