Reklama

Jak działają butelkomaty w Sochaczewie? Sprawdziliśmy ich skuteczność na miejscu

Artur Tukan Chrustowski odwiedził kilka sklepów w Sochaczewie, by przetestować działanie butelkomatów. Okazuje się, że urządzenia różnią się między sobą – niektóre działają bez zarzutu, inne bywają pełne lub wyłączone. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę oddając butelki i jak odbierać pieniądze za zwroty.

Jak w praktyce działają butelkomaty w Sochaczewie? Artur „Tukan” Chrustowski sprawdził to na własnej skórze, odwiedzając kilka sklepów – od Boryszewa, przez centrum, aż po Chodaków.

Po drodze było różnie. Część urządzeń działa bez większych problemów, ale trafiają się też sytuacje, w których butelkomat jest wyłączony, pełny albo zwyczajnie nie chce przyjąć opakowania. Trzeba pamiętać o podstawach – butelka nie może być zgnieciona, a kod kreskowy musi być dobrze widoczny. W przeciwnym razie automat ją odrzuci.

Reklama

W praktyce wychodzą też różnice między sklepami. W jednym miejscu pieniądze można odebrać od razu przy kasie, w innym trzeba iść do punktu informacji, a czasem dostaje się bon do wykorzystania na zakupy. Nie zawsze jest to jasno opisane, więc łatwo się zdziwić przy odbiorze.

Są też konkretne liczby – przy większej liczbie oddanych butelek spokojnie można odzyskać kilkanaście złotych. Zdarzają się jednak sytuacje, w których automat wydaje kilka paragonów zamiast jednego, co tylko wydłuża całą procedurę.

Reklama

Sprawdziliśmy butelkomaty w kilku lokalizacjach w Sochaczewie i okolicy. Wnioski? System kaucyjny działa, ale jeszcze nie wszędzie tak samo sprawnie.

Czy korzystasz już z butelkomatów?

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło: Materiały własne - e-sochaczew.pl Aktualizacja: 05/05/2026 21:09
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    qwery - niezalogowany 2026-05-05 15:42:08

    najlepiej działające butelkomaty sa w Biedronkach - technologia XXI wieku

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    . - niezalogowany 2026-05-05 16:34:48

    Biedronka!!! Ciągle nie działa !!!!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Wkurzony - niezalogowany 2026-05-05 17:35:49

    W Nowej Suchej od kilku tygodni nieczynny ,po co Panie mają mieć dodatkową robotę ,lepiej nieuruchamiać.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama