Trzy strefy bezpieczeństwa na Oddziale Wewnętrznym sochaczewskiego szpitala

Zdjęcia i foto: Trzy strefy bezpieczeństwa na Oddziale Wewnętrznym sochaczewskiego szpitala Zdrowie sochaczew

Oddział Wewnętrzno-Kardiologiczny na którym znajdował się pacjent z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem został poddany zmianom, które wdrożone zostały w drodze zapewnienia bezpieczeństwa pacjentów, a także pracującego tam personelu. 


Na oddziale wewnętrznym w sochaczewskim szpitalu powstały trzy strefy bezpieczeństwa. Są one zgodne ze standardami jakie podejmowane są z w ramach zachowania procedur bezpieczeństwa. Mają one kolor czerwony, pomarańczowy oraz zielony. Przed wejściem na oddział Wewnętrzno-Kardiologiczny znajduje się także specjalna śluza. Pracownicy muszą być zabezpieczeni środkami ochrony osobistej, a w skład takiego zestawu wchodzi kombinezon ochronny, maski zgodne z certyfikatami, gogle, przyłbice oraz rękawiczki.


 – Oddział, zgodnie z obowiązującym standardami, został podzielony na trzy strefy: zieloną, pomarańczową i czerwoną. W strefie pomarańczowej pracownicy zakładają i zdejmują środki ochrony osobistej, natomiast w strefie zielonej nie przebywają pacjenci z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Chorzy, którzy mieli potencjalny kontakt z pacjentem zakażonym koronawirusem musieli zostać w oddziale w ramach kwarantanny nałożonej przez służby sanitarne i przebywają na salach chorych, które mieszczą się w strefie czerwonej, gdzie obowiązuje bezwzględny reżim sanitarny – mówi Wiesława Załuska, z-ca dyrektora ds. pielęgniarstwa i pełnomocnik dyrektora ds. systemu zarządzania jakością w sochaczewskim szpitalu.


Źródło - Starostwo Powiatowe. 


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy