Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Trochę szkoda że sochaczew będzie zabudowany w około i w środku samymi halami magazynowymi :(
Nadzieja jest tylko taka że za firmami logistycznymi pójdzie też rozbudowa infrastruktury.
Jak na razie to już widzę jak krzyżówka na malesinie będzie się korkować gdy tiry z "cegielni" będą ruszać w trasę.
A jeżeli chodzi o kolej to czy potrzebny terminal przeładunkowy w Sochaczewie?
Przecież w kierunku Cegielni była pociągnięta linia kolejowa. Wystarczyło by ją odnowić.
Nie wiem czy dla Sochaczewa to dobra inwestycja... Było już na ten temat kilka wątków. Znalazłam coś na temat firmy GT Polska. Nie wiem czy nie pisze tego jakiś sfrustrowany kontrahent, ale warto przeczytać. Załączam linki. http://compal-lodz.pl.tl/O-firmie-COMPAL.htm http://www.krs-online.com.pl/gt-polska-sp-z-o-o-krs-723373.html
Z Łodzi do Europy2012-09-14
Tajwańczycy zamierzają z Łodzi wyruszyć na podbój rynków europejskich. O współpracy firm z naszego miasta i Tajwanu rozmawiają w magistracie wiceprezydent Marek Cieślak i wiceminister gospodarki rządu tajwańskiego Shih Chao Cho. Łódź jest jedynym poza Warszawą miejscem, które gości delegację.Dyskusja dotyczy możliwości infrastrukturalnych i projektów inwestycyjnych. Podjęto również zagadnienie podwójnego opodatkowania tajwańskich firm inwestujących w Polsce.- Rozmawiamy o pomysłach na gospodarkę innowacyjną. Firmy, które tworzą tajwańską delegację to przedsiębiorstwa mocno zaawansowane technologicznie. Mam nadzieję, że znajdą tutaj dobry klimat i partnerów do biznesu - podkreślał wiceprezydent Marek Cieślak.O tym, że Łódź jest atrakcyjna dla przedsiębiorców z Azji decyduje nasze położenie w centrum Europy, ale też dobre dotychczasowe doświadczenia w łódzko-tajwańskich kontaktach biznesowych.- Łódź wydaje się być naturalnym miejscem do inwestowania dla naszego przemysłu zaawansowanych technologii. Będzie to miejsce startu do zdobywania rynku europejskiego - powiedział wiceminister Shih Chao Cho.W naszym mieście funkcjonuje już tajwańska firma Compal Electronics. Koncern produkuje podzespoły do laptapów, tabletów oraz smartfonów, dla firm takich jak Toshiba, Dell, Lenovo, HP, polskiej firmy California Access. Firma sprzedaje również komputery pod swoją marką Compal.Compal Electronics to drugi światowy producent notebooków. Pierwotnie firma miała rozwijać w Łodzi bazę naprawy i logistyki. Jednak obecnie trwa już przekształcenie zakładu w centrum produkcyjne. Trwają prace nad przestawieniem działalności, a firma zatrudni kolejną liczbę wysoko wykwalifikowanych pracowników.
http://www.uml.lodz.pl/miasto/aktualnosci/?news=21693
Tajwański minister zapowiada: będzie więcej pracy dla łodzianData dodania: 2012-09-14 12:57:51 ▪ Ostatnia aktualizacja: 2012-09-14 12:57:51Koncern Compal Electronics obecny jest w Łodzi od 2008 r ( Compal Łódź)Tajwański Compal będzie zatrudniał nowych pracowników w Łodzi - zapowiedział na briefingu prasowym w Urzędzie Miasta, Shich-Chao Cho, minister gospodarki Tajwanu. W piątek Łódź gościła delegację urzędników i przedsiębiorców z tego kraju.Produkujący laptopy Compal Electronics, to jedna z największych firm Tajwanu. W Łodzi, koncern obecny jest od 2008 r. Tajwańczycy ulokowali tu centrum naprawy i logistyki. Jednak wkrótce łódzki zakład ma rozszerzyć działalność.
- Trwają już prace nad przekształceniem centrum logistyczno-naprawczego, w centrum produkcyjne - mówi minister Shich-Chao Cho. - Firma ma już miejsce w którym mieścić będzie się zakład produkcyjny.
Tajwański minister podkreśla, że firma zwiększy w związku z tym zatrudnienie. Rekrutacja nowych pracowników do Compalu już trwa.
