Bofzin, komiks i Zaczytani po uszy...

/ 19 zdjęć
Zdjęcia i foto: Bofzin, komiks i Zaczytani po uszy... Sztuki plastyczne sochaczew
+14

W Dzień Bibliotekarza i Bibliotek (8 maja) zakończył się konkurs czytelniczy pod hasłem, „Zaczytaj się po uszy”, który ogłosiła Biblioteka Publiczna Gminy Sochaczew. We wszystkich placówkach bibliotecznych gminy (Kąty, Wyczółki i Wymysłów) bibliotekarki wyłoniły spośród swoich czytelników osoby, które w wyznaczonym terminie wypożyczyły najwięcej książek. Osobno liczono dorosłych (spośród których nagrodzono 17 czytelników) i dzieci (w tej grupie nagrody otrzymało 21 osób). Ciekawostką jest, że wśród liderów czytania znalazł się tylko jeden mężczyzna – 6-letni Jakub, będący bywalcem biblioteki w Wymysłowie.

Pamiątkowe dyplomy i nagrody „Zaczytanym po uszy” bibliotekarki wręczyły
w czwartek 17 maja w siedzibie biblioteki w Kątach. Podsumowaniu konkursu towarzyszyło spotkanie z sochaczewskim rysownikiem komiksów – Łukaszem Kucińskim pseudonim Bofzin. Pan Łukasz w sposób niezwykle interesujący i zabawny poprowadził lekcję komiksu, która była nie tyle wykładem, co rozmową, połączoną z warsztatami, na których dzieci mogły zaznajomić się ze sztuką rysunku i spróbować własnych sił w tej dziedzinie. Słuchacze naocznie przekonali się jak nieraz detal w wyrazie twarzy, lekko zaznaczony ręką rysownika, decyduje w jakim stanie emocjonalnym jest przedstawiona postać.

Łukasz Kuciński przyłączył się do akcji „Pokaż się w Bibliotece” i przyjął zaproszenie do zaprezentowania swoich prac komiksowych. Wystawę będzie można oglądać do końca czerwca w siedzibie biblioteki w Kątach.

Po spotkaniu z Bofzinem był czas na słodki poczęstunek i obejrzenie (dla wielu po raz pierwszy) biblioteki w Kątach, która jest – jak przedstawiono to dzieciom – „mamą” dla bibliotek w Wyczółkach i w Wymysłowie. 

Już dziś ogłaszamy kolejną edycję konkursu „Zaczytaj się po uszy”. Wypożyczenia liczyć będziemy od 1 maja 2018r. do 30 kwietnia 2019r., a uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się podczas Tygodnia Bibliotek (między 8 a 15 maja 2019r.)   


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Gminna Biblioteka Publiczna w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy