Wzorem poprzednich lat, jedną z imprez towarzyszących Dniom Sochaczewa będzie Zlot Zabytkowej Motoryzacji, którego piąta edycja w tym roku połączona zostanie z Rajdem im. ks. Władysława Druckiego-Lubeckiego.
W zlocie i Rajdzie mogą brać udział kluby, organizacje i osoby będące posiadaczami pojazdów zabytkowych (w tym militarne, motocykle, rowery) zajmujące się zabytkową motoryzacją o wysokim stopniu oryginalności, wyprodukowane do 1981 roku. Organizator dopuszcza udział pojazdów nie spełniających kryterium wieku, które są rzadkością na naszych drogach, mają unikatowy, czy wręcz prototypowy charakter. O dopuszczeniu decyduje Komandor Zlotu (zapytania proszę kierować do Mariusz Orzeszek tel. 600 182 900 e-mail: mariusz_orzeszek@op.pl). Pojazdy muszą być zachowane w warunkach historycznie właściwych dla okresu ich produkcji, o które dbają właściciele, ze względu na wartość techniczną i historyczną. Do zlotu zostaną dopuszczone pojazdy posiadające ważne ubezpieczenie OC i NNW wraz z przeglądem technicznym (wyjątki stanowią pojazdy, które będą brały wyłącznie udział w wystawie pojazdów zabytkowych).
Miejsce: Plac Kościuszki w Sochaczewie (8:00 - 9:00, 14.30 - 19.00), Pałac w Teresinie (10.30 - 12.30), Pałac w Szymanowie (13.00 - 14.00)
Termin: 14.06.2014 (Sobota) godz. 8.00-19.00
Ramowy program zlotu:
08.00-09.00 - rejestracja pojazdów (Plac Kościuszki)
08.45-09.00 - oficjalne otwarcie Zlotu i Rajdu,
09.00-14.30 - próby sprawnościowe na parkingu przy ul. Botanicznej i Rajd
10.30 -12.30 - wystawa pojazdów zabytkowych (Pałac w Teresinie),
13.00 -14.00 - wystawa pojazdów zabytkowych (Pałac w Szymanowie),
14.30 -19.00 - wystawa pojazdów zabytkowych (Plac Kościuszki w Sochaczewie),
ok. 16.30 - konkurs elegancji (Plac Kościuszki w Sochaczewie)
ok. 18.00 - rozdanie nagród (Plac Kościuszki w Sochaczewie)
ok. 19.00 - zakończenie Zlotu
Zgłoszenie udziału w zlocie:
Wszystkie pojazdy zabytkowe biorące udział w zlocie prosimy rejestrować u Komandora Zlotu do. 13.06.2014 telefonicznie (kom. 600 182 900) lub e-mail: mariusz_orzeszek@op.pl (w tytule Zgłoszenie na Zlot oraz prosimy podać: marka, typ, rodzaj, rok produkcji pojazdu; imię nazwisko właściciela, kontakt telefoniczny, e-mail).
Organizator: Automobilklub Polski, Komandor Zlotu: Mariusz Orzeszek tel. 600 182 900
V Zlot Zabytkowej Motoryzacji i Rajd im. ks. Władysława Druckiego-Lubeckiego
został zainicjowany dla upamiętnienia 100-lecia śmierci ks. Władysława Druckiego-Lubeckiego,
który był założycielem i pierwszym prezesem Towarzystwa Automobilistów Królestwa Polskiego (dzisiejszy Automobilklub Polski).
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze