Reklama

Sochaczewscy rekonstruktorzy defilowali w Warszawie

Tygodnik Ziemia Sochaczewska
19/08/2013 14:48

15 sierpnia 2013 r. w Warszawie odbyły się obchody Święta Wojska Polskiego połączone z 93. rocznicą Bitwy Warszawskiej 1920 r.

Po raz kolejny w uroczystościach w stolicy wzięli udział sochaczewscy rekonstruktorzy,  działający od 15 lat przy naszym muzeum. Członkowie  Muzealnej Grupy Rekonstrukcji Historycznej im. II batalionu 18 pułku piechoty, odznaczeni w 2009 r. Złotym Medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej, mieli honor uczestniczenia w defiladzie. Oddział piechoty składający się z 20 sochaczewian  pod dowództwem Jakuba Wojewody maszerował na czele kolumny z  flagą Polski rozpoczynając pokaz wojsk historycznych z okresu wojny 1920 r. W defiladzie wzięli też udział członkowie sochaczewskiej  Grupy Rekonstrukcji Historycznej im.14 Pułku Ułanów Jazłowieckich.

Reklama

Pełna relacja z uroczystości za tydzień

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo e-Sochaczew.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości