Reklama

Pola Czerwonkowskie - planowana budowa dużego osiedla przy Olimpijskiej

Inwestor osiedla mieszkaniowo - usługowego firma VFM Real Estate prowadzi działania w sprawie rozpoczęcia budowy. Przedsięwzięcie przewiduje powstanie budynków mieszkalnych, ale i infrastruktury towarzyszącej, takiej jak tereny zielone czy place zabaw, a także przestrzeni wspólnej przeznaczonej do rekreacji dla mieszkańców. Przy ulicy Olimpijskiej znajdzie się aż dziesięć nowych budynków. 

 

Jak informuje naszą redakcję inwestor, jest zgoda na rozpoczęcie przedsięwzięcia. Firma musiała poczekać na wytyczne w Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Sochaczew. Pod koniec ubiegłego roku udało się uzyskać stosowne zmiany i w 2022 roku planowana jest budowa. 

Reklama

 

Jak informuje w komunikacie firma VFM Real Estate:

W dniu 22 listopada 2021 r. Rada Miejska w Sochaczewie uchwałą nr XXV/278/21 zmieniła Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Sochaczew w części obejmującej grunt o powierzchni 3,5 ha na Polach Czerwonkowskich. Teren od 2019 roku należy do dewelopera VFM Real Estate, planującego w tym miejscu budowę osiedla mieszkaniowego.

Przypominamy, iż podobnej zmiany studium Rada Miejska w Sochaczewie dokonała 10 lutego 2021 roku, ale wówczas Wojewoda Mazowiecki zakwestionował zmianę części graficznej i unieważnił uchwałę. Urząd Miejski dostosował się do zaleceń Wojewody Mazowieckiego i zmiana z 22 listopada 2021 roku nie została zakwestionowana.

Reklama

Pierwotnie studium przewidywało na terenie Pól Czerwonkowskich wielofunkcyjną zabudowę usługową, natomiast po dokonanej zmianie możliwa jest zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna. Jest to krok milowy dla realizacji inwestycji mieszkaniowej na tym obszarze – mówi Michał Wrzosek – Dyrektor ds. Inwestycji i Akwizycji w VFM Real Estate.

Po zatwierdzeniu studium, deweloper kontynuuje procedowanie dalszych formalności związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę dla I etapu inwestycji, który zakłada budowę budynku z blisko 130 mieszkaniami, lokalami usługowymi oraz garażem podziemnym.

Reklama

Początek budowy planowany jest na przełomie II i III kwartału 2022 r.

 

Poniżej grafika przedstawiająca nowy budynek przy ulicy Olimpijskiej:

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Buta, pycha, ignorancja - niezalogowany 2022-01-11 20:02:48

    zarządzający tym miastem i powiatem nie mają zupełnie żadnego pomysłu na rozwój miasta, wyprzedali i wyprzedają za bezcen i zupełnie bezmyślnie co się daje pod inwestycje które tworzą z Sochaczewa sypialnię okolicznych miast i gmin, tu dla ludzi szczególnie młodych nie ma żadnej przyszłości, nic dziwnego, że Socho się wyludnia.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • do niżej od wyżej - niezalogowany 2022-01-11 22:05:17

    ty trollu jesteś mniej niż zero, jesteś koprofagiem swego pana.

    • Zgłoś wpis
  • jerzyk2205 2022-01-12 11:09:00

    Ta diagnoza sytuacji jest w punkt. Miasto się zwija wbrew populistycznym hasłom głoszonym przez bezkrytyczną w ocenie swoich działań władzę samorządową. Tekturowe czeki załatwiane po linii partyjnej tworzą pozory sprawności w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Tymczasem powiat sochaczewski jest ostatni w kraju w wykorzystaniu środków unijnych w latach 2014-2019. Jestem od dawna sceptyczny w ocenie pomysłów na zagospodarowanie pól czerwonkowskich. Zmarnowano szansę rozwojową miasta, podobnie jak zaniechano budowy trasy północ-południe, komplikując układ komunikacyjny miasta. O zawężonym sposobie myślenia o rozwoju miasta świadczy rezygnacja władz z udziału miasta w programie "Rozwój lokalny" wspieranym przez środki norweskie dwa lata temu. Ten program dedykowano małym i średnim miastom zakwalifikowanym przez Strategię na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju do grona 255 miast z najtrudniejszą sytuacją społeczno-gospodarczą. Wśród nich był Sochaczew wbrew dobremu samopoczuciu burmistrza. Miasta, które zgłosiły się do programu miały szansę opracować z bezpłatną pomocą ekspertów ze Związku Miast Polskich swoją nową ścieżkę rozwoju. Udział w tym programie to była kopalnia pomysłów i dobrych przykładów z całego kraju do wykorzystania i zaadaptowania do potrzeb lokalnych. Zignorowano tę szansę. Przecież zdaniem burmistrza jesteśmy wzorem do naśladowania, inni mają się od nas uczyć. Panie burmistrzu, nadal Pan w to wierzy?

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo e-Sochaczew.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama