Wygląda na to, że jedna z najważniejszych sochaczewskich ulic Staszica doczeka się remontu. Po tym, jak w czerwcu władze miasta i powiatu, do którego należy arteria podpisały umowę o wspólnej realizacji inwestycji, prace wreszcie ruszyły do przodu.
- Stan ulicy Staszica od pierwszego dnia mojego urzędowania w ratuszu spędzał mi sen z powiek. Bardzo się cieszę, że starostwo przyjęło naszą pomoc i ofertę wspólnej realizacji tego ważnego nie tylko dla Sochaczewa, ale i całego powiatu zadania. Dzięki decyzji Rady Miejskiej, mogliśmy przekazać starostwu jeszcze w tym roku 100 tysięcy złotych pomocy, które mogły być wykorzystane na stworzenie dokumentacji projektowej. Dziś mamy pierwsze efekty naszej wspólnej pracy cieszy się burmistrz Piotr Osiecki.
Powiatowy Zarząd Dróg ma już gotowy projekt koncepcyjny przebudowy ulicy Staszica. Władze obu samorządów chcą, by inwestycja była realizowana w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Termin składania wniosków o dofinansowanie mija za kilka tygodni, zatem czasu na projektowanie, zbieranie uwag od mieszkańców i planowanie finansowe tej super ważnej budowy zostało niewiele.
- Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, jesienią dowiemy się, czy Narodowy Program pokryje 30 proc. kosztów tego ogromnego zadania. Jeśli tak, to zgodnie z czerwcową umową zawartą przez burmistrza i starostę, miasto i powiat znajdą w swych budżetach pozostałe 70 proc., a kosztami podzielą się solidarnie mówi wiceburmistrz Stanisław Wachowski.
Przebudowa będzie podzielona na dwa etapy. W 2013 roku wyremontowany zostanie odcinek od ul. Warszawskiej do Gimnazjum nr 2. Rok później modernizacja obejmie fragment do al. 600-lecia. Łącznie będzie to niemal 1,8 km nowej nawierzchni. Główne założenia projektowe dotyczą wzmocnienia istniejącej konstrukcji i wykonania odwodnień. Te ostatnie będą wyjątkowo ważne. Do tej pory każdy większy opad deszczu powodował, że ulica Staszica zamieniała się miejscami w głębokie na kilkadziesiąt centymetrów jezioro.
Poniżej zamieszczamy skany projektu przebudowy ulicy Staszica oraz nowej organizacji ruchu. Uwagi do tych dokumentów, wszelkie sugestie lub prośby należy składać DO 7 SIERPNIA w Powiatowym Zarządzie Dróg. Z dokumentacją można się zapoznać w PZD oraz w Wydziale Inwestycji i Modernizacji Urzędu Miejskiego.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze