Trzej Królowie po raz trzeci w Brochowie

/ 13 zdjęć
Zdjęcia i foto: Trzej Królowie po raz trzeci w Brochowie Kościół i religia sochaczew
+8

W Święto Objawienia Pańskiego 6 stycznia przez Brochów przeszedł III Gminny Orszak Trzech Króli pod tradycyjnym już hasłem Trzej Królowie w Brochowie!. Głównymi organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenie „Konfraternia św. Rocha” oraz Parafia św. Jana Chrzciciela i św. Rocha w Brochowie przy współudziale ogólnopolskiej Fundacji „Orszak Trzech Króli”, która wspiera orszaki na terenie kraju. Na mocy podpisanej umowy już po raz drugi brochowski orszak ubarwiły korony, chorągwie, czy chociażby śpiewniki.

Orszak rozpoczął się o godz. 11:15 przed Szkołą Podstawową im. F. Chopina w Brochowie. Tegorocznych odtwórców roli trzech króli przedstawiła prezes Stowarzyszenia „Konfraternia św. Rocha”  Marta Przygoda-Stelmach. W tym roku trzema królami byli:

1. Dawid Makowski ze Szkoły Podstawowej im. F. Chopina w Brochowie – król Melchior.
2. Oliwier Wosiński ze Szkoły Podstawowej im. W. Jagiełły w Śladowie – król Kacper.
3. Eryk Nowakowski ze Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Lasocinie – król Baltazar

Po dotarciu do bazyliki Ksiądz Proboszcz Paweł Olszewski uroczyście powitał Trzech Króli. Zwieńczeniem orszaku była Msza Święta, w trakcie której uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Lasocinie przedstawili jasełka. Powszechnie przecież wiadomo, że każdy królewski orszak to największe jasełka na świecie.

Stowarzyszenie „Konfraternia św. Rocha” razem z Księdzem Proboszczem pragną serdecznie podziękować za pomoc w organizacji: Szkole Podstawowej im. F. Chopina w Brochowie, Szkole Podstawowej im. W. Jagiełły w Śladowie, Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Lasocinie, Ochotniczej Straży Pożarnej z Brochowa, Bractwu Śpiewaczemu "Vexilla Regis" z Brochowa i naszemu organiście Panu Bartoszowi Izbickiemu, pracowni graficznej „Biały Kos” – Państwu Katarzynie i Rafałowi Kossowskim – za opracowanie plakatów oraz Policji.

Dziękujemy serdecznie naszym patronom medialnym: Radiu Sochaczew, tygodnikowi Echu Powiatu, portalom tusochaczew.pl oraz e-Sochaczew.pl.

Szczególne podziękowania należą się również samym mieszkańcom Gminy Brochów za obecność z nami w tym dniu. Na koniec pragniemy podziękować Dawidowi, Oliwierowi i Erykowi za odegranie roli Trzech Króli, jak również ich rodzicom za przygotowanie strojów oraz zaangażowanie.

Już dzisiaj Stowarzyszenie „Konfraternia św. Rocha” oraz Parafia Brochów zapraszają za rok na IV Gminny Orszak Trzech Króli w Brochowie. Do zobaczenia 6 stycznia 2020 r. w Brochowie!

Więcej zdjęć w naszej galerii.

Zobacz również: I Gminny Orszak Trzech Króli 2017
                             II Gminny Orszak Trzech Króli 2018

Fot.: Marta Przygoda-Stelmach

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy