Od niemal dwóch lat trwa współpraca sochaczewskiego Urzędu Miejskiego z ambasadą Ekwadoru w Warszawie. Za nami już kilka wizyt reprezentantów ambasady, wspólne wystawy fotograficzne, koncerty zespołów, prezentacja egzotycznych dla Polaków smakołyków ekwadorskiej kuchni.
Współpraca rozpoczęła się w ub. roku od występu grupy The Perumanta na jednej z plenerowych imprez Sochaczewskiego Lata 2011. Potem był wyjątkowy koncert baletu Quitus w MOK w Chodakowie połączony z wystawą fotograficzną Kontrasty Ekwadoru, a ostatnio występ Baletu Folklorystycznego Americamanta.
W ostatnich dniach ambasador Ekwadoru w Polsce Fabian Valdivieso przesłał na ręce burmistrza Piotra Osieckiego podziękowania za pomoc w organizacji występu tej formacji. W załączeniu ich pełna treść.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze