Reklama

Milowy krok w sprawie żłobka

Tygodnik Ziemia Sochaczewska
01/10/2012 19:32

 

 

W miniony wtorek uroczyście wmurowano akt erekcyjny pod budowę nowego Żłobka Miejskiego. To prawdziwy przełom, bo po 30 latach działalności placówka doczeka się nowej siedziby.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz miejskich, powiatowych i wojewódzkich, pracownicy oświaty i miejskich instytucji, a także mieszkańcy Sochaczewa. Powstający obiekt poświecił proboszcz parafii św. Wawrzyńca ks. Piotr Żądło.

 Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta - sentencją Jana Pawła II zebranych powitał burmistrz Piotr Osiecki. Podkreślił wagę inwestycji, która będzie miała wpływ na wychowanie kolejnych pokoleń sochaczewskich dzieci.

Reklama

Wspólnie z przewodniczącą Rady Miasta Jolantą Gontą zacementował w ścianie powstającego żłobka  kapsułę zawierającą akt erekcyjny. Oprócz dokumentu znalazł się w niej pen-drive z elektronicznym zapisem zdjęć z okresu poprzedzającego rozpoczęcie  inwestycji, monety Sochaczewskie Dukaty, plan miasta, a także najnowsze wydanie tygodnika Ziemia Sochaczewska.

Na naszych łamach wielokrotnie opisywaliśmy trudności, z jakimi muszą mierzyć się rodzice, chcący zapisać dzieci do Żłobka Miejskiego. W dotychczasowej placówce jest zaledwie 35 miejsc. Liczba ta w żaden sposób nie zaspokaja potrzeb sochaczewian. Lista oczekujących na miejsce jest bardzo długa. Zdarzało się, że znajdowało się na niej nawet 80 nazwisk. Obecnie żłóbek mieści się w kilku połączonych mieszkaniach w bloku przy al. 600-lecia.

Reklama

- Poprawa sytuacji lokalowej jest ważna również dla naszego personelu. W nowej siedzibie będziemy mieli o wiele lepsze warunki, niż w ciasnych pomieszczeniach czterech spółdzielczych lokali mówiła podczas uroczystości dyrektor placówki Ewa Lembke. - Dzięki wsparciu miasta, wysiłkowi pracowników, a także hojności sponsorów i przyjaciół, nasza placówka już teraz zmieniła swoje oblicze. Dokonano wielu znaczących remontów. Dzięki temu podniósł się poziom opieki nad dziećmi. Pomimo to dopiero przeprowadzka na ul. Hanki Sawickiej będzie dla nas  milowym krokiem.

Pełna relacja w najnowszej "Ziemi".

Reklama

Agnieszka Poryszewska

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo e-Sochaczew.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości