Wykorzystując niewiedzę starszej osoby, podając się w dodatku za pracowników Urzędu Miejskiego, dokonali zuchwałej kradzieży. Ile osób udało się w ten sposób okraść?
W miniony czwartek, 15. listopada, w godzinach porannych, dwoje sprawców - kobieta i mężczyzna - podających się za urzędników miejskich pod pozorem sprawdzenia stanu czystości wody weszli do jednego z mieszkań przy ul. 1. Maja 9B i okradli mieszkającą tam 85-letnią kobietę. Złodzieje zabrali jej pieniądze i złotą biżuterię. Policja po raz kolejny apeluje do wszystkich, by nie wpuszczali pod żadnym pozorem nieznanych osób do swych mieszkań, zwłaszcza, jeśli przebywamy sami w domu. Tego typu oszustów nie brakuje, niestety, najczęściej upatrują sobie osoby starsze, samotnie mieszkające. Późniejsze szanse na ich zidentyfikowanie i odzyskanie skradzionych przedmiotów są bardzo małe.
As
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Komentarze