Byłem kiedyś w Radomiu. Przejeżdżałem co prawda w drodze do Rzeszowa, ale pamiętam to miasto z uwagi na zainteresowanie, jakie wzbudzało w obecnym czasie w internecie (chytra baba itp.). Facebook pełny jest nawet w obecnej chwili memów i żartów z Radomiem w tle. "Radom to stan umysłu" - znaleźć można w komentarzach prawie każdego artykułu o tym mieście, tymczasem dla mnie wydawał się miejscem do bólu zwyczajnym, małym, spokojnym miasteczkiem - satelitą Warszawy.
Okazuje się bowiem, że za pracą codziennie do stolicy przyjeżdża ok pół miliona ludzi. Najwięcej z Łodzi ok. 150 tys., następnie z Radomia - 50 tys, pozostałe 300 tys. dzieli się między miejscowości jak Siedlce, Lublin, Ciechanów, Płońsk czy właśnie nasz rodzimy Sochaczew. Słyszałem również określenie "Radom zachodu" w odniesieniu do naszego miasta :) Tak jak w przypadku oryginału nasz "Radom zachodu" również bywa synonimem obciachu.
Materiał powyżej to tylko kilka przykładów, jednak jest ich zdecydowanie więcej. Pamiętam jak przez mgłę skecz w wykonaniu jednej z aktorek starszej daty (Marta Lipińska?), w którym postać przez nią grana prezentuje się jako pani, która mieszka w "Sochaczewiu".
Zastanawiający jest fakt pomijania w "żartach" np. Łodzi (największa ilość tzw "słoików" w stolicy) czy mniejszych (ale nadal bardziej licznych pod względem pracowników) miast jak Lublin czy Siedlce. Czy jest to kwestia lepszej promocji tych miejscowości? A może usposobienia samych pracowników? W końcu jeżeli "Radom to stan umysłu", to tak samo jest z każdym innym miastem.
Zapraszam do dyskusji pod artykułem.
A może pamiętacie jakieś skecze, reklamy, artykuły z naszym miastem w tle - wysyłajcie linki w komentarzach.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Byłem w wielu miejscach na świecie, nigdzie nie ma takiego dobrobytu jak w Sochaczewie, także ***aj do Radomia marna dziennikarzyno.
Jakie to sochaczewskie... wyp$#@alaj - Sochaczew to jednak stan umysłu...
Sochaczew i dobrobyt... to chyba jakaś zawiła satyra.
Ilu jest w Sochaczewie bezdomnych? Myślę, że na palcach jednej ręki lub maksymalnie dwóch się zliczy, porównując do innych niewielkich miast na świecie u nas jest życie na bardzo wysokim poziomie. Warszawka to jest niezły śmietnik.
Kloc - dobry nick sobie wybrałeś :) Gdyby nie Warszawa to gdzie by Sochaczewianie pracowali? Na magazynie, czy w urzędzie miasta? :) Jeszcze są atrakcje jak lokalne januszexy, gdzie prawo pracy zatrzymało się w 19 wieku, no utopia, ktoś ci płaci za te wpisy?
Opinie wsi mamy przez takich matołków jak ty. K... I chu... sypią bo nie potrafią czytać i słuchać ze zrozumieniem. Zasób słów jak pięciolatek. Matoły w beemkach i adidasach niestety robią nam PR.
NIE MA MOJEJ ZGODY NA WULGARYZMY W KOMENTARZACH .TO POKAZUJE ZLE WYCHOWANIE SOCHACZEWIAN I BRAK SZACUNKU DO INNYCH .A JEŚLI MY SAMI SIĘ NIE BĘDZIEMY SZANOWAĆ!!TO OBCY NAS TEZ NIE USZANUJA. .
Sochaczew to takie bagno z ktorego jest bardzo trudno sie wyrwac ...bo jak poruszasz nogami...to bagno wciaga cie jeszcze bardziej....!!
Polak pijaku przejedź się do innych miast to zobaczysz jak jest nieraz gorzej i docenisz Nawet w twojej ukochanej warszawce mają większy burdel W nie których miejscach ***ą na dworzu jak zwierzęta albo w kiblu na korytarzu bo nawet nie mają kibla w mieszkaniu a stulica kraju w środku EUROPY prawie 40 milonowego Pokaż mi coś takiego w Sochaczewie
Zgadzam się w 100 %. 3 rzeki to już jest ewenement światowy. Trudno takie miasto znaleźć
Sochaczew kilka lata temu określany był jako stolica disco polo. Może to dlatego. Wszędzie widać i słychać kicz i tandetę. Ludzie zacofani w myśleniu o conajmniej dwa pokolenia. Rządzą nami idioci i księża. Czyli w sumie idioci. Wiec jak ma być postrzegane nasze miasto?
Serio czujesz jakby ktoś tobą rządził? Smutne.
Masz rację. Na osiedlach w Sochaczewie rozrywką lokalnej elity jest darcie mordy w rytm disco-polo, bo biedaków nie stać na wyjście do klubu.
Polak to jak tak ci u nasz na Mazowszu nie pasuje To wypierdzielaj do tej swojej polski wielki polski
Nawet w filmie "Teściowie" jest tekst "znalazł się szlachcic z Sochaczewa" ,ale jest to ironiczne stwierdzenie, tylko tępy lud Sochaczewski myśli że to jest zabawne i się śmieje..... sam z siebie tak naprawdę. Chodzi o to że tu zaścianek i ciemnogród w którym kompletnie nic się nie dzieje.
Szlachcic Sochaczewski, tzw. goło***c.
Sochaczew jest w. Polsce czyms takim jak dla. Sochaczewa....Wyszogrod!!
W Łowiczu za taki tekst by pozwali te filmisko a w Sochaczewie nikt To nic dziwnego że nawet taka wiocha jak Łowicz potrafi się w kraju wypromować a Sochaczew nie
W Łowiczu za taki tekst by pozwali te filmisko a w Sochaczewie nikt To nic dziwnego że nawet taka wiocha jak Łowicz potrafi się w kraju wypromować a Sochaczew nie
Sochaczew zawsze był synonimem prowincji i wiochy, tutaj problem stanowi Warszawa, ktora wysysa bardziej wartosciowe jednostki, a Ci ktorzy zostają to w wiekszosci miernoty lub lenie - efekty tego wiadać w samorzadzie, gdzie na dzis na horyzoncie nie wiadac ani jednej ciekawej mlodej postaci
No jak ciebie poczytać to NY.cwelu.
Masz całkowitą rację. Sochaczew to prowincja i miasto coraz bardziej się stacza. To miasto nie istnieje na mapie kultury, nauki, szansy na rozwój, itp, itd. Z czym mi się kojarzy Sochaczew? Szare, zaniedbane blokowiska z PRLu, chuligaństwo, pijaństwo i bieda. Nabudowali dróg w centrum, ale na ławkach siedzą bezrobotni menele/wulgarne wyrostki. Rodzina w Sochaczewie mieszka w 4 osoby na 40m2 plus pies.
Ciekawe jaka ty pracowita i wykształcona jednostka jesteś...
Czy uważacie, że jeśli ktoś został po studiach w Sochaczewie to jest nieudacznikiem? Czy jeśli ktoś nie gloryfikuje warszawki to znaczy , że nic w życiu nie osiągnie w Sochaczewie?
Nie sądź po sobie
A ja karierę zrobiłam w Warszawie. Świetna praca i pieniądze a teraz wracam do rodzinnego Sochaczewa, bo Warszawa to bagno. Sochaczew jest piękny.
Pamiętam, że zawsze ilekroć wracałem do domu w czasach kiedy były jeszcze zimy, śnieg na drodze zaczynał się od wjazdu do miasta, a dziś ścieżki rowerowe zaczynają się i kończą od czapy, studzienki zapadają się w trzy dni od oddania drogi do użytku, remonty mostów zamieniają je w kładki o ograniczonym ruchu, a ludzie protestują przy każdej propozycji mającej cokolwiek im zmienić. Fotka wykonana w centrum miasta w 1890 r i w 2020 różni się tylko tym że ta druga jest kolorowa. Zmiany w infrastrukturze niosły przeważnie kolejne działania wojenne. Zatem mają obcy swoje prawo do uśmieszków.
Sochaczew niestety staje się coraz bardziej częścią polski powiatowej typu B: bieda, marazm, szare blokowiska z PRLu, przestępczość i pijaństwo. Doliczyć do tego wysokie opłaty i mamy lokalne społeczeństwo, które nie jest w stanie się samorealizować i zadowala się siedzeniem na ławce przed blokiem z piwskiem w łapie. Mieszkam na Żwirki Wigury i zauważyłem dziwną korelację, że odkąd PIS wygrał wybory i wprowadzono 500+ to ilość rozdartych, wulgarnych dzieci oraz głośnych pijaków wzrosła diametralnie. Pracuję w Warszawie i kończyłem studia na UW i coraz częściej myślę o przeprowadzce, bo w naszym mieście coraz więcej ludzi to zwykli prostacy. Zalew chamstwa jest wszechogarniający. Ludzie, którzy mają ambicje/wykształcenie i chęci są duszeni przez motłoch.
No nie wiem ale tu gdzie mieszkam widzę w koło zamożnych młodych ludzi prowadzących własne firmy, także może wystarczy się przeprowadzić ze Żwirki i Wigury i zmienić coś w swoim życiu? Problemem jest PiS i włodarze miasta a nie sam Sochaczew.
......ci z wykształceniem nie różnią sie niczym od tego motłochu. Rodzinne klany zasiadające w UM, UG czy starostwie stanowią swoje wewnętrzne prawo lokalne po znajomości i dla znajomych, pozostali won.... Położenie Sochaczewa daje ogromne możliwości rozwoju tego miasta i gminy tyle tylko ze jest blokowane przez lokalsów z urzędu. Taki wykształcony ciemnogród. Logiki w tym żadnej.
Nie sądź po sobie
Może masz rację, dotychczas na Żwirki i Wigury było spokojnie, a że mam mieszkanie w spadku to nie miałem potrzeby się przeprowadzać i ponosić wysokich kosztów, ale najwidoczniej okolica "zmeleniała", ale o czym to świadczy? Że następuje pauperyzacja lokalnej społeczności.
z programu "wielokropek"-dawno temu-słyszał pan? w Sochaczewie ukradli cysternę spirytusu ! i co?,złapali ich? tak ,ale nic nie odzyskano,spirytus sprzedali a pieniądze przepili ! poza tym -podobną robią nowoczesny monitoring miejski,szmery bajery,rozpoznawanie rejestracji i takie tam. A spróbujcie poszukać Sochaczewa w kamerach w internecie-O ! tu się zgina mandolina ,to co jest pokazuje filmiki sprzed roku ,,Interkam nie jest zainteresowany-(albo nie mogą się z kimś dogadać),nadal zajmuje panel w YT,a można by podłączyć kilka kamer z monitoringu miejskiego-broń boże sprzed pubów!! Plac kościuszki główne ulice,nowa muszla,targowica na pokoju,place zabaw dla dzieci,może szkoły,żeby rodzice mogli zobaczyć jak pociechy wychodzą z lekcji,a tak macie do oglądania historyczne nagrania ,nie wiadomo po co i dla kogo
Szklanka może być do połowy pełna lub do połowy pusta. Biedni emocjonalnie ludzie muszą rzygnąć na swoją małą ojczyznę żeby poczuć się choć chwilę lepiej. Jak to możliwe, że autor artykułu nie słyszał żartów o Łodzi - przecież właśnie to miasto obok wspomnianego Radomia i Sosnowca są głównym tematem żartów. Teraz doszła jeszcze Bydgoszcz.
No nie wiem dla mnie Ci, którzy narzekają na Sochaczew są zwyczajnie nieudacznikami i patusami. Polecam zamieszkać pod wschodnią granicą, miodem i mlekiem kraina płynąca-nie da się być bezrobotnym w Sochaczewie w koło jest tyle pracy, że trzeba być ułomnym żeby jej nie mieć, a to że miernoty ludzkie narzekają że za mało zarabiają, no cóż jaka praca taka płaca.
Odezwał się pisiurski szlachcic, troll na kliku etatach, zajmujący się włażeniem w dupę swoim mocodawcom i nic nierobieniem, taki prostak będzie ludziom ciężko pracującym, dojeżdżająvym do pracy bo w tym mieście jej brak ubliżał od patoli i nierobów, nic nie trwa wiecznie, wasz koniec bliski, zobaczymy łajzo czy będziesz taka mądra jak stracisz te stołki i będziesz dymał do roboty w Warszawie albo Łodzi.
Trzeba być ułomnym, żeby pracować w tych pseudo-firmach. To nie jest praca tylko wyzysk. Ale rzeczywiście obozów pracy jest sporo a firm pośrednictwa pracy (wypożyczalnia niewolników)jeszcze więcej.
WSC - wczoraj sadzili cebulę.
WZY- WCZORAJ ZGWALCIŁEM YETI
Warszawa Samo Centrum :D
Rusek yeti to ciebie zgwałciło
PODRÓŻUJĄC PO POLSCE, JAK MOWIE, ZE JESTEMY Z SOCHACZEWA TO LUDZIOM KOJARZY SIĘ TO MIASTO Z PROTESTAMI NA PRZEJŚCIACH DLA PIESZYCH I TYM, ZE GŁÓWNA ULICA MIASTA -WARSZAWSKA MA KAFELKAMI WYŁOŻONE WITRYNY DO WYSOKOSCI PIERWSZEGO PIĘTRA. NIERAZ KOJARZY SIĘ LUDZIOM Z F. CHOPINEM I JEGO MUZEUM.ALE DLA MNIE TO MIASTO OD LAT NIE MA KIERUNKU ROZWOJU. NIE WIADOMO CZY TO MIASTO JEST KLIMATYCZNE, TURYSTYCZNE CZY LOGISTYCZNO-PRZEMYSŁOWE A MOŻE SYPIALNIA STOLICY .I TO JEST PYTANIE DO WLODARZY -DOKĄD ZMIERZAMY I W KTÓRYM KIERUNKU ROZWOJU.JEDNO JEST PEWNE MŁODZI ,ŚWIETNIE WYKSZTAŁCENI LUDZIE JUŻ TU NIE WRACAJĄ Z BRAKU MIEJSC PRACY A MIASTO PO MAŁU ROBI SIĘ MIASTEM EMERYTÓW I RENCISTOW... PRZYKRE TO JEST BO KTO NAM NA STAROSC BĘDZIE WYMIENIAL PAMPERSY????...
W końcu konstruktywna krytyka i trafne spostrzeżenia.
Czego się drzewa gamoniu
Może weźmy przykład z młodego Wójta Gminy Rybno ,gdzie są jakieś imprezy integracyjne typu kajaki, jakieś biegi wspólne czy wycieczki rowerowe a prawda jest taka że w tym mieście kompletnie nic się nie dzieje ,żadnej integracji ,żadnych imprez żeby się ludzie poznali ,nic, tylko menelstwo, pijaństwo i gówniarstwo...takie puste pole za stodołą.
Przykro czytać takie komentarze kiedy jeden atakuje drugiego, miejmy i wyrażajmy swoje zdanie, nie obrażając drugiej osoby.
Wojt z Rybna jest spoko. Lubie go, jako jedyny promuje sie na eSochaczew ;)
Co można myśleć o Sochaczewie jak ulica Grabskiego w centrum miasta jest ułożona z komunistycznej drelinki i wygląda jak autodrom.
Takich ulic jak ulica Grabskiego jest w. Sochaczewie wiecej...jest Kopernika...jest Wojska. Polskiego...I nic sie nie zmieni na tych ulicach...NIE BO NIE...!!Ambicji na szczytach naszym wladzy nie widac...widac ich jak szczytuja na uroczystych obchodach ...ostatnio dniach swieta jednostki rakietowej...!!!Zad.uzone po uszy miasteczko ponad rzecz a...sympatyczne dosc miasteczko...w ktorym kosciolow pod dostatkiem...chyba szesc!! Szechuan...Dina h
Wandzia co ty chcesz od ulicy wojska pozadna ulica asfaltową jest Chyba że masz na myśli te zadupiową końcówkę już w boryszewie
W Sochaczewie nie da się być bezrobotnym? Hahaha jak Wam się podoba praca w DHLu z "przyjaciolami" z Ukrainy których Jeszcze z 10 lat i będzie więcej od Nas w socho i powinni Nas bic i pluc na Nas i bardzo by dobrze Nam robili. Naprawdę świetne perspektywy pracy za 18zl/H brutto!!! Kokosy prze uj
W Lublinie zarabiają 12 złotych na godzinę i to miasto wojewódzkie To już tak nie wybrzydzaj
https://fb.watch/8xGFdHPQgB/
No i .. Dziad chciał się popisać w kabarecie A nigdy nie był w Sochaczewie Nie wie że w Sochaczewie nie ma toalety na stacji a ***i
Czegoś nie rozumiem w tych komentarzach albo większości opinii. Sochaczew nie jest miastem, gdzie przyjedziesz na wakacje i się zachwycisz. Ale jeśli tu już mieszkasz, to go uszanuj. Czy srasz do własnego mieszkania? To czemu robisz to do miasta, w którym mieszkasz? Jeśli ktoś potrzebuje więcej rozrywek, innego klimatu może się wyprowadzić. Nikt nie jest trzymany na sile. Ja mieszkam na obrzeżach, gdzie jest zielono, spokojnie, sąsiedzi się znają. Nie chciałabym mieszkać w Wawie gdzie każdy jest anonimowy. Może na starość przeprowadzę się w bardzo urokliwe miejsce. Teraz jestem tu doceniam spokój, bliskość znajomych, rodziny i cieszę się z tego co mam. Życzę Wam dużo zdrowia, radości i optymizmu
Uwielbiam teksty: jak ci nie pasuje to się wyprowadź, jak ci nie pasuje to zmień pracę, jak ci nie pasuje to odejdź. Trzeba być debilem bez wyobraźni żeby coś takiego pisać...
Typowy wiejski pomyślunek, osoby nie zbyt zaradnej życiowo
Janek = przygłup, dość dyplomacji i gryzienia się w język. Mule nie znasz życia...
Jak ktoś chce godnie żyć, i coś osiągnąć w życiu to czy będzie miał adres Sochaczewski czy Warszawski to, to zrobi, zrealizuje plany i będzie przy tym wartościowym, ambitnym człowiekiem. Kod pocztowy nie ma tu nic do rzeczy. Jak jesteś prostakiem, czy nierobem to gdzie byś nie poszedł tak będzie. Możesz mieszkać na wsi, gdzie psy **** szczekają i prowadzić życie na wysokim poziomie w pięknym domu, z dobra praca realizując przy tym swoje cele. Z każdego miejsca bierzesz to co chcesz. Jak chcesz widzieć tylko rozdarte dzieci i pijaków na ławkach to wszędzie ich zobaczysz. Najgorsze jest myślenie, że ktoś ma łatwiej, albo komuś jest lepiej. Zacznij świat zmieniać od siebie i swojego podwórka, a nie wiecznie chodzić i gęgać. Nie pasuje Ci ścieżka rowerowa w Sochaczewie weź rower i jedź gdzie indziej, masz problem z pracy rusz tyłek i szukaj, a nie wiecznie obwiniaj innych, a to za to, a to za tamto. Żyj!
Ja pracuje na własnej działalność zarabiam bagatela 4tys na miesiąc wychodzi mi około 25zl/H choć to praca sezonowa ale swoja, gorzej zima ale daje się radę. Wiem jedno NIGDY NIE PRACOWALBYM W NASZYCH miejskich molochach. Każdy jest kowalem swojego losu u żyje jak chce jedni z ciężkiej pracy drudzy z socjalu nie robiąc nic z emocjami porownywalnymi do porannego mycia zębów. Jak kto woli
Taki to stan umysłu, że nikt nie protestuje w obronie Unii? Czy się mylę?
Sochaczew to sztywny elektorat PiSu. Oni lubią być dymani
Co w chcecie od tego miasta przez 12 lat dojeżdżałem do pracy w socho i owszem układ architektoniczny z d.y ale basen z prawdziwego zdarzenia place zabaw ładne dziewczyny Wiadomo nigdy nie będzie oferować tyle co duże miasto ale to kwestia wyboru
No dziewczyny ładne ale zarobki nie adekwatne do wymagań tych pięknych kobiet nie mówię że do wszystkich ale do większość niestety Ale tak już jesy na tym świecie
Nie wierze w to co widzę. Każdy ma prawo do swojego zdania więc i ja z tego prawa skorzystam. Sochaczew... hmm czy piękny ? Nie mnie to oceniać, ale jako mieszkaniec wiem, że mam gdzie wybrać się na spacer z psem, aby nacieszyć się widokiem złotych liści, jak odwiedzą mnie znajomi z innego miasta też mam się czym pochwalić. Jeśli ktoś chce to znajdzie sobie jakąś imprezę w MOKu czy pójdzie do kina, coś się dzieje w parku przy szkole muzycznej lub w Żelazowej Woli. Jak chcesz znajdziesz sposób, jak nie znajdziesz powód.
Pracowałam w Warszawie a później w Londynie. Chętnie wróciłam do Sochaczewa. Warszawa i Londyn, duże miasta fajne na chwilę. Ciągła gonitwa o każdą minutę żeby nie stać w korku. Do pracy miałam 11 km a jechałam godzinę. Zarobiłam co swoje i wróciłam tu gdzie jest cicho, zakupy z chęcią robię na rynku w Sochaczewie i cieszę się spokojem. A co do ludzi, to wszędzie są tacy sami - Polacy ciągle narzekający. Ja mam to w nosie i cieszę się tym miastem.
Gdyby tylko w Sochaczewie nie było tak strasznie brudno!
A jak pięknie pachnie fiołkami jak boryszew spuszcza gówna do Bzury w piątki po 22:00
Problem sochaczew jest brak "pomyślunku" władz gdy się wykonuje inwestycję np ścieżki rowerowe które się zaczynają i kończą nie wiadomo jak i gdzie, albo jak wypadnie dziura to często i pół roku mija zanim ją ktoś załata. Włodarze zamiast słuchać mieszkańców, wolą odbierać zasługi, robić nikomu nie potrzebne inwestycję, albo całować lokalny kler po d**** żeby tylko go poparł przy wyborach. Dopóki wieloetnie komunistyczno-familiarne stosunki lokalnych przywódców nie zostaną przerwane dopóty, w tym mieście nigdy nie będzie dobrze.
Do kobieta z Sochaczewa Jak tak Ci super w Sochaczewie i w Polsce to po co sie dorabiałaś w Londynie? trzeba było przyjąc sie przez Agencje Pracy na magazyny zarobiłabyś ze 2,400 na miesiac praca na miejscu na 3 zmiany świątek piątek i niedziela też byś sie dorobiła i robiła z uśmiechem zakupy / tyle że z kalkulatorem w reku:D ale Sochaczew i ogólnie Polska to kraina mlekiem i miodem płynąca:D
Chyba wódą i fanami śmierdząca
Nie mam jasności w temacie Marioli Wojciech Młynarski Młody człowiek w Sochaczewie - typ liryczny Rzekł mi kiedyś na przystanku autobusu Umysł, wie pan, mam w zasadzie empiryczny Ale w jednym nie mam z sobą konsensusu Znam Mariolę. Pytam: - Kochasz? Mówi: - Kocham Krótko mówi, choć ma słownik nie najmniejszy A gdy wracam od Marioli i na socha Czewskie city patrzę, to na dzień dzisiejszy Nie mam jasności w temacie Marioli Nie mam jasności - i dość mnie to boli Jak ona mówi: - Te, nie rób mnie wioski To daje dowód ironii czy troski? Ona mi mówi: - Wyklepuj mnie z chaty Bo zapodajesz zbyt smętne klimaty A jak chcę odejść - to wyjść nie pozwoli No nie mam jasności w temacie Marioli! Jak ona mówi: - Wiej ze mną do Tłuszcza! To serio mówi, czy podpuszcza? Jak mówi: - Porwij mnie choć do Kobyłki! Poważnie mówi, czy dla zmyłki Ja do niej: - Czemu do Tłuszcza, kochanie? A ona do mnie: - Ach, żesz ty kasztanie Tępy modelu, drętwy aparacie! Nie mam jasności w Marioli temacie! Na wieczornym niebie młody księżyc ziewał I do dziewczyn puszczał oko od niechcenia A ja rzekłem: - Mój Werterze z Sochaczewa Ach, postaram się ukrócić twe cierpienia! Gdy się wypowiada płeć tak zwana słaba To jest tylko - zapamiętaj, mój kolego To jest tylko zwykłe babskie szaba-daba A ty bierzesz to logicznie! - i dlatego Nie masz jasności w temacie Marioli W temacie Dziuby, Marzeny, Haliny Możesz ich teksty roztrząsać do woli I nic nie pojmiesz - w tym nie ma twej winy Lecz oprócz znaczeń jest słów smak i dotyk Zielone oczy i profil prześliczny I głos dziewczyny, ten głos jak narkotyk I teraz słuchaj, koleżko liryczny Jak ona mówi: - Wiej ze mną do Tłuszcza To wiej, łap mocno i nie puszczaj! Pojmij, że w ustach jej słówko "Kobyłka" To otchłań zmysłów! - a nie zmyłka! Bowiem, ujmując tę rzecz jeszcze prościej A jest to temat sercu memu bliski Nie ma jasności w temacie miłości! Nie ma jasności - ale są przebłyski! Lecz są przebłyski, choć jasności ni ma Mój ty liryczny, zwiewny przyjacielu Więc nie rób wioski i wyczuj ten klimat! Ty aparacie, kasztanie, modelu Wyczuj ten klimat, bo z tobą wymięknę! I niech to dojdzie do ciebie powoli Że życie właśnie dlatego jest piękne Że nie ma jasności w temacie Marioli!
żeby nie Warszawa to Sochaczew byłby stolica Polski.
A żądło papieżem
Sochaczew jest po prostu brzydki, nie ma tu nic do oglądania, nawet w programie TV o miastach kiedy było o Sochaczewie to autorzy oprócz kupy cegieł na Podzamczu nie mieli co pokazywać. Przecież Żelazowa Wola to nie Sochaczew.
W "Miodowych latach" byl wujek Leon z Sochaczewa
Byłem w wielu miejscach na świecie, nigdzie nie ma takiego dobrobytu jak w Sochaczewie, także ***aj do Radomia marna dziennikarzyno.
Jakie to sochaczewskie... wyp$#@alaj - Sochaczew to jednak stan umysłu...
Sochaczew i dobrobyt... to chyba jakaś zawiła satyra.