To nowość. Radni miejscy na dzisiejszej sesji zmierzą się z uchwałą o zawarciu porozumienia między Gminą Miastem Sochaczew a Gminą Kampinos w celu wspólnej realizacji lokalnego transportu zbiorowego. Jeśli radni powiedzą tak, już od 1 lutego br. pojedziemy miejskim autobusem do Kampinosu i z powrotem.
To pozytywna odpowiedź na propozycję samorządowych władz Gminy Kampinos, które chcą zaspokoić potrzeby komunikacyjne dzieci dojeżdżających do szkół. Jeśli uchwała o porozumieniu zostanie przyjęta, od 1 lutego br. we wszystkie dni nauki szkolnej autobusy linii nr 1 sochaczewskiego ZKM będą dojeżdżały do sąsiedniego Kampinosu.
Jak informuje ratusz, autobusy jeździć będą spod Energomontażu ulicami: 15. Sierpnia, Okrzei, pod PKP, Traugutta, Piłsudskiego, al. 600-lecia, przez Trojanów, Kistki i Chodaków, zatrzymując się następnie w Żelazowej Woli, Dzięglewie, Strzyżewie, Woli Pasikońskiej, a ostatecznie w Komorowie i Kampinosie.
Godziny odjazdów autobusów tej linii i w tym kierunku to: spod Energomontażu godzina 14.25 oraz 15.15, a spod PKP o 5.47. Czas zrealizowania całej trasy przez jeden autobus to jedna godzina i piętnaście minut.
Godziny odjazdów autobusów z Kampinosu do Sochaczewa to: 6.55, 15.40 oraz 16.30.
Jednocześnie informujemy, że ceny biletów do Kampinosu będą takie samej jak na terenie miasta Sochaczew. Dzieci, uczniowie i studenci skorzystają z biletów ulgowych. Takie rozwiązanie było możliwe dzięki temu, że część kosztów funkcjonowania linii nr 1 ma wziąć na siebie Gmina Kampinos.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Na reszcie! Pora powołać do istnienia METROPOLIĘ SOCHACZEWSKĄ! Mimo ostatniej porażki samorządu odnośnie pozyskania środków na miejskie ulice liczę na dalszą walkę i oczekuję rozpoczęcia prac przygotowawczych do zadania pn. "METRO DLA AGLOMERACJI SOCHACZEWSKIEJ" :)
No i dobrze , ale za to z miasta o 16 nie ma autobusu do szpitala. Był o 16 ze stacji , następnie o 16:15 a teraz o 16:40 - a sporo osób kończy pracę o 16 i trzeba 40 minut czekać na autobus.
Na reszcie! Pora powołać do istnienia METROPOLIĘ SOCHACZEWSKĄ! Mimo ostatniej porażki samorządu odnośnie pozyskania środków na miejskie ulice liczę na dalszą walkę i oczekuję rozpoczęcia prac przygotowawczych do zadania pn. "METRO DLA AGLOMERACJI SOCHACZEWSKIEJ" :)
No i dobrze , ale za to z miasta o 16 nie ma autobusu do szpitala. Był o 16 ze stacji , następnie o 16:15 a teraz o 16:40 - a sporo osób kończy pracę o 16 i trzeba 40 minut czekać na autobus.
Było by super !