Tego samego dnia, co umowę na chodakowskie boiska, burmistrz podpisał jeszcze dwie inne na budowę parkingu przy stacji PKP oraz kompleksową przebudowę pasażu Duplickiego. To jedne z najważniejszych projektów inwestycyjnych miasta w 2014 roku. Pasaż ma być gotowy pod koniec wakacji, a plac parkingowy oddany do użytku najpóźniej w ostatnich dniach września.
Na budowę parkingu samorząd miasta odłożył łącznie 1.150.000 zł. Utwardzony plac na 95 miejsc powstanie obok wieży ciśnień, kilkadziesiąt metrów od peronów. Sama budowa (ZWK Józefa Siekierskiego) pochłonie 890.000 zł, a resztę odłożono, gdyż ratusz chce wykupić od kolei teren, na którym ma być realizowana ta inwestycja. Zgodnie z założeniami parking będzie darmowy dla mieszkańców Sochaczewa.
Przebudowa chodakowskiego pasażu Duplickiego prowadzona będzie przez wakacje. Aleja zmieni się nie do poznania, zobaczymy tam nowy chodnik, ścieżkę rowerową, ławki, stylowe oświetlenie, kosze, nową zieleń. Za przebudowę pasażu zabiera się PHU PRIMA z Sochaczewa (456.800 zł). Zakończenie prac przewidziano na 28 sierpnia.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze