Reklama

Drugi etap prac na placu Armii Ludowej

Urząd Miasta w Sochaczewie
26/08/2013 10:16

Pod koniec lipca na placu Armii Ludowej wprowadzona została nowa organizacja ruchu związana z kompleksową przebudową placu oraz przylegających do niego ulic. Drogi wyłączane są z użytkowania czasowo, by nie zablokować dojazdu do pobliskich domów, sklepów i zakładów usługowych.

W pierwszym etapie zamknięta została ulica Wąska - na całym odcinku tj. od 1 Maja do Traugutta. Prace miały się tam zakończyć pod koniec minionego tygodnia, ale przeciągną się co najmniej o kilka dni, gdyż do wymiany jest jeszcze kanalizacji sanitarna. W kanał wpuszczono kamerę i okazało się, że stara sieć jest zapchana, zamulona, a jej stan techniczny pozostawia wiele do życzenia.

Reklama

Na Wąskiej roboty trwają, a równolegle, od 23 sierpnia realizowany jest drugi etap prac, który potrwa do 27 września. Ulica plac Armii Ludowej biegnąca przy Eurostemplu, na całym odcinku czyli od Reymonta do Wąskiej została wyłączona z ruchu. Pierwsze roboty to budowa kanalizacji deszczowej, a zaraz po niej ekipy zabiorą się za wymianę starej sieci wodociągowej. By rozładować ruch w centrum miasta, w pierwszych dniach września wykonawca otworzy wjazd w ul. Wąską, ale tylko od strony Traugutta, dzięki temu do końca września Wąska będzie jednokierunkowa, nie wjedziemy w nią od strony ulicy 1 Maja. Z kolei na Reymonta wjedziemy z obydwu stron, i od 1 Maja i od Traugutta, ale kierowcy będą musieli zwolnić do 30 km/h. Docelowo, po zakończeniu prac, ulica pl. Armii Ludowej zostanie przywrócona do ruchu z wjazdem od Wąskiej i zakazem wjazdu z ul. Reymonta. Organizacja ruchu powróci do starych, dobrze znanych kierowcom zasad. 

Kolejny, trzeci etap prac, ekipy techniczne rozpoczną ok. 30 września, a potrwa on do końca listopada. W tym okresie całkowicie zamknięta dla ruchu kołowego zostanie ul. Reymonta. Nie skręcimy w nią z Traugutta, z 1 Maja, ani z ul. Plac Armii Ludowej. Na rogu Reymonta i placu Armii Ludowej (przy sklepie Pinokio) staną bariery i znak zakaz wjazdu. W Wąską, już wyremontowaną, bez problemu skręcimy z Traugutta i z ul. 1 Maja, gdyż przywrócona zostanie stara organizacja ruchu. Podobnie z Wąskiej bez trudu wjedziemy w ul. Plac Armii Ludowej, zatem samochody i piesi swobodnie dostaną się do zlokalizowanych tam sklepów i biur.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    robroy 2013-08-28 10:33:59

    czy jest jakaś wizualizacja przebudowanego skweru i ulic-jakieś zdjęcie jak to będzie wyglądało?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo e-Sochaczew.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości