Świadczenie 500 plus – wnioski składamy od poniedziałku

Zdjęcia i foto: Świadczenie 500 plus – wnioski składamy od poniedziałku Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

1 lipca rusza procedura składania wniosków 500 plus. Ta data dotyczy tylko formy elektronicznej. Sochaczewski urząd będzie przyjmował wnioski w formie papierowej od 1 sierpnia. Program od lipca został rozszerzony na pierwsze dziecko bez kryterium dochodowego. 


Już od poniedziałku wszyscy zainteresowani pobieraniem świadczenia 500 plus będą mogli za pomocą internetu złożyć taki wniosek. Termin 1 lipca przy złożeniu wnioski elektronicznego oraz 1 sierpnia za pośrednictwem urzędu obowiązuje dla rodziców już korzystających ze świadczenia 500 plus oraz tych, którzy będą składać go po raz pierwszy na pierwsze dziecko. 


Takie same terminy obowiązują dla opiekunów uczniów, którzy chcą skorzystać z funduszy w ramach programu „dobry start”, który przeznaczony jest na potrzeby szkolne. W naszym mieście do programu uprawionych jest ok. 3800 dzieci. 


W Sochaczewie świadczenie 500 plus przysługuje dla 6,5 tys. dzieci, a ratusz spodziewa się, iż w wyznaczonym okresie może zostać złożonych nawet 4,5 tys. wniosków. 


W lipcu wniosek na świadczenie dla pierwszego dziecka można złożyć jedynie online za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia oraz platformy usług elektronicznych ZUS. Chętni mogą zrobić to także za pośrednictwem swojego banku. Dla osób które wolą tradycyjną formę można zgłaszać się do urzędu, natomiast należy pamiętać, iż można zrobić to dopiero 1 sierpnia.  Druki „papierowe” pod koniec lipca będą dostępne w pokoju nr 426 (III piętro) w urzędzie miejskim. Ta procedura obowiązuje zarówno dla opiekunów, którzy będą składać wniosek po raz pierwszy oraz tych, którzy już korzystają ze świadczenia.   


Na złożenie wniosków mamy czas do końca września br. wówczas dostaniemy wyrównanie od lipca. Dla nowo narodzonych dzieci mamy aż trzy miesiące na złożenie wniosku. Jeśli opiekunowie dołączą do programu w ciągu trzech miesięcy od momentu narodzin dziecka mogą liczyć na wyrównanie świadczenia. 


Urząd decyzję o przyznaniu świadczenia prześle drogą elektroniczną a dla nieposiadających poczty elektronicznej będzie możliwość odbioru decyzji w urzędzie. Jednak nawet brak odbioru dokumentu nie będzie miał wpływu na wypłatę środków. Źródło UM Sochaczew. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy