Kolejny alarm bombowy w Sochaczewie. Nie dotyczył on podłożenia bomby na terenie jednej z sochaczewskich szkół czy przedszkoli. Tym razem bomba miała być podłożona w redakcji portalu e-Sochaczew.pl i zawierać gazy bojowe sarin oraz 3-Metylofentanyl.
Niedziela, 27 lipca, nie była przyjemna dla naszej redakcji. O godzinie 7.32 na adres naszej redakcji otrzymaliśmy informację, którą podpisał Tomasz Klim/marcinnowak2080. Poinformował on, że: „Na terenie obiektu podłożono ładunek chemiczny, który rozpyli bojowe gazy trujące: Sarin i 3-Metylofentanyl. Poślę was wszystkich do piekła”.
Z naszych informacji wynika, że podobne maile wysłano również do dwóch innych firm na terenie Sochaczewa. O incydencie została powiadomiona policja, która dokonała przeglądu pomieszczeń redakcji. Na szczęście nie odnaleziono substancji, o których informowano w mailu.
Czy była to próba zastraszenie dziennikarzy naszego portalu, czy głupi żart, to wykaże śledztwo. Chcielibyśmy jednak poinformować potencjalnych naśladowców, że o każdej takiej informacji, która zostanie przesłana do naszej redakcji lub o której się dowiemy, będziemy zawiadamiali policję. Nie wynika to ze strachu, bo gdyby tak było, to nie wykonywalibyśmy zawodu, który wykonujemy.
Informowanie policji i innych służb wynika z troski o bezpieczeństwo mieszkańców Sochaczewa. Wynika to także z zapisów prawa w tym Prawa Prasowego, które wprost nakazuje zawiadamianie policji i innych służb o podobnych zdarzeniach.
Mamy nadzieję, że policji uda się ustalić dane nadawcy i odpowie on za ten głupi żart. A ten traktowany jest przez prawo jako fałszywy alarm, za który grożą poważne konsekwencje. Według art. 224 a Kodeksu Karnego osoba, która umyślnie wywołuje fałszywy alarm, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Oprócz tego sprawcy grozi grzywna. Natomiast służby mają prawo dochodzić od sprawcy zwrotu kosztów poniesionych w związku z interwencją podjętą w wyniku fałszywego alarmu.
Przy okazji warto przypomnijmy, że 3-metylofentanyl został zastosowany przez rosyjskie siły specjalne „Alfa” i „Wympieł” podczas akcji odbijania zakładników przetrzymywanych w teatrze na Dubrowce 26 października 2002 roku. Środek ten spowodował śmierć około 200 osób, przetrzymywanych przez terrorystów.
Z kolei do największego ataku, w który użyto sarinu, doszło w 16 marca 1988 roku. Wtedy to na rozkaz Saddama Husajna irackie lotnictwo zrzuciło bomby z tym gazem na kurdyjskie miasto Halabdża. W wyniku zatrucia śmierć poniosło około 5 tysięcy osób.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Czy e-Rybno jest bezpieczne ???
Od jakiegoś czasu pojawiają się komentarze na temat pana Szostaka, to pewnie za pisanie o poczynaniach obecnych wlodarzy.
dzień dobry, teraz ja powiem pani krótko niech pani mnie dobrze słucha :D https://www.youtube.com/watch?v=QSwkV7S-1mo&ab_channel=GrzegorzKoc
nie wku... mnie bo zaraz odpale przed czasem szm... pie... hahahaha
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Czy e-Rybno jest bezpieczne ???
Od jakiegoś czasu pojawiają się komentarze na temat pana Szostaka, to pewnie za pisanie o poczynaniach obecnych wlodarzy.
dzień dobry, teraz ja powiem pani krótko niech pani mnie dobrze słucha :D https://www.youtube.com/watch?v=QSwkV7S-1mo&ab_channel=GrzegorzKoc