W walce z nowotworami u dzieci – XVII finał WOŚP

/ 12 zdjęć
Zdjęcia i foto: W walce z nowotworami u dzieci – XVII finał WOŚP Imprezy cykliczne sochaczew
+7

Wczesne wykrywanie nowotworów u dzieci – to główny cel, jaki przyświecać będzie zbliżającej się zbiórce w ramach XVII już finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Szczegóły tej największej akcji dobroczynnej w Polsce zdradził jej pomysłodawca i główny organizator - Jurek Owsiak, podczas zorganizowanej w Warszawie sobotniej konferencji prasowej.

Trwające kilka godzin spotkanie z członkami sztabu WOŚP poprzedzone zostało kilkugodzinną prezentacją przygotowaną przez zespół Allegro.pl na czele z Patrykiem Tryzubiakiem – PR Managerem serwisu, na temat właściwego przygotowywania internetowych aukcji na rzecz Orkiestry.

Na najważniejsze przyszło poczekać do godz. 14.00 – wtedy na konferencji pojawił się jak zwykle charyzmatyczny Jurek Owsiak, który od razu przeszedł do objaśniania szczegółów XVII finału. Pieniądze podczas planowanej na 11 stycznia akcji, zbierać będzie 120 tys. wolontariuszy z 1.500 sztabów nie tylko w Polsce, ale również Irlandii, Szkocji czy Francji.

Pieniądze tym razem przeznaczone zostaną na wczesne wykrywanie chorób nowotworowych u dzieci. Walka z nowotworami u najmłodszych, co szczególnie podkreślał szef Orkiestry, w Polsce nadal wygląda bowiem niezwykle pesymistycznie. Późna diagnostyka sprawia, że zmniejszają się szanse dzieci na wyzdrowienie. Stworzenie specjalnych, ale również łatwo dostępnych ośrodków wyposażonych w ultranowoczesny sprzęt do wczesnej diagnostyki, to główny cel jaki stawia sobie w tym roku WOŚP.

Zakup sprzętu, stworzenie ośrodków do wczesnej diagnostyki, to nie jedyne zadania, na które sztab Owsiaka planuje przeznaczyć zebrane pieniądze. Drugi cel, to wsparcie hospicjów dziecięcych w Polsce w samochody i niezbędny sprzęt. Kolejny aspekt XVII finału to propagowanie zdrowego stylu życia pod hasłem „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. W ramach akcji, podczas finału odbędzie się w Warszawie tradycyjny bied „Policz się z cukrzycą”, który ma być gestem solidarności z chorymi. Podobne biegi mają zostać zorganizowane w wielu miastach w Polsce, niewykluczone, że również w Sochaczewie. W ten sposób Orkiestra chce uczulić producentów żywności na wciąż nie rozwiązany problem braku na opakowaniach informacji dla diabetyków.

Wielkie granie 11 stycznia. Czy pobijemy ubiegłoroczny rekord – ponad 32 147 000 zł, okaże się już za niecały miesiąc. Szczegóły sochaczewskiej kwesty wkrótce na stronie e-Sochaczew.pl.


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy