15 sierpnia 2013 r. w Warszawie odbyły się obchody Święta Wojska Polskiego połączone z 93. rocznicą Bitwy Warszawskiej 1920 r.
Po raz kolejny w uroczystościach w stolicy wzięli udział sochaczewscy rekonstruktorzy, działający od 15 lat przy naszym muzeum. Członkowie Muzealnej Grupy Rekonstrukcji Historycznej im. II batalionu 18 pułku piechoty, odznaczeni w 2009 r. Złotym Medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej, mieli honor uczestniczenia w defiladzie. Oddział piechoty składający się z 20 sochaczewian pod dowództwem Jakuba Wojewody maszerował na czele kolumny z flagą Polski rozpoczynając pokaz wojsk historycznych z okresu wojny 1920 r. W defiladzie wzięli też udział członkowie sochaczewskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej im.14 Pułku Ułanów Jazłowieckich.
Pełna relacja z uroczystości za tydzień
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze