Fundacja Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera po raz drugi w tym roku zaprosiła seniorów na spotkanie integracyjne w ramach projektu "Senior dla Seniora". Tym razem uczestnicy integrowali się za pomocą sztuki, bowiem powodem spotkania były zajęcia plastyczne - rysunek z natury.
19 października w siedzibie Fundacji Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera w Kuznocinie odbył się piknik integracyjny w ramach projektu "Senior dla Seniora". To drugie spotkanie w ramach realizowanego obecnie przez Fundację projektu. Pierwsze odbyło się we wrześniu
Spotkanie 19 października poświęcone było sztuce. Barbara Jachimowicz i Marcin Hugo-Bader, uznani sochaczewscy malarze, poprowadzili warsztaty rysunku pastelami dla wszystkich zainteresowanych. Tworzenie prac plastycznych było świetną zabawą, wymagało otwarcia się i przełamania zahamowań, co się udało, bo powstałe rysunki były barwne i optymistyczne. Jak zawsze w Kuznocinie nie zabrakło pysznego poczęstunku, gorącej zupy, kawy i herbaty, słodyczy i upominków dla uczestników.
Dopisało wszystko, z pogodą na czele. Była też spontaniczna zabawa taneczna, rozmowy wielopokoleniowe i znakomita atmosfera. Uczestnicy serdecznie dziękowali zespołowi fundacji z prezeską Krystyną Mikołajczyk na czele, za możliwość tak sympatycznego i twórczego spędzenia czasu. A jak było - zobaczcie na zdjęciach.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze