W trakcie swojego zaprzysiężenia, 8 grudnia, burmistrz Piotr Osiecki przedstawił swoich zastępców w nowej kadencji samorządowej: dotychczasowego wiceburmistrza Marka Fergińskiego oraz po raz pierwszy zajmującego to stanowisko Dariusza Dobrowolskiego.
Sochaczewianin Dariusz Dobrowolski, radny powiatowy minionej kadencji oraz radny miejski dwóch poprzednich kadencji, w wyborach samorządowych 2014 nie uzyskał mandatu. Startował do rady powiatu z Sochaczewskiego Forum Samorządowego, był też członkiem komitetu honorowego Piotra Osieckiego. Zdobył 188 głosów poparcia (to był czwarty wynik na liście Sochaczewskiego Forum Samorządowego w miejskim okręgu nr 3).
Tym samy zmienili się też właściciele mandatów w nowej radzie powiatu. Przypomnijmy, w okręgu nr 3 Sochaczewskie Forum Samorządowe zdobyło 2 mandaty. Najwyższe wyniki uzyskali tu:
1. Piotr Osiecki, 543 głosy poparcia
2. Marek Fergiński 304 głosy poparcia
3. Józef Chocian 278 głosów poparcia
4. Dariusz Dobrowolski 188 głosów poparcia
5. Agata Kalińska 184 głosy poparcia
Ponieważ Piotr Osiecki został burmistrzem, a Marek Fergiński i Dariusz Dobrowolski jego zastępcami, SFS w radzie powiatu reprezentować będą dobrze znany w Sochaczewie prezes PSS Społem Józef Chocian oraz szefowa Centrum Kultury, Promocji, Sportu, Turystyki i Organizacji Pozarządowych w Urzędzie Miasta Agata Kalińska.
W sumie, biorąc pod uwagę pozostałe dwa okręgi, Sochaczewskie Forum Samorządowe ma w radzie powiatu czterech radnych. Poza wymienionymi, SFS reprezentują tu Andrzej Grabarek i Tadeusz Głuchowski, obecny wicestarosta.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Może teraz p.Dobrowolski jako wiceburmistrz będzie zwolennikiem powrotu do uchwalenia potrzebnego planu zagospodarowania przestrzennego dla ulicy Pokoju, który to z kolegami radnymi skutecznie około pięć lat temu zablokował. Powód był prozaiczny. Będący w interesie publicznym brakujący chodnik w ul. Pokoju na odcinku od Biedronki do ul. Staszica częściowo ingerował w jego prywatną działkę.
Hehe jak zwykle nie przypilnował ktoś szczegółów ;) Ja też obecny tam nie byłem, na jakimś portalu zamieszczony jest film z owego wydarzenia.
@SzczeryFacet OK, to rozumiem. Dzięki. Jednak ktoś zamiast SGH (SGPIS) podał Wyższa Szkoła Handlowa w Warszawie, a takiej nie ma i nie było. Znów ktoś był nieprecyzyjny. No i nie wszyscy bywają na zaprzysiężeniu :)
Trudno było mi sobie wyobrazić że jakaś decyzja magistracka może mi się spodobać jednak w tym przypadku po 4rech nieudolnych latach pełnych aroganckiej mistyfikacji zarządzania miastem ten wybór uważam za wyjątkowo słuszny... miałem przyjemność uciąć sobie krótką pogawędkę z Panem Dobrowolskim... zrobił na mnie pozytywne wrażenie... to może być jedyna warta uwagi osobowość w Urzędzie Miasta... wyróżniają go cechy które jak najbardziej szanuję a które są nieodzowne na stanowisku VickaMagistrackiego. Gdyby jeszcze zmienić ""Fergiego"" i burmistrza głównego to mogli byśmy liczyć na dobre rządy w Sochaczewie...
Pan Dobrowolski ukończył dawny SGPIS obecny SGH na kierunku Ekonomicznym i z tego kierunki bronił pracę magisterską, przedstawiał go Osiecki podczas swojego zaprzysiężenia. Co do Pana Kwiatkowskiego na stronie Osieckiego była informacja że prowadzi na terenie miasta dwie własne działalności gospodarcze a także gospodarstwo sadownicze pod Młodzieszynem.
niezależny ... oczywiście masz rację, ul. Trojanowska jest drogą powiatową i to w gestii powiatu jest jej wyremontowania, nie mniej jednak Pan wiceburmistrz Dobrowolski startował w wyborach do Rady Powiatu w związku z tym złożył deklarację, którym zaufali mieszkańcy powiatu i miasta również. W chwili obecnej Pan radny powiatowy zrezygnował z powiatu i przyjął bardziej lukratywną funkcje wiceburmistrza. Sytuacja obecnie wygląda tak, że jedna władza, koalicyjna władza, rządzi w mieście i powiecie. Co więcej obecne władze powiatu również deklarują większą uwagę poświęcić miastu, co osobiście uważam za dobry sygnał dla Sochaczewa. Pan wiceburmistrz ma więc olbrzymie szanse i możliwości jako nie radny powiatowy, spełnić swoje obietnice wyborcze. Nie sądzę, żeby teraz pracując dla miasta, a nie powiatu Pan Dobrowolski chciał uznać za nieaktualne swoje dotychczasowe obietnice. Nie znam tego Pana, ale widząc jego zdjęcie odnoszę wrażenie, że jest to człowiek nie rzucający słów na wiatr i na to liczę. Mam nadzieję, że będzie możliwość spotkanie się z Panem wiceburmistrzem, ponieważ poprzedni wiceburmistrz odpowiedzialny za realizacje tzw. programu "Drogi zamiast błota" składał obietnice i zapewniał, że pewne sprawy zostaną uporządkowane. Mam tu na myśli chociażby zalanie asfaltem zaworów wodociągowych czy uprzątnięcie poboczy. Tych spraw jest niestety więcej...
Reage77 wybacz że to napiszę, ale nowy, stary wiceburmistrz a nawet sam burmistrz do remontu ulicy trojanowskiej mają tyle co ja do Twojego mieszkania czy posesji. To jest droga powiatowa, więc jedynie co mogą zrobić to dogadać się "wypłakać" lub wymusić remont ze strony powiatu. Fakt jest teraz niepowtarzalna okazja pokazać że oba samorządy mogą współdziałać jak nigdy dotąd. Ja mam nadzieję, że tak będzie !!!
Pan wiceburmistrz w programie wyborczym mówił również o remoncie ulicy Trojanowskiej. Trzymam za słowo Panie burmistrzu ... i oby nie trzeba było czekać cztery lata, na następne wybory....
Niewątpliwie to zmiana na lepsze. Życzę powodzenia ...
Przystojniejszy od poprzednika, oby był lepszy. Życzę rozważnych decyzji, bo sporo w codziennym życiu miasta będzie zależało od tego Pana .
Oficjalne dane są na http://www.piotrosiecki.pl/kandydat-do-rady-powiatu/23# ale ktoś chyba coś pokręcił, bo nigdzie nie znalazłem informacji o Wyższej Szkole Handlowej w Warszawie i nie podano kierunku studiów.
Poproszę jakieś bliższe informacje o tym człowieku. Jakie ma wykształcenie, doświadczenie zawodowe itd.
Może teraz p.Dobrowolski jako wiceburmistrz będzie zwolennikiem powrotu do uchwalenia potrzebnego planu zagospodarowania przestrzennego dla ulicy Pokoju, który to z kolegami radnymi skutecznie około pięć lat temu zablokował. Powód był prozaiczny. Będący w interesie publicznym brakujący chodnik w ul. Pokoju na odcinku od Biedronki do ul. Staszica częściowo ingerował w jego prywatną działkę.
Hehe jak zwykle nie przypilnował ktoś szczegółów ;) Ja też obecny tam nie byłem, na jakimś portalu zamieszczony jest film z owego wydarzenia.
@SzczeryFacet OK, to rozumiem. Dzięki. Jednak ktoś zamiast SGH (SGPIS) podał Wyższa Szkoła Handlowa w Warszawie, a takiej nie ma i nie było. Znów ktoś był nieprecyzyjny. No i nie wszyscy bywają na zaprzysiężeniu :)