Trzecie Mikołajki z wąskotorówką – podsumowanie

/ 2 komentarzy / 14 zdjęć
Zdjęcia i foto: Trzecie Mikołajki z wąskotorówką – podsumowanie Imprezy cykliczne sochaczew
+9

Już po raz trzeci Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie zorganizowało Mikołajki z wąskotorówką, które w tym roku odbyły się w sobotę, 2 grudnia.

Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 13:30 od zwiedzania skansenu z przewodnikiem. Następnie nasi goście zgromadzili się na peronie w oczekiwaniu na główny punkt programu, jakim były specjalne przejazdy pociągiem Retro. W trakcie trzech kursów na trasie Sochaczew Wąskotorowy – Sochaczew Miasto – Sochaczew Wąskotorowy dzieci mogły spotkać się ze Świętym Mikołajem, który dla każdego miłośnika kolejnictwa miał upominek oraz coś słodkiego. W tym samym czasie każdy mógł skorzystać z kolejnych atrakcji w muzealnym skansenie. Po jednym z torów kursowała drezyna wahadłowa, na sąsiednim placu płonęło ognisko, a w świąteczną atmosferę wprowadzała specjalnie dobrana muzyka. W budynku Centrum Edukacyjno-Turystycznego odbywał się ponadto pokaz kolejowych bajek dla najmłodszych.

Frekwencja na tegorocznej edycji imprezy dowodzi, że Mikołajki z wąskotorówką na dobre wpisały się kalendarz wydarzeń kulturalnych Sochaczewa. Razem z nami bawiło się tego dnia 388 osób, z czego 192 odwiedzających wybrało się w podróż ze Świętym Mikołajem, a 196 skorzystało z innych zaproponowanych atrakcji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i ich pociechom za przybycie! Kolejne Mikołajki z wąskotorówką już za rok. Zapraszamy i do zobaczenia!

Marta Przygoda-Stelmach
Asystent muzealny
Muzeum Kolei Wąskotorowej
W Sochaczewie

Fot. Marta Przygoda-Stelmach
Więcej zdjęć w naszej galerii!

Patronat medialny: e-Sochaczew.pl, "e-Sochaczew.pl EXTRA", "Echo Powiatu", Radio Sochaczew.

Więcej:
Pierwsze "Mikołajki z wąskotorówką"
Drugie "Mikołajki z wąskotorówką"


 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

piotrek-najfajnpiotrek-najfajn
0

super, wagoniki wygladaja jakby jechal ktos z choroba lokomocyjna :-D

(2017-12-06 10:38)
kacperskyykacperskyy
0

to raczej przez smród spalonego oleju przez tą spalinówe. co sie dzieje z naprawioną ciuchcia?

(2017-12-06 12:12)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy