Reklama

Sochaczew to stan umysłu?

09/10/2021 09:37

Byłem kiedyś w Radomiu. Przejeżdżałem co prawda w drodze do Rzeszowa, ale pamiętam to miasto z uwagi na zainteresowanie, jakie wzbudzało w obecnym czasie w internecie (chytra baba itp.). Facebook pełny jest nawet w obecnej chwili memów i żartów z Radomiem w tle. "Radom to stan umysłu" - znaleźć można w komentarzach prawie każdego artykułu o tym mieście, tymczasem dla mnie wydawał się miejscem do bólu zwyczajnym, małym, spokojnym miasteczkiem - satelitą Warszawy.

Okazuje się bowiem, że za pracą codziennie do stolicy przyjeżdża ok pół miliona ludzi. Najwięcej z Łodzi ok. 150 tys., następnie z Radomia - 50 tys, pozostałe 300 tys. dzieli się między miejscowości jak Siedlce, Lublin, Ciechanów, Płońsk czy właśnie nasz rodzimy Sochaczew. Słyszałem również określenie "Radom zachodu" w odniesieniu do naszego miasta :) Tak jak w przypadku oryginału nasz "Radom zachodu" również bywa synonimem obciachu.

Reklama

Materiał powyżej to tylko kilka przykładów, jednak jest ich zdecydowanie więcej. Pamiętam jak przez mgłę skecz w wykonaniu jednej z aktorek starszej daty (Marta Lipińska?), w którym postać przez nią grana prezentuje się jako pani, która mieszka w "Sochaczewiu".


Zastanawiający jest fakt pomijania w "żartach" np. Łodzi (największa ilość tzw "słoików" w stolicy) czy mniejszych (ale nadal bardziej licznych pod względem pracowników) miast jak Lublin czy Siedlce. Czy jest to kwestia lepszej promocji tych miejscowości? A może usposobienia samych pracowników?  W końcu jeżeli "Radom to stan umysłu", to tak samo jest z każdym innym miastem. 

Reklama

Zapraszam do dyskusji pod artykułem. 

A może pamiętacie jakieś skecze, reklamy, artykuły z naszym miastem w tle - wysyłajcie linki w komentarzach.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Ja - niezalogowany 2021-10-09 10:21:08

    Byłem w wielu miejscach na świecie, nigdzie nie ma takiego dobrobytu jak w Sochaczewie, także ***aj do Radomia marna dziennikarzyno.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Wandzia - niezalogowany 2021-10-09 10:44:07

    Jakie to sochaczewskie... wyp$#@alaj - Sochaczew to jednak stan umysłu...

    • Zgłoś wpis
  • Polak - niezalogowany 2021-10-09 12:25:01

    Sochaczew i dobrobyt... to chyba jakaś zawiła satyra.

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości