Wzorem ubiegłego roku, także w tym burmistrz Sochaczewa organizuje bezpłatną zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz odpadów wielkogabarytowych. Starych mebli, lodówek czy monitorów będzie się można pozbyć w dniach 29-30 września. Firma śmieciowa zabierze je z wyznaczonych miejsc na terenie miasta. ● Zbiórka odbędzie się w sobotę i niedzielę, 29 i 30 września. ● W sobotę, 29 września, odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt AGD i RTV wystawiają mieszkańcy południowych dzielnic Sochaczewa (Malesin, Boryszew, Zatorze i centrum miasta włącznie z ulicą Warszawską) ● W niedzielę, 30 września, odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt AGD i RTV wystawiają mieszkańcy północnych dzielnic Sochaczewa (Karwowo, Rozlazłów, Trojanów, Wypalenisko, Chodaków oraz centrum miasta z granicą na ul. Warszawskiej) ● Mieszkańcy domów jednorodzinnych wystawiają zużyty sprzęt oraz odpady wielkogabarytowe przed swoje posesje, natomiast mieszkańcy bloków i kamienic korzystają z wyznaczonych do tego celu chodników i parkingów. Ich dokładna lista podana zostanie za tydzień. Samochody nie będą wjeżdżać w uliczki na dużych osiedlach mieszkaniowych, dlatego sprzęt musi trafić na utwardzone parkingi i place. ● Sprzęt i meble można wystawiać od wczesnych godzin rannych do 12.00, gdyż od południa do zmroku samochody firmy Remondis będą zbierać odpady z terenu miasta. ● Odpady należy ustawić w taki sposób, aby nie zastawiać parkujących samochodów i wjazdów do posesji. ● Oddajemy cały sprzęt, nie tylko puste obudowy od monitorów czy telewizorów.
Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny to: - chłodziarki, zamrażarki, pralki, suszarki do ubrań, zmywarki, mikrofalówki, grzejniki elektryczne, wentylatory, urządzenia klimatyzacyjne. - odkurzacze, żelazka, tostery, frytkownice, noże elektryczne, wagi, suszarki do włosów - komputery, laptopy (w tym procesor, mysz, monitor i klawiatura), stacje robocze, notebooki, kalkulatory kieszonkowe i biurowe, elektryczne i elektroniczne maszyny do pisania, faksy, telefony, telefony komórkowe, telefony bezprzewodowe. - odbiorniki radiowe, telewizory, kamery wideo, sprzęt hi-fi, wzmacniacze dźwięku. - wiertarki, piły, maszyny do szycia. - kolejki elektryczne i tory wyścigowe, gry wideo, kieszonkowe konsole do gier wideo. - czujniki dymu, regulatory ciepła, termostaty.
Odpady wielkogabarytowe to: - stare meble - stolarka budowlana (okna, drzwi), - inne przedmioty o dużych rozmiarach
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Komentarze