Za dwa lata czeka nas rewolucyjna zmiana w systemie wyłaniania radnych Rady Miejskiej, gdyż jesienią 2014 roku po raz pierwszy wybierzemy naszych rajców w 21 jednomandatowych okręgach wyborczych.
Dotychczas Sochaczew podzielony był na cztery okręgi, w których wybierano od 5 do 6 radnych, a głosy oddane na poszczególnych kandydatów miały ścisły związek z liczbą głosów oddanych na listę partii X czy stowarzyszenia Y, stąd do rady mogła wejść osoba z 70-80 głosami, a odpaść inna, którą poparło 200 wyborców.
Od 2014 roku radni miasta wybierani będą w 21 jednomandatowych okręgach, a wygra ten, kto uzyska najwięcej głosów. Znamy już granice obwodów oraz adresy siedzib obwodowych komisji wyborczych. Zachęcamy do zapoznania się z nowym podziałem miasta na okręgi, choć zasadniczo nie różni się od dotychczas obowiązującego.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze