W sobotę znów mecz rugby w Chodakowie

/ 5 komentarzy / 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: W sobotę znów mecz rugby w Chodakowie Rekreacja sochaczew

W sobotę 1 czerwca o godz. 15, po raz drugi w tym sezonie, na stadionie Bzury zostanie rozegrany mecz rugby. Orkan Sochaczew podejmie KS Budowlanych Łódź. Podopieczni Andrzeja Kopyta muszą wygrać to spotkanie z bonusem, by zachować szanse walki o medal. To będzie ostatni mecz Ekstraligi w naszym mieście przed wakacjami. 


Mecz z KS Budowlanymi Łódź kończy sezon zasadniczy dla rugbistów Orkana. Potem czeka ich już tylko finał mistrzostw Polski w rugby 7 oraz, jeśli awansują na czwarte miejsce w tabeli Ekstraligi – mecz o brąz. 

Orkan przystąpi do meczu z kolejnym sponsorem. Została nim firma Tamex – obiekty sportowe, wykonawca drugiego etapu przebudowy stadionu przy ul. Warszawskiej. 


- Cieszę się, że udało nam się przekonać kolejnego partnera do współpracy z Orkanem. Nasza praca na rzecz promocji, setki kibiców na trybunach podczas każdego meczu, zainteresowanie mediów i wreszcie dobre wyniki sportowe znów została zauważona. Wierzę, że Tamex to kolejny partner na lata, bo nasz projekt nie zakończy się w czerwcu, a tak naprawdę dopiero się zaczyna. Budujemy silny klub. Na razie zrobiliśmy pierwszy krok – komentuje pozyskanie kolejnego partnera prezes RC Orkan Mieczysław Głuchowski. 


- Mecz z Budowlanymi musimy wygrać za pięć punktów, co oznacza, że musimy zdobyć co najmniej cztery przyłożenia. To będzie trudne zadanie. Jak zwykle prosimy kibiców o pomoc. Wsparcie z trybun naprawdę nam pomaga – mówi menedżer i kapitan drużyny Maciej Brażuk. 


- Tym razem będziemy faworytami, ale nie możemy zlekceważyć rywali. Przypomnę, że w poprzednim sezonie KS Budowlani pokonali nas na naszym stadionie, co mogło kosztować zespół wypadnięcie z grupy mistrzowskiej. Teraz musimy wygrać i trzymać kciuki by w Warszawie i Lublinie padły korzystne dla nas rezultaty – przypomina trener Andrzej Kopyt. 


- O czwórkę biją się z nami jeszcze warszawska Skra oraz Budowlani Lublin. W ostatniej kolejce Lublin podejmie Lechię. Będzie faworytem. Jeśli wygra z bonusem, zakończy sezon z 25 punktami na koncie. Taki sam dorobek będzie miał Orkan, jeśli wygra za pięć punktów z KS Budowlani Łódź. Wówczas o lokacie w tabeli zdecyduje bezpośrednie starcie między sochaczewianami i lubliniakami, a przypomnijmy górą byli w nim zawodnicy z Budowlanych 22:20. 


Warszawska Skra podejmie Pogoń Siedlce. W normalnej dyspozycji i przy pełnym zaangażowaniu Pogoń powinna wysoko wygrać mecz w Warszawie. Ewentualna sensacja w stolicy i zwycięstwo Skry premiuje tę drużynę do czwórki bez względu na wyniki w Chodakowie i Lublinie. 


- My musimy zrobić swoje, czyli wygrać za pięć punktów z KS Budowlanymi Łódź. Wierzę też w sportową i honorową postawię pozostałych drużyn walczących o czwórkę oraz ich przeciwników. Niech wygra rugby i najlepsza z naszych trzech ekip. Wierzę, że będziemy to my, ale zadanie jest piekielnie trudne. Zapraszam zatem na mecz z Budowlanymi – dodaje  Mieczysław Głuchowski. 


- Jak zawsze szykujemy piknik rodzinny. Będą atrakcje dla dorosłych i dzieci, będziemy losować nagrody wśród nabywców biletów i karnetów. Zapraszamy – kończy prezes RC Orkan. 

RC Orkan Sochaczew jest wspierany przez:  sponsor strategiczny - Miasto Sochaczew, sponsorzy generalni - PKN ORLEN i Murapol; sponsorzy główni - SochBud, Żywiec Zdrój, Gardenia, PatioColor, G-Shock, BingoSpa, Prima, Fast Service, Tamex – obiekty sportowe Zdzisław Kośmider;  sponsorzy - Drukarnia Chrzczany, Cukiernia Lukrecja, BVG, Media Planet – sponsorzy. 


 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (5)

dragon36dragon36
+1
szkoda tego boiska. (2019-05-30 14:01)
pierwsza_krewpierwsza_krew
+1
Panowie, jeśli dostaniecie od niech w dupę, to złóżcie honorowo broń, kasę oddajcie dyscyplinie, która odnosi realne sukcesy. (2019-05-30 14:06)
linulinu
0
@pierwsza_krew, a która to dyscyplina ? (2019-05-30 17:55)
pierwsza_krewpierwsza_krew
+1
W porównaniu do rugby? ... Każda. (2019-05-31 10:50)
RouterRouter
0
ale po co Chodaków jest piekne boisko koło magazynów na Olimpijskiej i tam można kopać do woli . (2019-05-31 20:48)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy