Artur Tukan Chrustowski odwiedził kilka sklepów w Sochaczewie, by przetestować działanie butelkomatów. Okazuje się, że urządzenia różnią się między sobą – niektóre działają bez zarzutu, inne bywają pełne lub wyłączone. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę oddając butelki i jak odbierać pieniądze za zwroty.
Jak w praktyce działają butelkomaty w Sochaczewie? Artur „Tukan” Chrustowski sprawdził to na własnej skórze, odwiedzając kilka sklepów – od Boryszewa, przez centrum, aż po Chodaków.
Po drodze było różnie. Część urządzeń działa bez większych problemów, ale trafiają się też sytuacje, w których butelkomat jest wyłączony, pełny albo zwyczajnie nie chce przyjąć opakowania. Trzeba pamiętać o podstawach – butelka nie może być zgnieciona, a kod kreskowy musi być dobrze widoczny. W przeciwnym razie automat ją odrzuci.
W praktyce wychodzą też różnice między sklepami. W jednym miejscu pieniądze można odebrać od razu przy kasie, w innym trzeba iść do punktu informacji, a czasem dostaje się bon do wykorzystania na zakupy. Nie zawsze jest to jasno opisane, więc łatwo się zdziwić przy odbiorze.
Są też konkretne liczby – przy większej liczbie oddanych butelek spokojnie można odzyskać kilkanaście złotych. Zdarzają się jednak sytuacje, w których automat wydaje kilka paragonów zamiast jednego, co tylko wydłuża całą procedurę.
Sprawdziliśmy butelkomaty w kilku lokalizacjach w Sochaczewie i okolicy. Wnioski? System kaucyjny działa, ale jeszcze nie wszędzie tak samo sprawnie.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
najlepiej działające butelkomaty sa w Biedronkach - technologia XXI wieku
Biedronka!!! Ciągle nie działa !!!!!!
W Nowej Suchej od kilku tygodni nieczynny ,po co Panie mają mieć dodatkową robotę ,lepiej nieuruchamiać.
Te Panie i tak nie wiedzą w co ręce włożyć. Na kasie ma być kilometrową kolejka,albo na mięsie brak obsługi bo Pani poszła wygrzebywać z butelkomatu do worów butelki. Bo same nie ulatniają się z butelkomatu. Chory system,źle zorganizowany.Zrezygnowała bym z pracy w sklepie jakbym miała co parę godzin wygrzebywać niekiedy brudne i śmierdzące butelki i puszki. One się przyjmowały do pracy w sklepie a nie na sortownie śmieci.
Tukan w najwyższej formie. Mistrz mowy i gry aktorskiej. Prawdziwy prymitywista. Założył by kanał w mediach społecznościowych i kariera, sława oraz bogactwo.
W Żabkach nie chcą przyjmować. Automaty ciągle zapchane i " nie mają plomb".
Ja jak mam stać 30-45 min w kolejce do butelkomatu to zrobię coś w pracy dosłownie 10-15 min i zarobie więcej niż oddam za te śmieszne butelki! wszystko by było ok żeby te butelkomaty nie były wiecznie oblegane!
Z tydz temu oddawałem kilka butelek w kafie i stał koleś który mówi że ma po 1200 zł na tydzień z butelek :D Także można zarobić kupę kasy nie chodząc nawet do pracy, aczkolwiek ten pan pracuje + ma koło 5 tys na miesiąc za butelki. Trzeba chcieć
a świstak siedzi i zawija w sreberka.... nie bądź naiwniakiem :-)
Real Poważnie ten pan pracuje na śmieciarce...ostatnio jak zabierał żółte worki odemnie to wyciągał butelki i przekazywał kierowcy do worka w kabinie także te 1200 jest realne
A dlaczego nie byliście w Dino?
Awatar użytkownika Stefan a w którym Dino jest butelkomat , tam Pani normalnie skanuje i dodaje . Dino to jedna z najgorszych firm jezeli chodzi o dbałość o pracownika .
Do DINO nie wchodzę..może 3 razy byłem..ale zraził mnie zapach w tym sklepie..dziadostwo..kolor mięsa ..i już nie mam kontaktu..MADE IN POLAND..XIX WIEK…kobiety nie wiedza w co rece włożyć brakuje kilka pracownic..szybko odchodzą.z DINO…syf.l….a tyle tego DINO już jest …to musi upasc
Brawo Tukan, bez niego e sochaczew było jakieś takie smutne, poważne, sztywne, a tak boki bolą ze śmiechu.
Jedni kończą szkoły inni ośmieszają zawód reportera
najlepiej działające butelkomaty sa w Biedronkach - technologia XXI wieku
Biedronka!!! Ciągle nie działa !!!!!!
W Nowej Suchej od kilku tygodni nieczynny ,po co Panie mają mieć dodatkową robotę ,lepiej nieuruchamiać.