Reklama

Mamy światła

Tygodnik Ziemia Sochaczewska
20/11/2012 07:16

 

W ubiegły piątek włączona została długo oczekiwana sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach ulic Gawłowskiej z Płocką oraz Płockiej z Łowicką. Miejmy nadzieję, że to zakończy udrękę kierowców tkwiących w korkach, zwłaszcza przy wyjeździe z ul. Gawłowskiej.

Ale już ponad tydzień temu, na skrzyżowaniu Płockiej z Łowicką nastąpiła planowana zmiana organizacji ruchu. Pojawiły się nowe znaki drogowe i sygnalizacja pozioma, jednak bez świateł. Tydzień ten dał sporo do myślenia, bo okazało się, że kierowcy z Sochaczewa i okolic jeżdżą na pamięć, nie zwracając uwagi na znaki, natomiast ci przejezdni, owszem. Mogło to doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji, na szczęście jednak kolizji nie odnotowano.

Reklama

Włączenie sygnalizacji świetlnej na pewno poprawi sytuację. Mimo to przypomnijmy, że obecnie to ulica Płocka stała się drogą uprzywilejowaną, a Łowicka podrzędną i prosimy kierowców, aby pamiętali o tym, gdy zbliżają się do tego skrzyżowania. Zmiana ta była wynikiem efektów badań nasilenia ruchu na obu drogach. Od momentu wybudowania obwodnicy, odcinek Łowickiej od ronda do Płockiej stracił na swoim komunikacyjnym znaczeniu i ruch jest tam teraz znacznie mniejszy.

Aby korki były jak najkrótsze, na obu skrzyżowaniach, jak nam powiedziała Urszula Cielniak, naczelnik wydziału inwestycji i modernizacji UM, zamontowana została sygnalizacja akomodacyjna, która, przy pomocy umieszczonych na każdym kierunku kamer, automatycznie reguluje czas zmian świateł, w zależności od natężenia ruchu na tych drogach. Oczywiście w pewnym ustalonym zakresie. To jeszcze skuteczniej powinno usprawnić przejazd przez oba skrzyżowania.

Reklama

- Na zakończenie tej inwestycji czekały tysiące mieszkańców lewobrzeżnej części miasta, pracownicy, pacjenci i goście szpitala powiatowego, a także wszyscy ci, którzy od tej strony wjeżdżali do miasta dodaje burmistrz Piotr Osiecki. - Zdaję sobie sprawę, że światła nie rozwiążą wszystkich problemów. Najbliższe tygodnie pokażą, jak będzie się wyjeżdżać z Gawłowskiej w godzinach szczytu. Na pewno bezpieczniej i bez dwóch zdań szybciej.

Pełen tekst w najnowszym numerze.

Sławomir Burzyński

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo e-Sochaczew.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości