55 funkcjonariuszy sochaczewskiej policji otrzymało w miniony piątek awanse na wyższe stopnie. Okazją było przypadające kilka dni wcześniej święto policji.
Część oficjalna uroczystości odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury w Chodakowie. Przybyło na nią, oprócz policjantek i policjantów, liczne grono gości. Poseł Maciej Małecki, przedstawiciele wszystkich samorządów, od powiatowego po gminne, diecezjalny kapelan policji ks. prałat Piotr Żądło, szefowie służb mundurowych, sądu i prokuratury.
Komendant Janusz Patury dziękował gościom za obecność, a swoim podwładnym za oddaną służbę.
- Dziękuję także waszym rodzinom za wyrozumiałość i wsparcie, które w tej pracy są niezbędne. Bo zawód policjanta wymaga poświęcenia nie tylko z waszej strony, także ze strony waszych bliskich. Niech dzisiejsze awanse będą formą podziękowania za dobrą służbę mówił komendant.
I rzeczywiście za chwilę odczytano rozkazy, zgodnie z którymi 55 funkcjonariuszy awansowano na wyższe stopnie. Policjanci i policjantki w korpusie szeregowych, aspirantów i sierżantów kolejno pojawiali się na scenie domu kultury odbierając gratulacje od komendanta Janusza Patury, starosty Tadeusza Korysia i wiceburmistrza Stanisława Wachowskiego.
Podziękowania i gratulacje składał także poseł Maciej Małecki, przyznając, że na sali znajduje się wielu jego kolegów. Zrezygnował więc z odczytywania oficjalnego listu, a do policjantów skierował wiele ciepłych słów. Życzył, aby z każdej interwencji wracali szczęśliwie i cieszyli się uznaniem w oczach mieszkańców.
Z okazji 93 rocznicy powstania policji państwowej życzenia składał także starosta Tadeusz Koryś i przewodnicząca rady powiatu Halina Pędziejewska. Wiceburmistrz Stanisław Wachowski przyznał z kolei, że w mieście jest coraz bezpieczniej i że to zasługa naszych stróżów prawa.
W imieniu samorządowców gminnych głos zabrał wójt Iłowa Roman Kujawa, który szczególnie podkreślał dobrą współpracę policji z tymi najmniejszymi ośrodkami administracyjnymi. Chwalił także pracę posterunków policji w gminach i duże zaangażowanie funkcjonariuszy w działania środowiskowe.
Zebrani obejrzeli jeszcze zabawną prezentację multimedialną pokazującą pracę policji w rytm znanej piosenki Andrzeja Rosiewicza Chłopcy radarowcy.
Spotkanie zakończyła wspólna modlitwa zaintonowana przez kapelana Piotra Żądło, a dalsza część policyjnego święta odbyła się w gospodarstwie agroturystycznym Korysiówka.
Jolanta Sosnowska
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze