Wielkie serca w trakcie Motoserca

/ 15 zdjęć
Zdjęcia i foto: Wielkie serca w trakcie Motoserca Imprezy cykliczne sochaczew
+10

W ostatnią sobotę, 21 kwietnia, w skansenie Muzeum Kolei Wąskotorowej odbył się piknik charytatywny Motoserce, organizowany przez Klub Motocyklowy Boruta MC Poland Sochaczew we współpracy z naszą placówką. Dziesiąta już edycja imprezy była wyjątkowa nie tylko ze względu na jubileusz, lecz przede wszystkim cel akcji. Tegoroczna kwesta dedykowana była bowiem Tomaszowi Sołdaczukowi – jednemu z organizatorów wydarzenia i wieloletniemu przyjacielowi naszego muzeum. Tomasz Sołdaczuk, który dotychczas w trakcie Motoserca skutecznie pomagał innym, sam teraz zmaga się ze złośliwym nowotworem.

Jak co roku, organizatorzy zagwarantowali szereg atrakcji, które przyciągnęły do muzeum tłumy sochaczewian. Dużym powodzeniem cieszył się III Sochaczewski Bieg Wąskim Torem, tradycyjnie organizowany przez UKS Dragon Fight Club. Do współpracy zaproszono ponadto lokalne zespoły muzyczne, takie jak M-Power, Eliksir, Diament czy Infected Dreams,  których można było posłuchać na scenie przy Centrum Edukacyjno-Turystycznym. Piknik wzbogaciła również prezentacja motocykli, pokazy harcerzy, szkół tańca, sztuk walki, pokazy ratownictwa drogowego czy stoiska gastronomiczne.

Duża frekwencja i ofiarność sochaczewian świadczą o tym, że dotychczasowa działalność oraz poświęcenie Tomasza Sołdaczuka nie zostało niezauważone. Jak wiemy dobro zawsze powraca. W trakcie kwesty zebrano kwotę 12 600 zł. Mamy nadzieję, że pozyskane środki pomogą Tomaszowi w jak najszybszym powrocie do zdrowia.

Fot. Marta Przygoda-Stelmach

Więcej zdjęć w naszej galerii!

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy