Reklama

Autobusem miejskim do Kampinosu

31/01/2017 13:41

To nowość. Radni miejscy na dzisiejszej sesji zmierzą się z uchwałą o zawarciu porozumienia między Gminą Miastem Sochaczew a Gminą Kampinos w celu wspólnej realizacji lokalnego transportu zbiorowego. Jeśli radni powiedzą tak, już od 1 lutego br. pojedziemy miejskim autobusem do Kampinosu i z powrotem.

 

To pozytywna odpowiedź na propozycję samorządowych władz Gminy Kampinos, które chcą zaspokoić potrzeby komunikacyjne dzieci dojeżdżających do szkół. Jeśli uchwała o porozumieniu zostanie przyjęta, od 1 lutego br. we wszystkie dni nauki szkolnej  autobusy linii nr 1 sochaczewskiego ZKM będą dojeżdżały do sąsiedniego Kampinosu.

Reklama

Jak informuje ratusz, autobusy jeździć będą spod Energomontażu ulicami: 15. Sierpnia, Okrzei, pod PKP, Traugutta, Piłsudskiego, al. 600-lecia, przez Trojanów, Kistki i Chodaków, zatrzymując się następnie w Żelazowej Woli, Dzięglewie, Strzyżewie, Woli Pasikońskiej, a ostatecznie w Komorowie i Kampinosie.

Godziny odjazdów autobusów tej linii i w tym kierunku to: spod Energomontażu godzina 14.25 oraz 15.15, a spod PKP o 5.47. Czas zrealizowania całej trasy przez jeden autobus to jedna godzina i piętnaście minut.

Reklama

Godziny odjazdów autobusów z Kampinosu do Sochaczewa to: 6.55, 15.40 oraz 16.30.

Jednocześnie informujemy, że ceny biletów do Kampinosu będą takie samej jak na terenie miasta Sochaczew. Dzieci, uczniowie i studenci skorzystają z biletów ulgowych. Takie rozwiązanie było możliwe dzięki temu, że część kosztów funkcjonowania linii nr 1 ma wziąć na siebie Gmina Kampinos.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Reage77 2017-02-03 09:59:40

    Na reszcie! Pora powołać do istnienia METROPOLIĘ SOCHACZEWSKĄ! Mimo ostatniej porażki samorządu odnośnie pozyskania środków na miejskie ulice liczę na dalszą walkę i oczekuję rozpoczęcia prac przygotowawczych do zadania pn. "METRO DLA AGLOMERACJI SOCHACZEWSKIEJ" :)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    bodep 2017-02-01 20:29:51

    No i dobrze , ale za to z miasta o 16 nie ma autobusu do szpitala. Był o 16 ze stacji , następnie o 16:15 a teraz o 16:40 - a sporo osób kończy pracę o 16 i trzeba 40 minut czekać na autobus.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    pisiorek 2017-02-01 18:36:42

    Było by super !

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo e-Sochaczew.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości