Sochaczewski Budżet Obywatelski 2020 – czas start

/ 4 komentarzy
Zdjęcia i foto: Sochaczewski Budżet Obywatelski 2020 – czas start Inwestycje sochaczew

Sochaczewski Budżet Obywatelski cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Rok 2020 będzie już siódmą edycją tego przedsięwzięcia. Na najbliższej radzie miasta Sochaczew zapadnie decyzja o przekazaniu środków na ten cel. 


Radni zdecydują czy pula w kwocie 1.200.000 zł trafi do mieszkańców. Poprzednie edycje pokazały, że sochaczewianie żywo angażują się w składanie wniosków, zatem miejmy nadzieję, iż radni przychylnie odniosą się do projektu. Tak jak w poprzednich latach będzie można składać wnioski w dwóch kategoriach. Projektów małych tj. od kwoty 20 do 100 tys. zł oraz twardych w których wartość projektu może sięgać kwoty od 100 do 870 tys. zł. W projektach małych kwota do rozdzielenia będzie wynosić 330 tys. zł.   


Kto może składać propozycje?

Do złożenia wniosku może przygotować się każdy mieszkaniec a także organizacje pozarządowe z terenu miasta. Aby projekt mógł trafić do oceny należy do niego dwadzieścia podpisów osób, które go popierają. Pomysłodawcy będą mogli składać wnioski już od 24 czerwca a datą, która kończy przyjmowanie wniosków jest 11 sierpnia br. 


Tak jak w latach poprzednich będzie trzeba poczekać na wyniki. Urząd sprawdzi wnioski pod względem formalnym oraz merytorycznym. Do tego zadania burmistrz wyznaczył zespół opiniujący a także odpowiednie wydziały urzędu miejskiego. Projekty, aby mogły podlegać głosowaniu powinny spełniać kilka zasadniczych wytycznych. Wnioskujący muszą opracować plan, który pozwoli, aby przedsięwzięcie było możliwe do zrealizowania w danym roku kalendarzowym, wskazana lokalizacja musi być położona na terenie będącym własnością samorządu miejskiego, rozpatrzona zostanie możliwość techniczna i technologiczna realizacji projektu oraz to jakie zaproponowana inwestycja będzie generowała koszty w przyszłości. 


Nie są to jednak wszystkie dane. Projekty mieszkańców oraz organizacji nie mogą być sprzeczne z obowiązującymi planami oraz programami przyjętymi przez samorząd miejski, nie powinny kolidować z inwestycjami, jakie już odbywają się na terenie miasta. Jak informuje urząd planowane projekty mogą być odrzucone  jeśli wymagają współpracy instytucjonalnej podmiotów zewnętrznych, jeśli te nie przedstawiają gotowości do współpracy; naruszałyby obowiązujące przepisy prawa, w tym prawa osób trzecich, z założenie nie byłyby ogólnodostępne dla mieszkańców. 

 

Kiedy wyniki SBO 2020 ?


O tym jakie projekty doszły do ostatniego etapu będzie można przekonać się w połowie września. Głosownie będzie trwać od 1 do 18 października br. Głosowanie odbędzie się drogą elektroniczną z profilu zaufanego oraz poprzez wypełnienie papierowych ankiet dostępnych na ternie całego miasta. Na wyniki będziemy musieli poczekać do 8 listopada 2019 roku. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (4)

rafal-lisowskirafal-lisowski
-2
Male miasto ale rowery miejskie to byla by swietna rzecz ;)! (2019-05-19 22:53)
kacperskyykacperskyy
+1
Słowo się rzekło - w tym roku zbieram podpisy na remont kibli w każdym mieszkaniu. Zachęcam do popracia projektu - za darmoszke wyremontujemy sobie łazienki! (2019-05-20 08:26)
SieciechSieciech
+1
remont kibli, chodnika czy ulicy, nauka języka dla wszystkich - standard coroczny (2019-05-21 07:22)
max47mpmax47mp
-1
A może za całą kwotę generalny remont pływalni ? (2019-05-25 08:19)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy