Inwestor osiedla mieszkaniowo - usługowego firma VFM Real Estate prowadzi działania w sprawie rozpoczęcia budowy. Przedsięwzięcie przewiduje powstanie budynków mieszkalnych, ale i infrastruktury towarzyszącej, takiej jak tereny zielone czy place zabaw, a także przestrzeni wspólnej przeznaczonej do rekreacji dla mieszkańców. Przy ulicy Olimpijskiej znajdzie się aż dziesięć nowych budynków.
Jak informuje naszą redakcję inwestor, jest zgoda na rozpoczęcie przedsięwzięcia. Firma musiała poczekać na wytyczne w Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Sochaczew. Pod koniec ubiegłego roku udało się uzyskać stosowne zmiany i w 2022 roku planowana jest budowa.
Jak informuje w komunikacie firma VFM Real Estate:
W dniu 22 listopada 2021 r. Rada Miejska w Sochaczewie uchwałą nr XXV/278/21 zmieniła Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Sochaczew w części obejmującej grunt o powierzchni 3,5 ha na Polach Czerwonkowskich. Teren od 2019 roku należy do dewelopera VFM Real Estate, planującego w tym miejscu budowę osiedla mieszkaniowego.
Przypominamy, iż podobnej zmiany studium Rada Miejska w Sochaczewie dokonała 10 lutego 2021 roku, ale wówczas Wojewoda Mazowiecki zakwestionował zmianę części graficznej i unieważnił uchwałę. Urząd Miejski dostosował się do zaleceń Wojewody Mazowieckiego i zmiana z 22 listopada 2021 roku nie została zakwestionowana.
ReklamaPierwotnie studium przewidywało na terenie Pól Czerwonkowskich wielofunkcyjną zabudowę usługową, natomiast po dokonanej zmianie możliwa jest zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna. Jest to krok milowy dla realizacji inwestycji mieszkaniowej na tym obszarze – mówi Michał Wrzosek – Dyrektor ds. Inwestycji i Akwizycji w VFM Real Estate.
Po zatwierdzeniu studium, deweloper kontynuuje procedowanie dalszych formalności związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę dla I etapu inwestycji, który zakłada budowę budynku z blisko 130 mieszkaniami, lokalami usługowymi oraz garażem podziemnym.
ReklamaPoczątek budowy planowany jest na przełomie II i III kwartału 2022 r.
Poniżej grafika przedstawiająca nowy budynek przy ulicy Olimpijskiej:

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
zarządzający tym miastem i powiatem nie mają zupełnie żadnego pomysłu na rozwój miasta, wyprzedali i wyprzedają za bezcen i zupełnie bezmyślnie co się daje pod inwestycje które tworzą z Sochaczewa sypialnię okolicznych miast i gmin, tu dla ludzi szczególnie młodych nie ma żadnej przyszłości, nic dziwnego, że Socho się wyludnia.
ty trollu jesteś mniej niż zero, jesteś koprofagiem swego pana.
Ta diagnoza sytuacji jest w punkt. Miasto się zwija wbrew populistycznym hasłom głoszonym przez bezkrytyczną w ocenie swoich działań władzę samorządową. Tekturowe czeki załatwiane po linii partyjnej tworzą pozory sprawności w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Tymczasem powiat sochaczewski jest ostatni w kraju w wykorzystaniu środków unijnych w latach 2014-2019. Jestem od dawna sceptyczny w ocenie pomysłów na zagospodarowanie pól czerwonkowskich. Zmarnowano szansę rozwojową miasta, podobnie jak zaniechano budowy trasy północ-południe, komplikując układ komunikacyjny miasta. O zawężonym sposobie myślenia o rozwoju miasta świadczy rezygnacja władz z udziału miasta w programie "Rozwój lokalny" wspieranym przez środki norweskie dwa lata temu. Ten program dedykowano małym i średnim miastom zakwalifikowanym przez Strategię na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju do grona 255 miast z najtrudniejszą sytuacją społeczno-gospodarczą. Wśród nich był Sochaczew wbrew dobremu samopoczuciu burmistrza. Miasta, które zgłosiły się do programu miały szansę opracować z bezpłatną pomocą ekspertów ze Związku Miast Polskich swoją nową ścieżkę rozwoju. Udział w tym programie to była kopalnia pomysłów i dobrych przykładów z całego kraju do wykorzystania i zaadaptowania do potrzeb lokalnych. Zignorowano tę szansę. Przecież zdaniem burmistrza jesteśmy wzorem do naśladowania, inni mają się od nas uczyć. Panie burmistrzu, nadal Pan w to wierzy?
8,5 mln. Ty nawet nie wiesz ile zer ma ta liczba.
Ekspert od zer....to tez zero.!!
Staraj się to może i Ty kiedyś wyjdziesz z poziomu ujemnego i dojdziesz do zera.
Dla ludzi młodych są piękne urokliwe miejsca pracy na polach czerwonkowskich gdzie sąsiadów zza wschodniej granicy jest więcej jak polaków i najlepiej jakby się umiało po rusku gadać, MAGAZYNY w Teresinie MAGAZYNY w Gnatowicach MAGAZYNY w Błoniu jak to nie ma pracy przecież każdemu starczy praca za 18zł/BRUTTO!!!!! i najniższą krajową więcej nie potrzeba bo się Polaczkom w głowa poprzewraca od dobrobytu! wiec młodzieży kończyć szkoły podwijać rękawki skanery w dłoń i jazda!!!
Wspomniana inwestycja jest "rozpoczynana" od 2019 roku, również i tym razem nie dojdzie do rozpoczęcia.
Przecież działka została przekazana kościołowi z Wawrzyńca, i co, już budują osiedle?? Widać kto kręci lody w tej wiosce. Pazerne klechy z pisowcami.
hahahahaha - może oszust z Wrocławia to kupił??????
wcale bym się nie dziwił jeśli by to biedna żona pana Mateusza M. kupiła od Naszego jeszcze biedniejszego proboszcza....
Jerzyk A jake tyś chłopie inwestycje ściągnął do socho
Normal chłopie, zatrudniono mnie do określonych zadań, nie byłem zastępcą od wszystkiego. Ja obietnic ściągnięcia inwestorów do miasta mieszkańcom nie składałem. Natomiast takie podgrzewane przez propagandę miejską obietnice składał burmistrz Osiecki, nawet utworzył referat i stanowisko Kierowniczki Referatu Obsługi Inwestora i Działalności Gospodarczej. Nie wiedziałeś? Nie pamiętasz? Poniesiono koszty, dlatego pytania kierowane do niego są zasadne.
U Nas jedyna inwestycja w mieście był kącik zadumy koło Wawrzyńca i tym się Sochaczew szczyci=D
Do wszystkich którzy chcieliby kupić mieszkania na polach czerwonkowskich . Musicie się liczyć z tym ,że zaraz czarna zaraza pobuduje tam bunkier nad ziemią i pod ziemia i od samego rana będą Was budzić dzwony i grajace pozytywki . A po swiętach od chdzących czarnuchów po kolędzaie się nie odgonicie.
Pan Bóg to wszystko widzi i zapamięta.
do wyżej Twój Pan Bóg jak patrzy z góry na tych czarnych zboków i pedofilii to chętnie by zszedł gdyby mógł i to dziadostwo pogonił . Jesli się nie zgadzasz to może jesteś jednym z nich ?.
Spokojnie nie ruszą przed sprzedażą Głowackiego "7 dzielnica". A tam maja 600 mieszkań do sprzedania co jest kosmosem podazowym jak na Sochaczew. Az spojrzałem 7700zł za 1m2 w Sochaczewie maja rozmach.
przy Okrzei brali na początku 4,5tyś/m a zobaczyli z jest popyt to potem do 5,9tyś-6,1tyś/m plus 25tyś za garaż w bloku a miejsce parkingowe na dworzu 6tyś taki kawałem może 2x3 metry! paranoja a wiem dokładnie że nie każdy ma wykupione miejsce przed blokiem i parkują na ulicy przed blokiem!
Przepisy mówią że do każdego lokalu powinno być jedno miejsce postojowe lub garazowe.
zarządzający tym miastem i powiatem nie mają zupełnie żadnego pomysłu na rozwój miasta, wyprzedali i wyprzedają za bezcen i zupełnie bezmyślnie co się daje pod inwestycje które tworzą z Sochaczewa sypialnię okolicznych miast i gmin, tu dla ludzi szczególnie młodych nie ma żadnej przyszłości, nic dziwnego, że Socho się wyludnia.
ty trollu jesteś mniej niż zero, jesteś koprofagiem swego pana.
Ta diagnoza sytuacji jest w punkt. Miasto się zwija wbrew populistycznym hasłom głoszonym przez bezkrytyczną w ocenie swoich działań władzę samorządową. Tekturowe czeki załatwiane po linii partyjnej tworzą pozory sprawności w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Tymczasem powiat sochaczewski jest ostatni w kraju w wykorzystaniu środków unijnych w latach 2014-2019. Jestem od dawna sceptyczny w ocenie pomysłów na zagospodarowanie pól czerwonkowskich. Zmarnowano szansę rozwojową miasta, podobnie jak zaniechano budowy trasy północ-południe, komplikując układ komunikacyjny miasta. O zawężonym sposobie myślenia o rozwoju miasta świadczy rezygnacja władz z udziału miasta w programie "Rozwój lokalny" wspieranym przez środki norweskie dwa lata temu. Ten program dedykowano małym i średnim miastom zakwalifikowanym przez Strategię na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju do grona 255 miast z najtrudniejszą sytuacją społeczno-gospodarczą. Wśród nich był Sochaczew wbrew dobremu samopoczuciu burmistrza. Miasta, które zgłosiły się do programu miały szansę opracować z bezpłatną pomocą ekspertów ze Związku Miast Polskich swoją nową ścieżkę rozwoju. Udział w tym programie to była kopalnia pomysłów i dobrych przykładów z całego kraju do wykorzystania i zaadaptowania do potrzeb lokalnych. Zignorowano tę szansę. Przecież zdaniem burmistrza jesteśmy wzorem do naśladowania, inni mają się od nas uczyć. Panie burmistrzu, nadal Pan w to wierzy?