Miejscy urzędnicy liczą na to, że wkrótce do Compalu dołączą inne tajwańskie firmy. W delegacji biorą udział tamtejsi przedsiębiorcy, którzy przyjrzą się temu, co Łódź może zaoferować inwestorom.
- Przyjazd do naszego miasta przedstawiciela administracji, pokazuje tajwańskim przedsiębiorcom, że to dobry kierunek inwestycji - mówi Marek Cieślak, wiceprezydent Łodzi, który podejmował w piątek gości z Azji.
Poza spotkaniem z władzami miasta, Tajwańczycy będą wizytować zakłady Compal i odwiedzą Manufakturę. Spotkają się też z marszałkiem województwa i z zarządem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Osobiście widziałbym w miejscu byłej cegielni działalność produkcyjną,a nie magazynową. Być może jak to zapowiada burmistrz Piotr Osiecki, że to firma Compal zainwestuje i otworzy pierwszą w tej części świata fabrykę z branży IT. Zobaczymy. Oby to, a nie kolejne magazyny i koszmar powrotu ciężkiego transportu do centrum miasta.
W uzupełnieniu dodam, że ostatecznie o przebiegu linii zadecyduje trzech graczy tj Chiny, Rosja i Niemcy. Jeśli nie przekonamy naszego zachodniego sąsiada, a tym samym nie damy też zarobić Deutsche Bahn to nasz kraj zostanie pominięty.Tak to wygląda.
Po przeczytaniu relacji z II Forum Inwestycyjnego w Sochaczewie i występach Sofiane Rachedi przyznam, że wciąż nic nie wiadomo na temat samego prelegenta jak i dokonań biznesowy firmy, która jest na rynku od stycznia tego roku, a ponoć cyt. " spółka zajmuje się budową pod klucz i wynajmem obiektów produkcyjno – usługowych, przeważnie dla branży IT " tylko nikt nic nie wie. Ale jedna rzecz wzbudziła moje zainteresowanie, a chodzi „E – Pociąg”. Nie wiem skąd Rachedi czerpie informacje skoro sam wiceminister transportu Andrzej Massel odpowiedzialny za sprawy kolei aż takich rewelacji nie zna. Faktem jest, że Polska zabiega od kilku lat aby nas znów jak przy gazociągu północnym nie wyrolowano. Rząd robi wszelkie zabiegi aby szlak kolejowy z Chin biegł przez terytorium RP. Jednak są problemy. Rosja chce wybudować alternatywne połączenie z pominięciem Polski. Powód jest iście banalny bo chodzi o wydźwięk polityczny. No, ale ich projekt zakłada finalizację koło 2025 roku. Praktycznie już przez Polskę mógłby taki tranzyt się odbywać ale Rosja nie dała zielonego światła, a Chiny nie chcą z dnia na dzień rezygnować z dochodowego transportu drogą morską.
Wracając do Sochaczewa, to nie ma mowy aby w naszym mieście powstał terminal kolejowy. Wprawdzie przez Sochaczew przebiega transeuropejski korytarz kolejowy C-E 20 to nie wydaje się na dziś przy takich zawirowaniach politycznych aby to właśnie tu zatrzymywały się transporty kolejowe z Chin. Bardzie realne jest to, że takie składy będą obsługiwane przez już działający terminal w Kutnie. No, ale to też wydaje się mało realne, gdyż ministerstwo transportu widząc, że Rosja nie zamierza dać za wygraną, to jest ze strony Polski odpowiedź i nowy przebieg linii przez terytorium RP. Chodzi o linie LHS E65, której rozstaw jest taki jak u Rosjan, a linia biegnie od granicy z Ukrainą do Katowic. I obecnie właśnie ta linia kolejowa, a nie C-E 20 ma być atutem i głównym fragmentem połączenia z Chin na zachód. Tak to widzi nasz rząd. Stąd też podchodzę do zapowiedzi Sofiane Rachedi na zasadzie bajki.
Katia- ja napisałem że obok Media ekspert ,na Warszawskiej, buduje się pawilon i tam będą "Chińskie szmatki" a po cegielni będą budować tak jak wspomniałaś- coś do produkcji albo logistyki,na razie ten Algierski Francuz zawiadujący Chińskimi pieniędzmi trzyma w tajemnicy przeznaczenie terenu który kupili
Może nie doczytałam dobrze, ale pokażcie mi proszę w tekście gdzie jest napisane,że zamierzają otworzyć kolejny " chiński szmatex" ? Po tekście można zrozumieć, że jeśli już to będzie to szło w stronę produkcji i logistyki, ale skoro nie wiemy na pewno to po co wymyślać takie rzeczy i siać przysłowiową głupotę? Jeśli się mylę proszę o link gdzie jest napisane czarno na białym co tam będzie.
obok Mediexpert powstanie mini centrum szmatek Chińskich ,teraz zrobią na tych hektarach po cegielni węzłową stację przesyłową,może nawet na tym co złożą z przesłanych części -na nalepkach napiszą -Made in Poland- i drzwi na Europę otwarte,bez cła-ot żeśmy doczekali kosmopolityzmu-jakiś Hindus z Anglii kieruje Chińską grupą w Polsce,no ale może zatrudnią choć kilkaset osób?
Kupili za (podobno) 2 mil zł 12 ha w naszym mieście !, by stworzyć tu CENTRUM handlu chinskimi towarami.Nie bardzo rozumiem gdzie tu jest nasz sukces, czy nawet nasz interes...?
Trochę szkoda że sochaczew będzie zabudowany w około i w środku samymi halami magazynowymi :(
Nadzieja jest tylko taka że za firmami logistycznymi pójdzie też rozbudowa infrastruktury.
Jak na razie to już widzę jak krzyżówka na malesinie będzie się korkować gdy tiry z "cegielni" będą ruszać w trasę.
A jeżeli chodzi o kolej to czy potrzebny terminal przeładunkowy w Sochaczewie?
Przecież w kierunku Cegielni była pociągnięta linia kolejowa. Wystarczyło by ją odnowić.
Nie wiem czy dla Sochaczewa to dobra inwestycja... Było już na ten temat kilka wątków. Znalazłam coś na temat firmy GT Polska. Nie wiem czy nie pisze tego jakiś sfrustrowany kontrahent, ale warto przeczytać. Załączam linki. http://compal-lodz.pl.tl/O-firmie-COMPAL.htm http://www.krs-online.com.pl/gt-polska-sp-z-o-o-krs-723373.html
Z Łodzi do Europy2012-09-14
Tajwańczycy zamierzają z Łodzi wyruszyć na podbój rynków europejskich. O współpracy firm z naszego miasta i Tajwanu rozmawiają w magistracie wiceprezydent Marek Cieślak i wiceminister gospodarki rządu tajwańskiego Shih Chao Cho. Łódź jest jedynym poza Warszawą miejscem, które gości delegację.Dyskusja dotyczy możliwości infrastrukturalnych i projektów inwestycyjnych. Podjęto również zagadnienie podwójnego opodatkowania tajwańskich firm inwestujących w Polsce.- Rozmawiamy o pomysłach na gospodarkę innowacyjną. Firmy, które tworzą tajwańską delegację to przedsiębiorstwa mocno zaawansowane technologicznie. Mam nadzieję, że znajdą tutaj dobry klimat i partnerów do biznesu - podkreślał wiceprezydent Marek Cieślak.O tym, że Łódź jest atrakcyjna dla przedsiębiorców z Azji decyduje nasze położenie w centrum Europy, ale też dobre dotychczasowe doświadczenia w łódzko-tajwańskich kontaktach biznesowych.- Łódź wydaje się być naturalnym miejscem do inwestowania dla naszego przemysłu zaawansowanych technologii. Będzie to miejsce startu do zdobywania rynku europejskiego - powiedział wiceminister Shih Chao Cho.W naszym mieście funkcjonuje już tajwańska firma Compal Electronics. Koncern produkuje podzespoły do laptapów, tabletów oraz smartfonów, dla firm takich jak Toshiba, Dell, Lenovo, HP, polskiej firmy California Access. Firma sprzedaje również komputery pod swoją marką Compal.Compal Electronics to drugi światowy producent notebooków. Pierwotnie firma miała rozwijać w Łodzi bazę naprawy i logistyki. Jednak obecnie trwa już przekształcenie zakładu w centrum produkcyjne. Trwają prace nad przestawieniem działalności, a firma zatrudni kolejną liczbę wysoko wykwalifikowanych pracowników.
http://www.uml.lodz.pl/miasto/aktualnosci/?news=21693