Zimowy pociąg Retro na inaugurację ferii

Zdjęcia i foto: Zimowy pociąg Retro na inaugurację ferii Rekreacja sochaczew

Dla wszystkich dzieci i młodzieży mamy dobre wieści. Rozpoczynają się ferie zimowe w Muzeum Kolei Wąskotorowej! Czas zimowej przerwy od nauki jest w naszej placówce wypełniony ciekawymi i różnorodnymi propozycjami w ramach programu "Ferii z wąskotorówką 2020". Muzealne ferie zaczynamy wyjątkowo wcześnie, gdyż już w najbliższą sobotę, 11 stycznia br. O godzinie 13.00 zapraszamy w nasze podwoje na specjalnie przygotowane wydarzenie pn. "Inauguracja ferii z wąskotorówką 2020", które oficjalnie rozpocznie zimową przerwę w zajęciach lekcyjnych dla dzieci i młodzieży z różnych regionów kraju.

Tego dnia wszyscy, którzy odwiedzą naszą jednostkę, skorzystają z bezpłatnego biletu wstępu, a także możliwości bezpłatnego zwiedzania muzealnego skansenu z przewodnikiem. Punktem kulminacyjnym programu będzie pierwszy w tym roku zimowy przejazd pociągiem Retro na trasie Sochaczew Wąskotorowy (muzeum) – Sochaczew Chodaków – Sochaczew Wąskotorowy. Na zakończenie imprezy przewidzieliśmy ognisko w muzealnym skansenie, na którym będzie można upiec przyniesioną przez siebie kiełbaskę, a następnie zjeść ją ze smakiem w specjalnie na tę okazję udostępnionym wagonie barowym.

Bilety na pociąg można zamawiać w godzinach 9:00–16:30, dzwoniąc pod numer telefonu 46-862-59-75, pisząc e-mail na adres rezerwacja@stacjamuzeum.pl (ceny biletów poniżej) lub nabyć osobiście w muzealnej kasie przy ul. Licealnej 18 w Sochaczewie. W przypadku nieodebrania wcześniej zamówionych biletów do godziny 12:00 w dniu wydarzenia rezerwacja będzie anulowana. Liczba miejscówek w muzealnym pociągu jest ograniczona.

Serdecznie zapraszamy!

Monika Szymańska

Muzeum Kolei Wąskotorowej
w Sochaczewie

Fot. Marta Przygoda


"INAUGURACJA FERII Z WĄSKOTORÓWKĄ 2020" – PROGRAM

13:00–14:00  – zwiedzanie z przewodnikiem muzealnego skansenu.
14:00–15:00 (muzealny skansen) – przejazd pociągu Retro na odcinku Sochaczew Wąskotorowy (muzeum) – Sochaczew Chodaków – Sochaczew Wąskotorowy.
15:00–16:00 (muzealny skansen) – ognisko (prowiant we własnym zakresie).


Ceny biletów na pociąg Retro:
● dzieci do 7 roku życia – bilet bezpłatny;
● dzieci powyżej 7 lat, młodzież szkolna i dorośli – 9 zł.

 

Informacje dodatkowe
  5
  Oceń
  (2 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy