Pierwszy ślub na zamku!

/ 10 zdjęć
Zdjęcia i foto: Pierwszy ślub na zamku! Spotkania, jubileusze sochaczew
+5

9 września 2017 roku na Wzgórzu Zamkowym w Sochaczewie odbył się pierwszy ślub! Szczęśliwymi nowożeńcami okazali się być Justyna Adamiak i Artur Szpleter. Ślubu udzielała Monika Chudoba, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich w Sochaczewie. Odkąd ceremonie zaślubin odbywać się mogą poza USC, przynajmniej kilka sochaczewskich par rocznie decyduje się na taki krok. Zdarzały się już śluby w Żelazowej Woli, Nieborowie, czy w domach weselnych, ale na sochaczewskim zamku jest to pierwszy raz. Co ważne Państwo Młodzi zadbali o wyjątkową oprawę ceremonii. Ciekawa aranżacja przestrzeni dziedzińca, a także pozostałości zachodniego skrzydła warowni, przeniosła zebranych do nieco innego świata.

Wśród zaproszonych gości znalazła się również skromna reprezentacja Stowarzyszenia „Nasz Zamek”. Najważniejszą w niej postacią tego dnia była Małgorzata Kazur, wcielająca się w rolę jednego ze świadków Państwa Młodych.

Cieszymy się, że od momentu zabezpieczenia pozostałości najcenniejszego sochaczewskiego zabytku, coraz więcej ważkich wydarzeń odbywa się właśnie w murach warowni. Już nie tylko imprezy plenerowe, jak choćby Zawisza Czarny nad Bzurą, nie tylko uroczyste sesje Rady Miejskiej, ale również tak istotna z punktu widzenia każdego człowieka uroczystość jaką jest zawarcie związku małżeńskiego. Te wszystkie okoliczności są dla nas wyjątkową nagrodą za ponad 10 lat ciężkiej pracy, której celem było nie tylko przebadanie i uratowanie ruin zamku, ale przede wszystkim zmiana postrzegania obiektu przez mieszkańców Sochaczewa. W naszych planach zabytek, ze stojącej u progu samoistnej destrukcji, zaniedbanej i zapomnianej ruiny, stać miał się „Naszym Zamkiem”, zamkiem Nas Wszystkich, czyli sochaczewian. Jeżeli dziś mieszkańcy miasta już są gotowi zawierać w zamkowych murach związki małżeńskie, to chyba można przyjąć, że ten najtrudniejszy cel realizuje się właśnie na naszych oczach. Zaś tymi, którzy 9 września 2017 roku jako pierwsi w tak osobisty sposób dali temu świadectwo, są właśnie Justyna i Artur Szpleter.

I za ten gest pragniemy serdecznie podziękować, raz jeszcze składając najserdeczniejsze życzenia pomyślności na nowej drodze życia!

Łukasz Popowski
Prezes Stowarzyszenia „Nasz Zamek”

Fot. Ł. Popowski, K. Galas

 4.4
Oceń
(7 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy